Grindjuostės – geras stilius už nedidelę kainą

grindjuostės

grindjuostėsGrindjuostės – paradokso įrodymas. Jei kambary jos yra, tai atrodo, kad viskas gerai. Bendras vaizdas tuomet dailus. Tačiau tai nėra interjero detalė, į kurią dėmesys atkreipiamas pirmiausia. Bet jei tarp grindų ir sienų nieko nebūtų, ta vieta ir pritrauktų dėmesį.

Iš pažiūros nesvarbu, bet iš tiesų net labai svarbu. Štai toks paradoksas.

Gera žinia

Grindjuostės, palyginti su kai kuriais kitais interjero akcentais, yra nebrangios. Gera žinia, ar ne? Jos paprastai laikomos paskutiniais štrichais. Piniginės tikriausiai neištuštins, bet prisidės prie viso interjero akcentų komplekto.

Didžiulis pasirinkimas

Grindjuosčių pasiūla labai plati, todėl jas pritaikyti pavyksta įvairiausių stilių. Didžiulis pasirinkimas – šių laikų bruožas. Tai džiugina ne mažiau nei patraukli kaina. Iš parduotuvės grįžtama puikiai nusiteikus, nes pardavėjai neapsiriboja keliomis prekėmis.

Ilgaamžiškumas

Nors grindjuostės paprastai laikomos estetine dalimi, reikšmingas ir jų praktiškumas. Tikimasi, kad jos tarnaus taip pat gerai, kaip ir grindų danga.

Namie vyksta veiksmas, tad nesinorėtų, jei šuns uodegos mostas ar nukritę raktai grindjuostes sugadintų.

Matmenys

Renkantis atsižvelgiama į matmenis. Teigiamai nuteikia dydžių įvairovė. Jei tarp grindų ir sienos likęs didesnis tarpas, jis užmaskuojamas pasirinkus masyvesnes juostas. Pigu ir veiksminga.

Skirtingos medžiagos

Grindjuostės gaminamos iš skirtingų medžiagų. Tarp populiariausių yra plastikinės. Kodėl? Nes jos kainos požiūriu itin patrauklios. O ir montavimas nekelia didelių rūpesčių.

Kartais pasirinkti gana sudėtinga. Nevienodi matmenys ir medžiagos bei kiti kriterijai – tai galimybė įsigyti labiausiai patinkantį produktą. Tačiau kartu uždavinys pasunkėja. Jau sudomino vienas variantas, bet tada atrandama kitas. Na, bet vis tiek gerai, kai pirkėjas nėra priverstas rinktis iš poros ar trejeto prekių.

Gamintojai supranta, kad grindjuostės – stiliaus dalis. Todėl pasirūpinama, kad rinkoje atsirastų įvairiausio dizainų produktų. Dėl to prieš įsigyjant apgalvojama, kokios juostos labiausiai derėtų prie grindų ir sienų.

Kambarys be grindjuosčių atrodo neišbaigtas. Atrodo keistai ir netvarkingai. O štai sudėliojus visus dizaino štrichus gaunamas džiuginantis rezultatas. Verta priminti: geras stilius už nedidelę kainą. Ir netgi personalizuotas stilius už priimtiną kainą. Todėl grindjuostės yra ir individualumo kūrimas.

 

 

 

Tinkama sintetinių kilimų ir kiliminės dangos priežiūra

Tvarkingi ir švarūs kilimai yra jaukumo ir šilumos garantas. Tuo tarpu purvini ir dulkėti kilimai kenkia ne tik bendrai patalpos estetikai, bet gali sukelti ir itin rimtų sveikatos problemų. Dėl šios priežasties kiliminė danga turi būti reguliariai valoma ir tinkamai prižiūrima. Jei investuosite į namų švarą, tvarkingais kilimais galėsite džiaugtis net kelis dešimtmečius. Siekiant tinkamai prižiūrėti šiuos gaminius, privalote laikytis tam tikrų taisyklių.

kilimai

Nors kilimus reikia prižiūrėti atsižvelgiant į jų  paviršių ir medžiagas, iš kurio gaminys sukurtas, vis dėlto egzistuoja ir universalios kilimų priežiūros taisyklės. Nepamirškite, kad kilimai turi būti reguliariai siurbiami arba dulkinami (bent kartą per savaitę), be to kilimus reikia išsiurbti ir iš blogosios pusės (du kartus per metus). Jei valote kilimą arba netyčia jį apliejote, tuojau pat nusausinkite, kadangi kilimas negali likti šlapias. Kartą per dešimtmetį kilimą reikėtų patikėti profesionalams, kurie pašalintų įsisenėjusį purvą, o jei nusprendėte kilimą išsiplauti patys, nenaudokite chloruoto vandens. Atminkite, kad kilimai neturėtų būti tiesiami ten, kur juos pasieks tiesioginiai Saulės spinduliai arba prastai vedinamoje patalpoje. Be to, reikėtų užtikrinti, kad kilimas gulės ant kiek įmanoma lygesnio paviršiaus, kadangi kitaip jis gali prarasti savo formą.

