Muzikantai vestuvėms – viena svarbiausių šventės dalių

Planuojant vestuves reikia įvertinti labai daug įvairių detalių. Nuo gardaus maisto ir susodinimo iki dekoracijų ir kvietimų. Visgi yra akcentai, kuriems turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Dažniausiai tai dalykai, kurie kuria visą vakaro atmosferą ir neleidžia svečiams nuobodžiauti. Tai neabejotinai – vedėjai ir muzikantai vestuvėms. Pastarieji ypač svarbūs todėl, kad nuo jų profesionalumo priklausys ne tik viena šventės dalis, o visos vestuvės. Juk muzika pasitinka pirmuosius svečius ir baigiasi kartu su paskutiniaisiais, šokius baigiančiais tik paryčiais. Taigi, muzikantai vestuvėms turi būti atrinkti labai atidžiai. Kaip tai daryti?

Svarbiausia – jaunųjų skonis

Nors dažnai tenka išgirsti nuomonių, kad vestuvių puota yra keliama draugams ar giminaičiams, toks požiūris – neteisingas ir kiek savanaudiškas. Juk progų švęsti per metus turime daugybę, o žmonėms, kurie tuokiasi, tokia diena paprastai pasitaiko tik kartą gyvenime. Tai reiškia, kad ir muziką vertėtų rinktis pagal savo skonį, o ne pagal tai, kokį stilių mėgsta jūsų antros eilės pusseserė ar močiutė. Standartiniai muzikantai vestuvėms puikiai tiks, jei norite įvairios muzikos, o esant išskirtiniams pageidavimams vertėtų grupės ieškoti kaip įmanoma anksčiau. Kadangi specifinį repertuarą galinčių pasiūlyti muzikantų nedaug, jie paprastai išgraibstomi keletui metų į priekį.

Grupė ar didžėjus?

Galvojant apie didžiąją šventę, svarbu apsispręsti, ar norite samdyti grupę, ar didžėjų. Turėkite omenyje, kad grupės negros visą laikotarpį, todėl jums papildomai vis tiek reikės samdyti didžėjų, tad šis variantas atsieis brangiau. Jei jums nebūtina gyva muzika, galite drąsiai susitikti su vestuvėse grosiančiu didžėjumi ir pateikti pageidavimus bei dainas, kurios privalo groti šventės metu – taip palengvinsite jam darbą.

Profesionalumas

Muzikantai vestuvėms turi pasižymėti ne tik gebėjimu groti ar dainuoti. Labai svarbu, kad jie turėtų pakankamai patirties ir būtų profesionalūs bei gebėtų jausti publiką. Sugroti paruoštą muzikos rinkinį ar atlikti sutartas dainas iš repertuaro gali bet kurie muzikantai vestuvėms, tačiau tikrai profesionalai puikiai jaučia publiką ir pagal tai atrenka ritmą, geba palaikyti kontaktą su ja. Kaip žinoti, ar jūsų pasirinkti muzikantai bus geri? Jų ieškokite portale Paslaugos.lt, kur klientai gali palikti atsiliepimus ir rekomendacijas. Tai leis įsitikinti, kad žmonės savo darbą atliks kokybiškai.

Kokie renginiai Lietuvoje – patys populiariausi?

renginiai Vilniuje

renginiai VilniujeGalima drąsiai sakyti, kad Lietuvoje yra tikrai daug renginių, kuriuos mes minime kiekvienais metais. Turime nemažai laisvų dienų, kurių metu galime paminėti konkrečias sukaktis ar šventes. Renginiai Vilniuje yra populiariausi. Žinoma, todėl, kad jame daugiausia gyvena Lietuvos piliečių. Aišku, renginiai vyksta ne tik sostinėje, tad siekiant išsiaiškinti, kokie populiariausi – sisteminome medžiagą.

Masiniai renginiai – populiarus pasirinkimas

Masiniai renginiai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose – populiarus pasirinkimas. Pastebėta, kad jie labai traukia lietuvius, kurie ne tik nori paklausyti muzikos, tačiau paragauti skanių patiekalų bei nusipirkti ką nors gražaus dažnai organizuojamose mugėse. Tiesa, masinių renginių skaičius Lietuvoje yra ribotas. Dažniausiai organizuojama tik didžiausių švenčių metu ir tik didžiausiuose Lietuvos miestuose. Tokio tipo šventės dažniausiai organizuojamos savaitgalį, tad ir kitų miestų svečiai labai laukiami sostinėje.

Parodos ir galerijos – tik seniems?

