Steigiate įmonę? Ką svarbu žinoti?

skubus imoniu steigimasTurite genialumu iš tolo šviečiančią idėją? Mintyse jau dėliojate verslo planą. Tačiau nenorite skirti laiko biurokratiniams labirintams ir oficialioms dokumentų formuluotėms. Galima viską įveikti nesudėtingai ir per kelias dienas. Tereikia žinoti kelias paslaptis.

Skubus steigimas

Kaip sako garsiausi Lietuvos auditoriai, trumpiausias laikas per kurį galimas skubus imones steigimas, yra keturios dienos. Tiesa, įmonių steigimo įstatymas nurodo skirtingas procedūras skirtingoms pasirinktoms juridinėms formoms. Todėl yra keli faktoriai, kurie natūraliai šį procesą pailgina.

Tarkim, uab steigimas yra galimas tik po to, kuomet suformuojamas įstatinis kapitalas ir atliekamos kitos procedūros. Todėl tai vienas ilgiausių procesų. Arba kuo daudiau akcininkų, tuo natūraliai ilgiau tęsiasi procesas.

Kitaip, negu manoma bendrovės registracijos terminas nepriklauso nuo vietos. Tai reiškia, kad imoniu steigimas vilniuje, imoniu steigimas kaune ir imoniu steigimas klaipeda užtrunka tiek pat.

Procedūros

Beje, kompaniją registruoti galima internetu ir atvykus į registrų centrą. Galima numanyti, kad imones steigimas registru centras užtrunka ilgiau. Vis dėlto, ir pirmuoju, ir antruoju būdu skubus imones steigimas vyksta šešiais etapais.

Pirmasis, iš rinkodaros pusės yra svarbiausias ir užtrunka ilgiausiai, tai įmonės pavadinimo sugalvojimas ir užregistravimas. Verta paminėti, kad imones pavadinimo tikrinimas vyksta registrų centre. Čia jį užregistravus kalbos komisija vertina ar jis atitinka kalbos nustatytus reikalavimus.

Antrasis etapas – steigimo dokumentai. Juos dažniausiai stengiamasi paruošti naudojant šablonus.

Registracijos adresas – Jūsų įmonei reikia stogo virš galvos, todėl registracijos adresas būtinas. Jeigu nuomojatės būstą, o ketinate dirbti namuose, galima adresą nuomotis arba prašyti draugų ir giminių įsileisti mus į savas valdas. Kartais galima to išvengti jeigu renkatės tokį sandorį kaip imoniu pardavimas ar pirkimas.

Kita vertus jeigu renkatės UAB arba MB, AB įstatinio kapitalo suformavimo išvengti nepavyks, tačiau jeigu steigiate IĮ situacija keičiasi. Net ir UAB skubus imones steigimas gali būti vykdomas formuojant įstatinį kapitalą iš ketvirtadalio piniginio įnašo, kuris turi būti nemažesnis nei du tūkstančiai penki šimtai eurų ir jeigu yra poreikis galima jį padidinti, atlikus įmonei perleisto turto vertinimą.

Galiausiai skubus imones steigimas galimas tik su notaro patvirtinimu. Tai nėra būtina steigiant mažąją bendriją (MB).

 

 

 

Kokią įmonės rūšį pasirinkti?

įmonių steigimas

įmonių steigimasJei jau ilgus metus svajojate, kad laikas pradėti dirbti sau ir šiuo metu radote nišą, kurioje drąsiai ir sėkmingai galėtumėte save realizuoti – įmonių steigimas jums puikiai tinkantis pasirinkimas. Žinoma, nepaisant to, kad internete galima rasti labai daug informacijos susijusios su šiuo procesu, dažniausiai tenka kreiptis į profesionalus, kurie detaliai paaiškina, kokiais žingsneliais reikia judėti siekiant tapti savo verslo savininku. Įmonių steigimas reikalauja didelės raštvedybos žinių išmanymo. Tačiau viskas prasideda nuo suvokimo, kurio tipo įmonės rūšį pasirinkti?

Individuali įmonė. Daugelis jaunųjų verslininkų būtent nuo jos ir pradėjo. Svarbiausia, jog nereikia didelio pradinio kapitalo, tad pirmieji žingsniai tampant verslininku gana paprasti. Individualių įmonių steigimas labai dažnai pasirenkamas, kadangi asmuo gali įmonę įsteigti pats, jam nereikia tartis su kitais žmonėmis, kurie galėtų prisidėti prie proceso įgyvendinimo.

Vienintelis minusas, kuris labai esmingas siekiant įkurti IĮ- jei verslas nuostolingas, tokiu atveju asmuo savo turtu atsako už bankrotą.

UAB – jau labiau patyrusio verslininko pasirinkimas. Ją įsteigti gana sunku, tad ir čia glaudžiai prisidėti gali profesionalai. Siekiant įsteigti UAB reikia turėti pradinį 2 500 eurų kapitalą. Tiesa, priešingai nei turint IĮ – jei UAB verslas nepasiseks – bankroto atveju asmuo nerizikuos savo turtu. Jis praras tik tą, kurį įnešė tuo metu, kai įmonė funkcionavo.

Viešoji įstaiga. Šio tipo veiklą vykdantys asmenys net gali tikėtis valstybės paramos, tačiau yra gana daug įstatymų, kurie apibrėžia konkrečiai šią veiklą. Ją valdyti gali ne vienas asmuo, tačiau oficialiai įmonės vadovas yra vienas. Viešoji įstaiga yra ta organizacija, kuri gali gauti papildomų pajamų prašydama gyventojų jiems pervesti 2 procentų mokestį, kurį teikia visi dirbantys asmenys.

Įmonių steigimas – sunkus procesas, kadangi reikia labai daug pareiti, kol galiausiai pavyksta džiaugtis rezultatais. Žinoma, jei bendradarbiausite su profesionalais – tuomet tikrai pavyks pasiekti geriausią rezultatą. Jie ne tik jums patars geriausiai poreikius atitinkančią įmonę, tačiau tuo pačiu ir padės susitvarkyti visus popierius, kurie daugeliui būna sunkiai peržengiamas slenkstis. Jei jau daryti, tai tik kokybiškai ir iki galo.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus

Įstatinio kapitalo keitimas į eurusJau keletas mėnesių, kai Lietuva įsivedė eurą. Litai vis dar matomi prekybos centruose, tačiau po truputį jie nyksta. Iki metų pabaigos nebeliks dvigubų kainų, liks tik eurai. Tokiu būdu būsime visiškai integravęsi į eurozoną.

Įmonėms šis euro įvedimas atnešė šiek tiek rūpesčių. Visų pirma taip nutiko dėl dviejų kainų skelbimo. Reikėjo investuoti į kasos aparatų perprogramavimą, etikečių spausdinimą ir t.t. Mažai kas žino, kad visos be išimties įmonės turės pasikeisti įstatinį kapitalą į eurus.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus turi konkretų terminą. Visos įmonės privalės tai padaryti iki 2016 metų gruodžio 31 dienos. Apie įstatinio kapitalo keitimą spręsti gali tik akcininkų susirinkimas, tad tokį teks organizuoti reikia, ar nereikia. Akcininkų sprendimu turi būti nustatyta, kad esamas kapitalas keičiamas į eurus santykiu 3.45280:1 Tai reiškia, kad 10 000 litų įstatinį kapitalą turinti UAB turės pakeisti savo įstatus ir ten įrašyti kitą sumą – 2896,20 eur. Taip pat įstatinis kapitalas turės būti atitinkamai paskirstytas esamiems akcininkams.

