Muzikantai vestuvėms – viena svarbiausių šventės dalių

Planuojant vestuves reikia įvertinti labai daug įvairių detalių. Nuo gardaus maisto ir susodinimo iki dekoracijų ir kvietimų. Visgi yra akcentai, kuriems turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Dažniausiai tai dalykai, kurie kuria visą vakaro atmosferą ir neleidžia svečiams nuobodžiauti. Tai neabejotinai – vedėjai ir muzikantai vestuvėms. Pastarieji ypač svarbūs todėl, kad nuo jų profesionalumo priklausys ne tik viena šventės dalis, o visos vestuvės. Juk muzika pasitinka pirmuosius svečius ir baigiasi kartu su paskutiniaisiais, šokius baigiančiais tik paryčiais. Taigi, muzikantai vestuvėms turi būti atrinkti labai atidžiai. Kaip tai daryti?

Svarbiausia – jaunųjų skonis

Nors dažnai tenka išgirsti nuomonių, kad vestuvių puota yra keliama draugams ar giminaičiams, toks požiūris – neteisingas ir kiek savanaudiškas. Juk progų švęsti per metus turime daugybę, o žmonėms, kurie tuokiasi, tokia diena paprastai pasitaiko tik kartą gyvenime. Tai reiškia, kad ir muziką vertėtų rinktis pagal savo skonį, o ne pagal tai, kokį stilių mėgsta jūsų antros eilės pusseserė ar močiutė. Standartiniai muzikantai vestuvėms puikiai tiks, jei norite įvairios muzikos, o esant išskirtiniams pageidavimams vertėtų grupės ieškoti kaip įmanoma anksčiau. Kadangi specifinį repertuarą galinčių pasiūlyti muzikantų nedaug, jie paprastai išgraibstomi keletui metų į priekį.

Grupė ar didžėjus?

Galvojant apie didžiąją šventę, svarbu apsispręsti, ar norite samdyti grupę, ar didžėjų. Turėkite omenyje, kad grupės negros visą laikotarpį, todėl jums papildomai vis tiek reikės samdyti didžėjų, tad šis variantas atsieis brangiau. Jei jums nebūtina gyva muzika, galite drąsiai susitikti su vestuvėse grosiančiu didžėjumi ir pateikti pageidavimus bei dainas, kurios privalo groti šventės metu – taip palengvinsite jam darbą.

Profesionalumas

Muzikantai vestuvėms turi pasižymėti ne tik gebėjimu groti ar dainuoti. Labai svarbu, kad jie turėtų pakankamai patirties ir būtų profesionalūs bei gebėtų jausti publiką. Sugroti paruoštą muzikos rinkinį ar atlikti sutartas dainas iš repertuaro gali bet kurie muzikantai vestuvėms, tačiau tikrai profesionalai puikiai jaučia publiką ir pagal tai atrenka ritmą, geba palaikyti kontaktą su ja. Kaip žinoti, ar jūsų pasirinkti muzikantai bus geri? Jų ieškokite portale Paslaugos.lt, kur klientai gali palikti atsiliepimus ir rekomendacijas. Tai leis įsitikinti, kad žmonės savo darbą atliks kokybiškai.

Gitaros internetu. Ką pataria patyrę muzikantai?

gitara

Ketinate įsigyti gitarą ir rimtai pradėti mokytis groti šiuo instrumentu? Tuomet tikrai naudinga būtų dairytis į tuos pardavėjus, kurie užsiima el. komercija. Dabar internete net ir muzikos instrumentus galima įsigyti daug palankesnėmis kainomis. Tuo labiau, kad dauguma prekybininkų turi ir fizines parduotuves, o tai iš esmės palengvins įsigijimo procesą. Gitaros internetu turėtų būti perkamos tik įvertinus visus plius ir minusus. Tai reiškia, kad neturėtumėte rinktis tokių pardavėjų, kurie kelia nemažai abejonių. Tas pats taikoma ir pačioms gitaroms. Kaip bebūtų, jeigu ieškote gitaros internete, tuomet pasidomėkite visais patarimais, kuriuos pateikia pažengę muzikantai. Juos apibendriname žemiau.

Gitaros internetu turi būti perkamos įvertinus kainas. Nebūtų racionalu rinktis tokią gitarą, kurios kaina siekia vos kelis eurus. Tai gali signalizuoti kelis dalykus. Vienas iš variantų – tai bus apgavystė. Nėra tokių gitarų, kurios būtų kokybiškos ir kainuojančios kelis eurus. Net ir naudoti muzikos instrumentai kainuoja žymiai daugiau. Tad, galima atvejis, jog jūs sumokėsite pinigus, o tų pinigų gavėjas dings kaip į vandenį. Kitas variantas – gitara jau nebenaudojama. Tokios gitaros, kurios kainuoja vos kelis eurus, dažniausiai jau yra sugadintos ir labai senos. Tai gali būti tiesiog šlamštas, kuriuo bando atsikratyti senieji savininkai. Dažniausiai tokius pasiūlymus galima aptikti skelbimų portaluose.

Gitaros kaina parodo ne tik kokybę. Jeigu rinksitės tokią gitarą, kuri kainuoja jau keliolika eurų, tuomet aišku  – aukštos kokybės tikėtis nereikėtų. Dažniausiai gitaros kainuoja nuo kelių dešimčių eurų. Pigesnės yra nebent ukulelės. Aišku, kelias dešimtis eurų kainuojančios gitaros gali pasitarnauti pamokose, bet aišku – tai ne visada bus tas instrumentas, kuris skleis kokybišką garsą.

Internetu įsigyti gitarą reikėtų tik tuomet, jeigu aiškiai matoma, kad pardavėjas yra populiarus. Ne paslaptis, kad daugelis el. parduotuvių veikia jau senai. Kai kurios veikia jau kelerius metus. Tokios el. parduotuvės dažniausiai turi puikius klientų atsiliepimus. Tad, būtent šiose vietose ir rekomenduojama pirkti gitaras. Aišku, jeigu dairysitės į skelbimų tinklapius, tuomet rizikuojate daug kuo.

Perkant gitarą, būtina iš anksto nuspręsti kokio stiliaus muziką propaguosite. Tikrai nėra taip, kad visos gitaros tinka viskam. Štai, elektrinės turi vieną paskirtį, bosinės – kitą, akustinės skirtos vienam muzikos stiliui, o klasikinės – kitam. Būtinai pasidomėkite gitarų rūšimis, nes jos tikrai nėra vienodos.

Gitaros internetu gali būti perkamos sumokant pinigus vėliau. Yra el. parduotuvių, kurios turi daugiau privalumų, o kitos mažiau. Vienas iš tų privalumų – plačios atsiskaitymo galimybės. Yra pardavėjų, kurie mielai sutiks, jog pinigus sumokėtumėte tuomet, kai atvyks kurjeris. Taip pat galima sumokėti išperkamuoju paštu. Tačiau, ne visi pardavėjai siūlo tai. Tad, prieš perkant gitarą internetu, pasidomėkite kokiais būdais galėtumėte atsiskaityti.

Užsakymo metu patikrinkite informaciją tiek apie pardavėją, tiek apie gitarą. Jeigu perkate kažkokio gerai žinomo gamintojo gitarą, tuomet pasidomėkite kokios yra rinkos kainos. Jeigu matysite, kad kažkurioje el. parduotuvėje gitaros pardavinėjamos žymiai pigiau nei kitur, tuomet galima įtarti apgaulę. Taip pat būtina pasidomėti pardavėjais – jeigu internete rasite neigiamus atsiliepimus apie el. parduotuvę, tuomet jokiu būdu iš ten nepirkite.