Kiek kainuoja kokybiški kultivatoriai?

daRzoves

 

Prasidėjus pavasariui natūraliai prasideda žemės darbai. Kiekvienas sodininkas ruošia dirvą naujų augalų ir daržovių sodinimui, todėl “Ikramogatec.lt” svetainėje rasite daug naudingų įrankių. Kultivatoriai yra vienas iš tų sodo įrankių, kuris ypač naudingas įvairiuose žemės ūkio darbuose. Svarbus aspektas, yra, kad kiekvienas klientas, kuris nori nusipirkti kokybišką kultivatorių, turėtų pirmiausia įvertinti tai, kad rinkoje turime labai didelį asortimentą. Kiekvienas klientas, kada galvoja apie tokių įrankių pirkimą turi gerai išanalizuoti pardavėjų parduodamą produkciją. Šiandien galima įsigyti ir kiniškos produkcijos ir kokybiškų vokiškų prekių. Taigi, būtent “Ikramogatec” produkcija yra pagaminta Vokietijoje. Kultivatoriai, kurie tarnauja ilgus metus. Gamintojas suteikia ilgalaikę garantiją, todėl galite drąsiai juos naudoti.

 

Kokios kainos?

 

Kaip jau supratote kultivatoriai gali būti įvairių rūšių. Vieni elektriniai, kiti benzininiai. Nuo šių faktorių priklauso ir kultivatorių kainos. Bendrai galime pasakyti, kad geras kultivatorius gali kainuoti nuo šimto penkiasdešimties eurų iki kelių tūkstančių eurų. Viskas priklauso nuo jo galingumo. Dabar rinkoje galima rasti ir labai pigius ir brangius kultivatorius. Specialistai rekomenduoja nesiorientuoti vien tik į produkcijos kainą. Dažnai, tai yra viena pagrindinių klaidų, kurias daro klientai. Tiems, kas galvoja apie sodo įrankį, kurį bus galima naudoti ne vienerius metus, todėl renkasi būtent vokišką produkciją. Dar vienas svarbus aspektas, renkantis kultivatorių, tai pasirinkti tinkamo galingumo produkciją. Juk vieni gali būti silpni, kiti galingi kultivatoriai. Ko gero dažniausia problema, kada klientai taupydami pinigus perka silpnus kultivatorius ir paskui lieka nepatenkinti, kad kultivatorius negali atlikti suplanuoto darbo.

 

Specialistų rekomendacijos

 

Kiekvienais metais klientai renkasi kokybiškus kultivatorius, tačiau juk visi suprantame, kad tokie produktai, turi būti itin profesionalūs. Jeigu planuojate pirkti aukštos kokybės kultivatorių, tuomet rekomenduojame rinktis būtent Vokietijoje pagamintą produkciją. Juk tai bus ne tik gera kaina, bet aukšta kokybė. Kultivatorių norime naudoti ne vienerius metus, todėl neverta šioje vietoje itin labai taupyti. Reikia gerai pagalvoti, kai perkate prastos kokybės produkciją. Tiems, kas Lietuvoje galvoja nusipirkti kultivatorių iš internetinių parduotuvių, rekomenduojame pagalvoti apie tokias įmones, kuris tikrai turi gerą reputaciją. Aišku, dar vienas svarbus aspektas, kad galima pirkti ir iš tiesioginių atstovų. Didmiesčiuose galima rasti daug kompanijų, kurios atstovauja tarptautinių kompanijų produkciją. Taip galima ne tik nusipirkti aukštos kokybės produktą, bet ir užsisakyti papildomus sodo įrankius.

 

 

 

 

 

Kompostas: panaudojimo sritys ir tręšimo normos

kompostas

kompostasĮ dirvą įterpiamas kompostas skatina dirvožemio gyvybingumą, užtikrina didesnio ir produktyvesnio derliaus gavimą. Kompostavimas – vienas efektyviausių atliekų likvidavimo procesų, gaminantis vertingąsias trąšas. Tai biologinis procesas, kurio metu bestuburiai gyvūnai ir įvairūs mikroorganizmai, pvz., sraigės, vabalai, šimtakojai ir t. t., mineralizuoja organines medžiagas, paversdami jas aukštos kokybės organine trąša. Tiesa, kaip ir kiekviena sritis, kompostavimas reikalauja žinių ir praktinės patirties.

Apie komposto gamybą buvo kalbama jau Biblijoje. Kompostavimas atliko itin svarų vaidmenį XVIII-XIX amžiuje. Tiesa, atsiradus cheminėms trąšoms, komposto gamybos mastai sumažėjo. Šiandien, vertinant organinių trąšų naudą ir ieškant efektyviausių būdų atliekų panaudojimai, komposto gamyba atsidūrė visuomenės susidomėjimo centre. Kompostas ne tik suteikia dirvai ir augalams maistingųjų medžiagų, bet ir gerina dirvos struktūrą, t. y. žemė tampa lengvesnė, joje ilgiau laikosi drėgmė, lengviau patenka oras.

Komposto naudojimas ūkiuose

Sėjomainoje kompostavimo produktas visų pirma naudojamas vadinamiesiems kaupiamiesiems augalams tręšti, pvz., bulvėms, pašariniams ir cukriniams runkeliams, salierams, burokėliams, porams, kopūstams. Ekspertai rekomenduoja tręšimo darbus pradėti pavasarį. Jei norite tręši žieminius javus ar rapsus, naudokite gerai subrandintą kompostą. Beje, komposto kiekis turi būti gana minimalus (maždaug 9 t/ha), kadangi dėl šioje medžiagoje esančio azoto, javai ir rapsai gali prastai žiemoti.

Paprastai smulkiems ir jautriems augalams, pvz., lapinėms daržovėms, morkoms ar svogūnams, kompostas nenaudojamas. Kompostu netręšiami ir ankštiniai augai. Komposto trąšos rekomenduojamos daugiamečių žolių, vejų, ganyklų tręšimui. Šiuo atveju rekomenduojama tręšimo darbus atlikti du kartus per metus. Bendras trąšų kiekis neturėtų viršyti 20 t/ha.

Komposto naudojimas soduose

Sode kompostu tręšiami vaismedžiai ir uogų krūmai. Paprastai komposto trąšos naudojamos prieš sodinimą, vėliau – vieną kartą per metus (ankstyvą pavasarį arba rudenį). Komposto produktas puikiai tiks ir braškėms. Rekomenduojama jas mulčiuoti kompostu pasodinus arba nurinkus uogas.

Kompostas gali būti naudojamas ir šiltnamiuose paprikų, agurkų, pomidorų tręšimui. Tiesa, jei šiltnamio gruntas turi daug organinių medžiagų arba jo sudarymui buvo naudotos durpės, tokiu atveju komposto produktyvumas yra gana mažas. Komposto trąšos rekomenduojamos mažai organinių medžiagų turintiems gruntams arba žemei, dengiamai polietileno plėvele.

Komposto naudojimas dekoratyviniams augalams

Itin dažnai kompostavimo produktas naudojamas gėlėms ir dekoratyviniams augalams, tačiau specialistai teigia, kad šis žingsnis yra rizikingas. Šiems darbams naudojamos trąšos turi būti labai gerai perpuvusios, be to, trąšose negali būti didelio chloridų ar tirpiųjų druskų kiekio.