Darbo užsienyje privalumai ir trūkumai

darbasVisi trokšta uždirbti dideles sumas, kuriomis galėtų tenkinti visas savo užgaidas, tačiau realybė yra tokia, kad nemaža dalis lietuvių dirba už minimalų atlyginimą ar vos keliais eurais daugiau už jį. Esant tokiai situacijai, ieškoma įvairių alternatyvų. Viena jų – darbas kitose šalyse. Daug kas yra girdėję, kad geras darbas Norvegijoje gali garantuoti įspūdingas pajamas. Tačiau, ką reiškia geras darbas? Tai tikrai nereiškia, kad nieko nereikės daryti ir šiaip sau bus mokamas atlyginimas.

Užsienyje norintiems dirbti lietuviams reikėtų atsikratyti vieno gando. Užsienyje nėra tokių darbdavių, kurie už nieko neveikimą žmonėms mokėtų atlyginimą. Nėra tokio darbo. Paprasčiausiai, daug gandų pasigirsta iš tų, kurie yra nusivylę darbo rinka Lietuvoje ir šitaip save drąsina rinktis dabar užsienyje. Turėkite galvoje, kad užsienyje galima ne tik užsidirbti, bet ir pakliūti į aferistų pinkles.

Jeigu jūs nuolatos galvoje „kiek galiu uždirbti užsienyje“, pirmiausia reikėtų nuspręsti apie kokią šalį rinka kalba. Pagal savo specialybę galite daugmaž sužinoti kokie atlyginimai vyrauja kitose šalyse. Aišku, būtina pasidomėti ir keliamais reikalavimais. Geriausia būtų susirasti žinomą ir patikimą įdarbinimo agentūrą ir jai pateikti visą informaciją apie save. Tada agentūra jums galėtų pasiūlyti darbą arba bent jau įvardintų koks realus atlyginimas jūsų lauktų, jeigu dirbtumėte konkrečioje šalyje.

Grįžtant prie darbo paieškos užsienyje temos, pabrėžtina, kad sukčiai gali jus palikti visiškai be nieko. Blogiausias scenarijus kuris gali nutikti – sumokėsite pinigus už įdarbinimą ir kitas paslaugas, o atvykę liksite ant ledo – nei pinigų, nei darbo, nei apgyvendinimo.

Jeigu norite išvengti apgavysčių, jums būtina rinktis tokias įdarbinimo agentūras, kurios turi gerą reputaciją. Paprasčiausiai, Lietuvoje veikia be viena agentūra, kurią rekomenduoja kiti žmonės. Tiesiog pagal atsiliepimus galima suprasti į ką kreiptis būtų geriausia.

Kaip jau minėta, tai dar nereiškia, kad užsienyje jums tiesiog viskas eisis kaip per sviestą. Būna žmonių, kurie tiesiog nesugeba pritapti prie vietinės kultūros ar tiesiog įsidirbti pagal naują grafiką. Matote, visur reikia dirbti ir tik nuo jūsų įdėto darbo priklausys kiek uždirbsite.

Biuro baldai kitą dieną – kaip išspręsti naujos darbo vietos problemą

biuro-baldaiUžsisakote biuro baldus naujai priimtam darbuotojui iš savo baldų gamybos įmonės. Laukiate 3-4 savaites. Atveža stalą, 2 stalčių spinteles, gal dar dokumentų spintą ir kėdę. Baldai geri, kokybiški, nebrangūs. Tik kur naujai priimtas darbuotojas dirba tas 3-4 savaites? Gal iš namų? O gal sėdi kur sandėliuke keikdamas visą biuro administraciją, kad nepasirūpino darbo vieta?..

Yra ir kitas variantas. Sukertate rankomis su nauju darbuotoju dėl algos ir sąlygų ir išleidžiate jį namo pasakę, kad vakare pasiskambintų… Tuo pat metu susisiekiate su ReikejoVakar.lt komanda ir užklausiate, per kiek laiko padarys naują darbo vietą jūsų darbuotojui. Viena darbo vieta (stalas, kėdė, stalčių spintelė) paprastai padaroma per 1 darbo dieną, tad realiai kitos dienos pietums galima tikėtis, kad užsakyti biuro baldai bus atvežti ir meistrų sumontuoti. Viskas, darbuotojas gali sėsti ir dirbti prie naujo kokybiško stalo.

Šios dvi situacijos iliustruoja daugybės didmiesčio įmonių darbo specifiką. Šiuo metu darbo rinka yra gana dinamiška, ypač IT srityje. Darbuotojas čia turi pradėti dirbti labai greitai, nes jei liepsite jam laukti savaitę ar dvi, jis tiesiog gali sulaukti per tą laiką geresnio pasiūlymo ir… pabėgti. Taip, pabėgti dėl to, kad laiku buvo neįrengta darbo vieta. Tai ne pramanas, o teisybė, nes teko girdėti tokių atvejų. Ar dėl baldų rizikuosite darbuotoju, kurio jums labai reikia? Tikriausiai ne.

Aišku, yra ir trečias variantas – lėkti į baldų prekybos centrą ir ten nusipirkti bet kokį stalą ir kėdę. Toks variantas buvo gana dažnas ne vienoje įmonėje, tad jų sandėliukuose prisikaupė ne itin kokybiškų „atsarginių“ stalų. Pripažinkime, baldų prekybos centro kainos yra labai patrauklios, tačiau kokybė – nelabai.

Teko matyti ir dar vieną šios problemos sprendimą – sulankstomi stalai ir kėdės. Juos įmonės iš karto užsisako gamindamos visus baldus tokiems nenumatytiems atvejams. Tai ypač aktualu įmonėms, kuriose dažnai atvyksta svečių ne tik posėdžiauti, bet ir dirbti.

Kuris variantas tinkamiausias – spręsti jums patiems, tačiau kokybiški baldai per vieną ar dvi darbo dienas iš ReikejoVakar.lt – labai geras sprendimas.