Apie kaulų lūžių ir kitų traumų gydymą

įtvaraiKiekviena trauma, įgyta sporto metu, baugina ne vieną atletą ir sporto mėgėją. Juk trauma po traumos ir senatvėje atitinkama kūno dalis ar galūnė gali būti visai „nurašyta“ – ją nuolatos vargins skausmai vos užėjus šaltesniems orams arba nuolatos jausite, kad kažkas yra pažeista, ir trauma gali vėl pasikartoti.

Visiems žinoma, kad vaikams kaulų lūžiai ir traumos gyja daug greičiau nei vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau šiandienos technologijos leidžia ir vidutinio amžiaus „traumininkams“ sugyti greičiau ir efektyviau negu senovėje.

Kalbant apie lūžius ir kitas traumas, pirmiausiai reikia apsibrėžti, kurioms jų yra būtinas gipsas, o kurioms visiškai pakankamas gydymo būdas – įtvarai. Natūralu, kad lūžus kaului dedamas gipsas, su kuriuo tenka „draugauti“ bent kelis mėnesius, kol kaulas visiškai sugyja. Tuomet gydymas pereina į reabilitacijos fazę, kai kineziterapeutas nustato reikalingą fizinių pratimų režimą, kad atsistatytų sąnarių paslankumas ir greičiau išnyktų dar kartais apimantis skausmas lūžio vietoje.

Šiandien su tradicine ir jau atgyvenusia medicina, apsišarvavusia gipsu, ginčijasi naujoviška ir moderni sporto medicina. Ši medicinos rūšis papildo ir tobulina klasikinius traumų gydymo būdus. Štai seniau sudėtingos ir sunkiai gyjančios čiurnos traumos buvo be ilgesnių dvejonių gydomos storu gipso sluoksniu, dėl kurio ligonis ilgus mėnesius turi kentėti suvaržytą gyvenimo būdą. Sporto medicina kliaujasi švelnaus, tačiau tiksliai pritaikyto sporto režimo gydymu, suderintu su aukščiausios kokybės įtvarų nešiojimu. Šiuo atveju būtina suformuoti tvirtus čiurnos raumenis, kurie apsaugotų nuo traumos pasikartojimo, o būnant su gipsu tai neįmanoma.

Čiurnos, pėdos raiščių bei kitų vietų patempimai geriausiai išgydomi kantrybe ir gerais įtvarais. Gipsas reikalingas pirmas kelias paras, kol praeina audinių uždegimas, o po to būtina su specialisto pagalba atlikti pratimus, sustiprinančius visą galūnę. Jeigu parinkti tvirti ir kojai pritaikyti įtvarai (https://www.pesplanus.lt/itvarai), su jais galima net ir vaikščioti į darbą ar mokslus. Būtent įtvaras palaiko kojos padėtį, kad ši vėl neišlinktų į traumos poziciją.

Žinoma, kiekvienos traumos atvejis yra skirtingas, todėl tik su specialistų pagalba galima atrasti patį tinkamiausią būdą joms išgydyti.

 

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *