Maisto papildai sportuojantiems ir ne tik

maisto papildai sportuojantiems

maisto papildai sportuojantiemsNeseniai buvo paskelbta internete, jog 75 proc. žmonių per dieną išgeria bent po vieną tabletę. Nuo tokios statistikos galima šiek tiek pašiurpti, tačiau pagalvojus logiškai, galima prieiti normalų atsakymą. Vis dažniau žmonės renkasi vartoti ne vaistus, o gerti maisto papildus, kad papildytų savo mitybą ir praturtintų organizmą įvairiomis reikalingomis medžiagomis. Maisto papildai yra tarsi pagalba organizmui, papildomas jo pastiprinimas, iš papildų organizmas gauna medžiagas, kurių galbūt negali gauti natūraliai. Jie jokiu būdų nėra nei vaistai nei visiškas maisto pakaitalas. Maisto papildai sportui nėra maži stebuklingi žirneliai ir nuo vienos piliulės Jūsų kūnas taip staiga nepasikeis. Kaip ir yra su papildais dietai. Jie jokiu būdu negali atstoti maisto ir nepadeda numesti svorio per vieną dieną. Prieš imant vartoti šias populiariausias papildų rūšis, reikia būti gerai su jais susipažinus.

Papildai lieknėjimui

Maisto papildai svoriui mesti ir palaikyti gerą figūrą ypač populiarūs merginų tarpe. Farmacininkai teigia, kad atšilus orams būtent šiuos papildus merginos ima pirkti sparčiau. Dažniausiai tai yra tokie maisto papildai, kurie slopina apetitą, kiti suaktyvina medžiagų apykaitą, treti sumažina riebalų pasisavinimą į organizmą. Dažniausiai tokių papildų sudėtyje yra chromo arba chitosino medžiagų. Chromas reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir  aktyvina insuliną, o chitosinas padeda lengviau deginti kūno riebalų perteklių ir stabdo riebalų patekimą į organizmą. Gydytojai pataria, jei pasirinkote lieknėjimui skirtus maisto papildus, būtina žinoti, jog geriant papildus turite reguliariai maitintis. Prieš renkantis šiuos preparatus, geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju, kuris patars, ką gerti saugu ir naudinga būtent Jums ir Jūsų organizmui.

Papildai sportuojantiems

Sportui skirti maisto papildai yra turbūt patys populiariausi ir perkamiausi. Dažniausiai tai tokios medžiagos, kurios padeda sutvirtinti organizmą, priauginti jam papildomo svorio, išryškinti raumenis. Maisto papildai sportui yra pati plačiausia papildų rūšis. Norintys gali rinktis ir papildus prieš sportą, ir treniruočių metu, ir po aktyvaus fizinio krūvio, ir kūno atstatymui ir pan. Visi šie preparatai pagal poreikį reguliuoja žmogaus kūno veiklą, taip įtakodami jo formas ir sudėjimą. Geriant tokius papildus reikia žinoti, jog jie nėra papildomos treniruotės. Jei gersite tabletes, bet nesportuosite, Jūsų organizmas ne sustiprės, o dar labiau išseks, nes neturės galimybės iškrauti kūne susikaupusios energijos. Geriant šio tipo papildus taip pat privalu reguliariai maitintis ir vengti alkoholinių gėrimų.

Maisto papildai lieknėjimui ir sportui

Lietuva – nutukėlių kraštas. Deja, tai liūdna tiesa, ypač po nutukimo statistikos paskelbimo. Esame kažkur per vidurį labiausiai nutukusių Europos šalių sąraše, todėl reikia susimąstyti. Ne apie cepelinų valgymą, bet apie judresnį gyvenimo būdą, sportavimą sporto klube, gal net kai kurių maisto papildų vartojimą.

Jaunas žmogus gyvenantis Lietuvos kaime dažnai antsvorio problemos neturi. Žemės ūkio darbai reikalauja didžiulių fizinių jėgų ir ištvermės. Pabandykite 10 valandų per dieną krauti šieną 30 laipsnių karštyje ir suprasite, kad jokie maisto papildai tokiam žmogui nereikalingi. Maža to, kad nereikia sukti galvos apie antsvorį, nesuka sau galvos ir apie cepelinus. Net suvalgius tris didžiulius didžkukulius su spirgučiais ir po to dirbant 5 valandas sunkų fizinį darbą, nutukimas negresia.

Kai jaunas žmogus išvažiuoja gyventi į miestą, jo gyvenimo būdas visiškai pasikeičia. Vietoj 3 kilometrų pėsčiomis renkamės autobusą ar troleibusą. Vietoj dviračio – automobilį. Vietoj kasrytinių darbų ūkyje – pasisėdėjimas su kava ir sumuštiniu prieš televizorių arba skaitant laikraštį, vietoj vakaro darbų ūkyje – televizorius ir puslitris alaus. Jei kaime miegoti eidavome 10 valandą, mieste einame 12 pasižiūrėję visus serialus per TV. Kartais apie 10-11 valandą užsimanome kažko pakramtyti. Taip auginamas antsvoris, kuriuo atsikratyti ne taip jau ir paprasta.

Laimei, specialūs maisto papildai lieknejimui ir sportui gali pagreitinti viršsvorio numetimo procesą. Bėda ta, kad vien juos vartojant, bet ne sportuojant, efekto tikrai nebus. Sportas – alinantis užsiėmimas, tad ne visi pasiryžta lankytis sporto klube, arba bent jau išbėgti su šuniuku ar vienam palakstyti miesto šaligatviais. Ne papildai lieknėjimui daro mus lieknesnius, bet aktyvus gyvenimo būdas, kurio taip trūksta miestiečiui.

Kalbant apie maisto papildus, reiktų žinoti, kad tai nėra maisto pakaitalas, todėl be sporto ir papildų reikia kontroliuoti ir savo mitybą. Kas iš to, kad sportuodami vartojate tuos papildus, bet grįžę namo iš karto prisikemšate, kiek telpa kaloringo maisto? Maisto papildai lieknėjimui ir sportui yra tik viena iš viso lieknėjimo proceso sudedamųjų dalių, kurios nevalia ignoruoti arba su ja persistengti. Prieš vartodami – gerai pasidomėkite, ar maisto papildas bus jums naudingas.