Šiandien vis labiau vertinami sintetiniai kilimai ir kiliminės dangos yra gana atsparūs dėmėms, be to, purvas ant jų mažiau matomas (jei lygintume su kieta grindų danga). Tačiau, net jei ir nematote dėmių, kilimus vis tiek privalote valyti – nepamirškite, kad kilimai turi būti reguliariai siurbiami (specialistai rekomenduoja bent du kartus per savaitę) ir valomi tik sintetinių dangų priežiūrai tinkančiomis valymo priemonėmis. Jei dėmių daug, privalote išvalyti visą kilimą (tiesa, nereikėtų tokio valymo atlikti dažniau nei kartą per metus). Atminkite, kad kilimai tarnaus daug ilgiau, jei kartais pakeisite jų padėtį, kadangi taip kilimai dėvėsis vienodai. Be to, niekuomet netieskite kilimų ant išplautų ir vis dar šlapių grindų – kilimai gali būti tiesiami tik ant visiškai sausų paviršių.

Jei ant kilimo atsirado dėmė, neleiskite jai įsigerti, kadangi ilgai nevalytos dėmės gali būti nebeišvalomos. Jei kilimas yra aplietas skysčiu, sugerkite jį švariu audiniu arba rankšluosčiu – tapšnokite per šlapią vietą, kol ji taps sausesnė. Jei dėmė tiršto pagrindo, reikėtų teršalus surinkti apvaliu šaukštu. Nepamirškite, kad suteptos vietos negalima gramdyti, kadangi galite pažeisti paviršių. Jei dėmė yra sudžiūvusi, ją reikėtų suskaldyti ir naudojantis dulkių siurbliu pašalinti. Daugelį dėmių galima pašalinti vandeniu, tačiau jei vanduo nepadeda, naudokitės specialiomis priemonėmis. Nepamirškite, kad prieš valydami dėmę nauja priemone, turėtume ją išbandyti užtepdami ant mažai pastebimos kilimo vietos – jei spalva pasikeičia, priemonės atsisakykite ir rinkitės kitą. Niekuomet nepilkite valymo priemonės tiesiai ant dėmės – priemone sudrėkinkite švarų audinį ir tuomet valykite nešvarumus. Susitaikykite su tuo, kad kai kurios dėmės (ypač senesnės) yra neišvalomos. Visuomet laikykitės valymo instrukcijų ir niekuomet nenaudokite itin stiprios koncentracijos tirpalų, kadangi galite negrįžtamai pakeisti kilimo dangą. Valymui naudojamą audinį reiktų keisti iškart, kai jis susitepa. Be to, valydami neleiskite kilimui peršlapti – jūs turite sudrėkinti tik kilimo paviršių. Neleiskite, kad ant kilimo liktų valymo priemonės, todėl, išvalę dėmę, paskalaukite kilimą švariu šaltu vandeniu. Skalavimą kartokite tol, kol priemonės visiškai nebeliks. Baigę valymą, minkštu ir sausu šepečiu sušukuokite kilimą jo plaukelių kryptimi ir ant kilimo stokitės tik jam visiškai išdžiūvus.

Nepamirškite, kad yra tokių dėmių, kurias galima pašalinti tik specialiomis priemonėmis, pvz., jei ant jūsų kilimo atsirado kraujo dėmių, turėtumėte jas šalinti apipurkšdami amoniako tirpalu, kurį sudaro 1 šaukštas amoniako ir pusė stiklinės vandens. Apipurškus šiuo tirpalu, dėmė turėtų būti valoma šaltu vandeniu. Jei kilimas yra suteptas rašalu, nieko nelaukdami dėmę apibarstykite storu druskos sluoksniu, kuris sugers rašalą. Įsisenėjusios rašalo dėmės turėtų būti šalinamos spiritu, šviežiomis citrinų sultimis arba citrinos rūgštimi. Jei ant kilimo numetate kramtomąją gumą, uždėkite ant jos ledo gabalėlį – guma netįs ir greitai sustings, todėl galėsite ją lengvai nukrapštyti. Riebalų dėmes galima pašalinti jas trinant stambiomis benzine suvilgytomis medžio pjuvenomis (pjuvenas reikėtų palikti ant dėmės ilgesniam laikui).

Sintetiniai kilimai ir kiliminės dangos yra atsparūs tiek drėgmei, tiek dėmėms, tačiau nepamirškite, kad sausos purvo nuosėdos gali labai pakenkti kilimo paviršiui ir jį subraižyti, todėl būtina atlikti reguliarius valymo darbus – kilimai turėtų būti siurbiami bent du kartus per savaitę, o itin dažnai mindomi – ir dažniau. Pasistenkite, kad kilimas būtų patiestas tik gerai vedinamoje patalpoje ant lygių grindų. Išteptus kilimus valykite vandeniu arba specioliomis sintetinėms dangoms tinkančioms priemonėms.