Galima drąsiai sakyti, kad Lietuvoje nuolatos organizuojamos įvairios parodos, kuriose galima visiškai nemokamai apsilankyti. Daugelis lietuvių džiaugiasi, kad tokio tipo nemokamos pramogos suteikia galimybę net ir finansiškai nestabiliems asmenims pajusti kultūros dvasią. Tiesa, tokio tipo parodas organizuojantys asmenys tvirtina, kad jos dažniausiai sulaukia tik vyresnių asmenų apsilankymo. Lyg jaunimui tai ne taip įdomu ir svarbu. Nedideliuose miesteliuose organizuojamos parodos sulaukia TIK vyresnių žmonių apsilankymų. Verta pabrėžti, kad labai dažnai prie to prisideda netinkamai išpuoselėta reklama.

Renginiai Vilniuje – aukščiausia kokybė?

Tie, kurie nuolatos lankosi pačiuose įvairiausiuose renginiuose, kurie organizuojami skirtinguose miesteliuose pastebi, kad kokybiškiausi renginiai organizuojami Vilniuje. Dažniausiai nedideliuose miesteliuose labai trūksta pinigų, tad pati šventė būna gana niūri. Puiku, kai bendruomenę sudaro aktyvūs žmonės, kurie siekia it stengiasi, tačiau tokie atvejai vis retesni, nes jaunuoliai dažniausiai išvyksta iš kaimų gyventi į miestus.

Renginiai Vilniuje padės bent kiek paįvairinti savo gyvenimą. Jeigu pasitaikė galimybė nemokamai smagiai praleisti laiką, tokiu atveju rekomenduojame įvertinti pasiūlymus ir išnaudoti galimybes.

Gimtadienis vaikams – „Paslaptinga žmogžudystė“

gimtadienis vaikams

Viena įdomiausių gimtadienio švenčių, apie kurias teko girdėti yra „Paslaptinga žmogžudystė“. Nežinantiems, kas yra gimtadienis „Paslaptinga žmogžudystė“: tai gimtadienis, kuriame kas nors „nužudomas“, o likę svečiai turi išsiaiškinti, kas „žudikas“.

gimtadienis vaikamsTokia šventė labai patiks 10-12 metų vaikams. Ją galima surengti praktiškai bet kur: namie, gamtoje, kavinėje. Pietų ar vakarienės metu, „nužudomas“ vienas iš svečių. Iš anksto susitarkite, kas bus „auka“. Galbūt ja pabūti norės vienas iš vaikų, tačiau geriausia, jei „auka“ bus kažkas iš suaugusiųjų: visi vaikai galės dalyvauti tyrime. Žinoma, galima improvizuoti ir „auka“ gali tapti lėlė arba pliušinis žaislas. Kad veiksmas vystytųsi dramatiškiau, „nusikaltimo vietą“ apjuoskite juosta su užrašu „nusikaltimo vieta“. Jei gimtadienyje dalyvauja daug vaikų, suskirstykite juos į komandas. Jei vaikų nedaug, jie gali varžytis tarpusavyje. Kiekviena komanda (arba vaikas) pagal užuominas turės išsiaiškinti, kas buvo „žudikas“. Vaikų susidomėjimą žaidimu pakurstys prizas, skirtas komandai (ar vaikui), kuri pirma išsiaiškins „žmogžudystę“. Tačiau mažomis smulkmenėlėmis (pavyzdžiui, savadarbiu detektyvo ženkleliu) apdovanokite ir kitas komandas.

Gimtadienis vaikams „Paslaptinga žmogžudystė“ bus dar įspūdingesnė, jei šventėje pasirodys policininkai ir supažindins vaikus su policijos darbo subtilybėmis. Įmonė „Renginių kalvė“, rengianti programas įvairioms progoms (bernvakariai, mergvakariai, įmonės šventės , gimtadieniai ir kt.), siūlo „Policijos akademijos“ programą. Programos metu profesionalūs vedantieji, pasipuošę policininkų uniformomis, pamoko vaikus, kaip atpažinti ir sulaikyti nusikaltėlį, kaip naudotis ginklu, kaip apsiginti ir pan. Jei gyvenate Vilniuje ar Kaune, galite užsakyti „Policijos akademijos“ programą gimtadienio paįvairinimui.

Kiekvienam „Paslaptingos žmogžudystės“ dalyviui priskiriamas motyvas ir atitinkama asmenybė. Kad būtų įdomiau, galite vaikams paruošti kostiumus, atitinkančius jiems priskirtą asmenybę. Kiekvienas žaidėjas – įtariamasis. Visi gauna po pirminę užuominą, kuri nuveda prie kitos, kol galiausiai išsiaiškinama, kas „žudikas“, kokie buvo jo motyvai ir kaip jis tai padarė.

