Baidarių sezonas prasideda: kaip išsirinkti tinkamiausią maršrutą

baidarės

Baidarių sezonui prasidėjus anksčiau nei paprastai, nuotykių išsiilgę poilsiautojai vis dažniau ieško kaip aktyviai praleisti popietę kuo arčiau vandens. Kai kurie baidarių nuomotojai juos pasitinka su džiaugsmu ir siūlo vaizdingus maršrutus.

Baidarių sezonas – atidarytas

Visi su džiaugsmu pasitinkame ankstyvą vasarą, jau gegužės mėnesį stipriai besibeldžiančią į mūsų, nuo žiemos sužvarbusias, duris. Žmonės plūsta į parkus, vis dažniau užklumpa ant laužo kepančių šašlykų kvapas, užsipildo lauko sporto aikštelės. Kol liaudis stengiasi išnaudoti saulėtas dienas, kad ir kaip vilioja vandens telkiniai, maudytis – per šalta. Baidarės yra vienas iš būdų mėgautis vandens teikiamais malonumais liekant nesužvarbus.

Ištikimiausi baidarių entuziastai jau skrodžia Lietuvos upes, kol šiek tiek kantresni vis dar laukia kol vasara įsisiūbuos. Baidarių nuomotojai skuba pasirūpinti aktyviais poilsiautojais ir sportininkais ir siūlo net keturis vaizdingus maršrutus aplink Dzūkiją.

Upėmis aplink Dzūkiją

Miškingasis Varėnos kraštas ne tik didžiuojasi savo žaluma, bet taip pat garsėja srauniomis upėmis ir upeliukais. Vijokliais ir rąstais apipintos upių vagos – puikus nuotykis baidarių mėgėjams. Nuo profesionaliai pasirengusių sportininkų iki siekiančių turiningai praleisti laisvalaikį šeimų, baidarininkai turi pasiūlymus visiems:

  • Plaukimas baidarėmis veržliąja Ūlos upe;
  • Įsimintina kelionė Grūdos upės kilpomis;
  • Ekskursija po įspūdingąjį Dzūkijos parką Merkinės upe;
  • Pažintinis gėrėjimasis keturiais skirtingais Varėnės upės tipais.

Kiekvienas maršrutas savaip įspūdingas ir intriguojantis. Siūlomi skirtingi maršrutų ilgiai ir atkarpos, jas galima pasirinkti pagal pajėgumą. Puikiai vandens turizmui tinkantys kraštai pasižymi gamtos įvairove: stačiais, smėlėtais krantais, vingiais, pelkėtais slėniais ir pievomis, pasitaiko įvirtusių medžių ir iškilusių akmenų bei užvartų. Pasiruoškite iššūkių pilnam laiko praleidimui ir būkite tikri, jog būsite gausiai apdovanoti gamtos grožiu.

Nepamirštamas nuotykis

Plaukimas baidarėmis suteikia unikalią progą susilieti su gamta ir pasijusti kaip nešamu pasroviui lapeliu. Tai gali būti individuali patirtis arba puiki proga praleisti laiką su draugais ir šeima. Nuotykis prasideda Ūlos slėnyje įsikūrusiame dainingajame Žiūrių kaime. Kviečiame aplankyti ne tik vaizdingą krašto gamtą, bet ir pasigrožėti tradicine architektūra. Plačiau apie vietovę galite paskaityti Baidariunuoma.lt svetainėje.

 

 

 

Trūksta idėjų, ką veikti savaitgalį? Leiskitės baidarėmis į žygį

baidarės

baidarėsKol dar visiškai nesubjuro orai, kurie savaitgaliais jus prikaustys prie miesto ar sofos, vertėtų paskubėti turiningai išnaudoti paskutines gražias rudens dienas gamtoje. Visgi, jei nesate tikri, kaip linksmai praleisti laiką, siūlome išmėginti baidares. Baidarės – lietuvių pamėgtas laisvalaikio praleidimo būdas ir vasarą, ir rudenį, todėl jei nespėjote jų išbandyti šiltuoju metų laiku, nedelskite!

Žinoma, tikrai ne visi žmonės mėgsta baidarėmis plaukioti rudenį ir tikrai ne visi supranta, kaip tai galima daryti, kai jau spaudžia šaltukas. Kita vertus, visur reiktų įžvelgti ir teigiamas puses. Kas gali būti gražiau už rudenėjančius Lietuvos miškus, kurie nusidažo ryškiaspalvėmis spalvomis? Be to, reiktų atminti, kad baidarių nuoma šiuo metu nėra perpildyta, todėl, jei baidarės jums reikia dabar ir  už šį malonumą norisi mokėti mažiau nei sezonu metu, pats laikas pradėti ieškoti baidarių nuomos punkto. O tai padaryti nėra sunku, nes pasiplaukiojimą baidarėmis siūlo išties nemažai verslininkų visoje Lietuvoje.

Tiesa, specialistai įspėja, kad norintys, patirti plaukiojimo malonumą rudenį, turėtų gerai įvertinti savo jėgas ir ištvermę. Paprastai baidarės yra nuomojamos vienos arba dviejų dienų maršrutui, tačiau atvėsus orams, kai naktimis žemę padengia pirmosios šalnos, kelių dienų plaukimo maršruto geriau nesirinkti, nes lėtai bėgančios nakties valandos šaltoje palapinėje gali virsti tikru košmaru. Be to, ir plaukimo trasą vertėtų rinktis atsargiai, kuo sudėtingesnė trasa – tuo didesnė tikimybė, kad apvirsite. Tad geriau nerizikuoti savo sveikata ir pasirinkti maloniai raminantį maršrutą.

Kaip sako tikri gamtos mylėtojai: nėra blogo oro, yra tik prasta apranga. Taigi, jei pasirūpinsite šiltais rūbais, šiltu maistu ir gėrimais (tik ne alkoholiniais) pasiplaukiojimas baidare rudenėjančiomis upėmis ar ežerais gali tapti išties maloniu ir smagiu laiko praleidimo būdu visai šeimai ar draugų kompanijai. Tiesa, jei galvoje jau kirba mintis apie šią pramogą, ilgai nelaukite ir per daug nesvarstykite, nes baidarių nuomos punktai dirba maždaug iki rudens vidurio, o kartais ir trumpiau, jei orai nelepina.