Kaip matote, jis yra didesnis, nei nuo 2015 sausio 1 dienos reikalaujamas įstatinis kapitalas steigiant UAB – 2500 eurų. Tokiu būdu atsiranda galimybė papildomai pasididinti įstatinį kapitalą arba jį susimažinti. Didesnis įstatinis kapitalas – didesnė rizika ir atsakomybė nesėkmės atveju, tad tikėtina, kad daugelis smulkių įmonių svarstys galimybę gauti abi paslaugas iš karto.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus yra atliekamas su profesionalių finansininkų pagalba. Paslauga kainuoja 139 eurus. Tai tikrai nėra didelė suma. Už ją paruošiami visi reikalingi dokumentai pagal galiojančią tvarką. Savas buhalteris jos gali ir nežinoti, todėl samdyti finansininkus šiai paslaugai atlikti – protingas pasirinkimas.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus užtrunka gana greitai, papildomų veiksmų imtis nereikia. Tenka dar kartą priminti, kad tai privaloma visoms įmonėms, net ir nevykdančioms veiklos. Lietuviai verslininkai pasižymi „studento sindromu“, kai svarbius darbus bandoma padaryti paskutinę dieną, tad rekomenduojame nelaukti 2016 metų gruodžio, kad atliktumėte šią nesudėtingą procedūrą.

Beje, vadovas turi turėti el. parašą. Tai dar vienas įrodymas, kad elektroninis parašas yra reikalingas nuolatos, o ne tik steigiant įmonę. Pasikeiskite įstatinį kapitalą jau dabar!

Įmonės steigimas Kaune ar Vilniuje?

Steigiant įmonę verslininkai kartais labai gerai pasvarsto, kuriame mieste tai geriau daryti. Vilniuje įmonių ir taip yra devynios galybės, todėl kartais pasirenkamas antras didžiausias Lietuvos miestas Kaunas.

Įmonės steigimas yra gana sudėtingas procesas, todėl steigėjui esant kitame mieste gali kilti nemažai problemų, nes nuolatos reikia varstyti valstybinių įstaigų ir biurokratų duris. Jei steigėjas yra vilnietis, į Kauną nuolatos važinėti gali būti gana sudėtinga. Čia gali padėti Kaune įsikūrę finansiniai konsultantai, kurių vienas iš rūpesčių ir yra įmonių steigimas Kaune.

Kodėl įmonė Kaune yra geriau nei Vilniuje ar Pakruojyje?

Įmonės steigimas paprastai užima keletą dienų, tačiau Vilniuje tokių įmonių steigiama kur kas daugiau. Eilėse praleistas laikas nueis perniek. Tuo tarpu įmonių steigimas Kaune vykdomas kur kas mažesniais mastais, taigi, procedūra bus greitesnė.

Steigiant UAB ar VšĮ būtina iš anksto pagalvoti apie logistiką. Jei įmonė prekiaus kažkokia produkcija visoje Lietuvoje, patogiausia vieta yra Kaunas, kadangi nuo jo visi miestai nutolę iki 200 kilometrų atstumu.
Jei įmonė yra tarptautinė, darbuotojams nuolatos reikia keliauti į susitikimus su partneriais visoje Europoje ir kituose žemynuose, Kauno oro uostas yra didelis privalumas. Kauno oro uoste veikia daugiausiai pigių skrydžių bendrovės, todėl verslo susitikimams taupant lėšas, tai gali būti didelis privalumas. Taip pat patogu ir užsienio partneriams atvykstantiems į Lietuvą.

Kaune įmonės steigimas yra gana logiškas žingsnis, jei įmonės specializacija yra IT. Kauno technologijos universitetas kas metai priima daug naujų ir talentingų IT studentų, kuriuos galima įdarbinti už kiek mažesnį atlyginimą, nei rimtų profesionalų, kurie nepadarytų gėdos bet kurioje Anglijos IT bendrovėje.

Jei įmonė darbuotojams organizuoja gyvenamąją vietą, tai irgi yra nemažas privalumas, nes buto nuoma Kaune kainuoja kur kas pigiau nei Vilniuje, ypač jei kalba eina apie centrinę miesto dalį.

Darbuotojai Vilniuje nemažai laiko sugaišta automobilių kamščiuose. Tai ypač pasijaučia, jei jie važinėja tarnybiniais automobiliais. Kaune kamščių yra kelis kartus mažiau, tad susisiekimo problemos čia mažesnės, nei sostinėje.
Kaunas nuo Vilniaus neatsilieka kultūriniu gyvenimu, todėl darbuotojams galima pasiūlyti turiningos veiklos tarpusavio supratimo skatinimo (team building) vakarėliuose.

Tai tik keletas priežasčių, dėl kurių įmonių steigimas Kaune yra geresnis sprendimas, nei kur nors kitur.