Tai bus nepamirštamas gimtadienis vaikams, todėl būtinai pasirūpinkite filmavimo kamera. Nufilmuokite detektyvinio tyrimo eigą, policininkų vizitą ir „žudiko“ suėmimą. Vaikams bus įdomu pasižiūrėti detektyvinį filmą, kuriame patys dalyvavo. Įrašykite filmą į kompaktinius diskus. Video įrašas bus puiki dovanėlė atsiminimui apie gimtadienį ir vaikai ilgai kalbės apie nepaprastą šventę.

Renginių organizavimas komandoje

renginiu organizaviomas

renginiu organizaviomasDaugelis supranta, kad renginių organizavimas – ne toks ir paprastas darbas, kaip kai kuriems gali pasirodyti. Dažnai renginius suorganizuoti ir įgyvendinti be jokių kliūčių pavyksta gana sunkiai. Tam yra samdomi žmonės: renginių organizatoriai, renginių vedėjai, aptarnaujantis personalas ir pan. Kad organizacinis darbas vyktų sklandžiai ir našiai, jis gali būti padalijamas keliems žmonėms. Ne visada aišku, kaip tuos darbus pasiskirstyti. Renginių organizavimas yra tokia veikla, kurioje yra tikrai daug darbo. Geriausia organizatorių komandoje pasidaryti mažus komitetus, kurie būtų atsakingi už konkrečius darbus, taip išvengsite kiek įmanoma daugiau nemalonumų.

Renginių vedimas ir scenarijai

Ne paslaptis, kad renginių vedėjas ne visada yra geras organizatorius, todėl patartina, kad renginio scenarijų rašantys žmonės bei atsakingi už renginio vedimą suburtų vieną kūrybinį komitetą, kuris bus atsakingas už renginio programą. Jų veikla turėtų būti susijusi su renginių vizija, scenarijumi, garbės raštų rašymu, padėkų rašymu ir kita panašia veikla. Tai žmonės, kurie nėra atsakingi už technikos nuomą, ar maisto tiekėjų ieškojimą. Į šį komitetą taip pat galima įtraukti ir žmones, kurie atsakingi už bilietų pardavimą ar kvietimų įteikimą.

Maisto komitetas

Dažniausiai maisto tiekėjais besirūpinantys žmonės dirba atskirame komitete, kuris atsakingas už maistą ir aptarnaujantį šventės personalą. Šie žmonės užsiima valgiaraščio sudarymu, stalų serviravimu, kokybiško maisto patiekimu šventės metu bei nepriekaištingu aptarnavimu. Jie daugiausiai dirba pačio renginio metu, kai reikia prižiūrėti, kad visi patiekalai būtų laiku ir kokybiškai pagaminti, kad padavėjai ar barmenai puikiai atliktų savo darbą, o šventės svečiai būtų sotūs ir patenkinti.

Patalpų ir technikos nuoma

Renginių organizavimas visada yra susijęs su technikos ir patalpų paieškomis. Šiems darbams atlikti geriausia taip pat skirti atskirą komitetą. Jam priklausančių žmonių pareiga – pasirūpinimas patalpomis, technika bei žmogumi, kuris visa tai prižiūrės. Žinoma, šiame komitete jau gali dirbti žmogus, puikiai nusimanantis technikoje, tačiau dažnai garso ir šviesos aparatūra nuomojama kartu su ja prižiūrinčiu asmeniu.

Atlikėjų ir dalyvių komitetas

Ši grupė žmonių dažniausiai kviečia ir bendrauja su renginio dalyviais. Tai gali būti garsūs žmonės, įžymybės ar pan. Priklauso nuo to, koks renginys organizuojamas. Jei renginio dalyviai – garsūs žmonės ir atlikėjai, šis komitetas dažniausiai turi itin daug darbo. Reikia rūpintis ne tik dalyvių atvykimu, tačiau ir jų aptarnavimu renginio metu, padėkomis ir kitais pašaliniais darbais.

Komitetų gali būti ir daugiau ir mažiau. Tačiau svarbiausia dirbant komandoje – išsirinkti komandos vadovą. Žmogų, kuris bus atsakingas už visų komitetų darbą ir kuruos visus dirbančius komandoje. Tik taip pasiekiamas tikrai kokybiškas ir sklandus renginio organizavimas.