Gimtadienis vaikams – „Paslaptinga žmogžudystė“

gimtadienis vaikams

Viena įdomiausių gimtadienio švenčių, apie kurias teko girdėti yra „Paslaptinga žmogžudystė“. Nežinantiems, kas yra gimtadienis „Paslaptinga žmogžudystė“: tai gimtadienis, kuriame kas nors „nužudomas“, o likę svečiai turi išsiaiškinti, kas „žudikas“.

gimtadienis vaikamsTokia šventė labai patiks 10-12 metų vaikams. Ją galima surengti praktiškai bet kur: namie, gamtoje, kavinėje. Pietų ar vakarienės metu, „nužudomas“ vienas iš svečių. Iš anksto susitarkite, kas bus „auka“. Galbūt ja pabūti norės vienas iš vaikų, tačiau geriausia, jei „auka“ bus kažkas iš suaugusiųjų: visi vaikai galės dalyvauti tyrime. Žinoma, galima improvizuoti ir „auka“ gali tapti lėlė arba pliušinis žaislas. Kad veiksmas vystytųsi dramatiškiau, „nusikaltimo vietą“ apjuoskite juosta su užrašu „nusikaltimo vieta“. Jei gimtadienyje dalyvauja daug vaikų, suskirstykite juos į komandas. Jei vaikų nedaug, jie gali varžytis tarpusavyje. Kiekviena komanda (arba vaikas) pagal užuominas turės išsiaiškinti, kas buvo „žudikas“. Vaikų susidomėjimą žaidimu pakurstys prizas, skirtas komandai (ar vaikui), kuri pirma išsiaiškins „žmogžudystę“. Tačiau mažomis smulkmenėlėmis (pavyzdžiui, savadarbiu detektyvo ženkleliu) apdovanokite ir kitas komandas.

Gimtadienis vaikams „Paslaptinga žmogžudystė“ bus dar įspūdingesnė, jei šventėje pasirodys policininkai ir supažindins vaikus su policijos darbo subtilybėmis. Įmonė „Renginių kalvė“, rengianti programas įvairioms progoms (bernvakariai, mergvakariai, įmonės šventės , gimtadieniai ir kt.), siūlo „Policijos akademijos“ programą. Programos metu profesionalūs vedantieji, pasipuošę policininkų uniformomis, pamoko vaikus, kaip atpažinti ir sulaikyti nusikaltėlį, kaip naudotis ginklu, kaip apsiginti ir pan. Jei gyvenate Vilniuje ar Kaune, galite užsakyti „Policijos akademijos“ programą gimtadienio paįvairinimui.

Kiekvienam „Paslaptingos žmogžudystės“ dalyviui priskiriamas motyvas ir atitinkama asmenybė. Kad būtų įdomiau, galite vaikams paruošti kostiumus, atitinkančius jiems priskirtą asmenybę. Kiekvienas žaidėjas – įtariamasis. Visi gauna po pirminę užuominą, kuri nuveda prie kitos, kol galiausiai išsiaiškinama, kas „žudikas“, kokie buvo jo motyvai ir kaip jis tai padarė.

Tai bus nepamirštamas gimtadienis vaikams, todėl būtinai pasirūpinkite filmavimo kamera. Nufilmuokite detektyvinio tyrimo eigą, policininkų vizitą ir „žudiko“ suėmimą. Vaikams bus įdomu pasižiūrėti detektyvinį filmą, kuriame patys dalyvavo. Įrašykite filmą į kompaktinius diskus. Video įrašas bus puiki dovanėlė atsiminimui apie gimtadienį ir vaikai ilgai kalbės apie nepaprastą šventę.

Renginių organizavimas komandoje

renginiu organizaviomas

renginiu organizaviomasDaugelis supranta, kad renginių organizavimas – ne toks ir paprastas darbas, kaip kai kuriems gali pasirodyti. Dažnai renginius suorganizuoti ir įgyvendinti be jokių kliūčių pavyksta gana sunkiai. Tam yra samdomi žmonės: renginių organizatoriai, renginių vedėjai, aptarnaujantis personalas ir pan. Kad organizacinis darbas vyktų sklandžiai ir našiai, jis gali būti padalijamas keliems žmonėms. Ne visada aišku, kaip tuos darbus pasiskirstyti. Renginių organizavimas yra tokia veikla, kurioje yra tikrai daug darbo. Geriausia organizatorių komandoje pasidaryti mažus komitetus, kurie būtų atsakingi už konkrečius darbus, taip išvengsite kiek įmanoma daugiau nemalonumų.

Renginių vedimas ir scenarijai

Ne paslaptis, kad renginių vedėjas ne visada yra geras organizatorius, todėl patartina, kad renginio scenarijų rašantys žmonės bei atsakingi už renginio vedimą suburtų vieną kūrybinį komitetą, kuris bus atsakingas už renginio programą. Jų veikla turėtų būti susijusi su renginių vizija, scenarijumi, garbės raštų rašymu, padėkų rašymu ir kita panašia veikla. Tai žmonės, kurie nėra atsakingi už technikos nuomą, ar maisto tiekėjų ieškojimą. Į šį komitetą taip pat galima įtraukti ir žmones, kurie atsakingi už bilietų pardavimą ar kvietimų įteikimą.

Maisto komitetas

Dažniausiai maisto tiekėjais besirūpinantys žmonės dirba atskirame komitete, kuris atsakingas už maistą ir aptarnaujantį šventės personalą. Šie žmonės užsiima valgiaraščio sudarymu, stalų serviravimu, kokybiško maisto patiekimu šventės metu bei nepriekaištingu aptarnavimu. Jie daugiausiai dirba pačio renginio metu, kai reikia prižiūrėti, kad visi patiekalai būtų laiku ir kokybiškai pagaminti, kad padavėjai ar barmenai puikiai atliktų savo darbą, o šventės svečiai būtų sotūs ir patenkinti.

Patalpų ir technikos nuoma

Renginių organizavimas visada yra susijęs su technikos ir patalpų paieškomis. Šiems darbams atlikti geriausia taip pat skirti atskirą komitetą. Jam priklausančių žmonių pareiga – pasirūpinimas patalpomis, technika bei žmogumi, kuris visa tai prižiūrės. Žinoma, šiame komitete jau gali dirbti žmogus, puikiai nusimanantis technikoje, tačiau dažnai garso ir šviesos aparatūra nuomojama kartu su ja prižiūrinčiu asmeniu.

Atlikėjų ir dalyvių komitetas

Ši grupė žmonių dažniausiai kviečia ir bendrauja su renginio dalyviais. Tai gali būti garsūs žmonės, įžymybės ar pan. Priklauso nuo to, koks renginys organizuojamas. Jei renginio dalyviai – garsūs žmonės ir atlikėjai, šis komitetas dažniausiai turi itin daug darbo. Reikia rūpintis ne tik dalyvių atvykimu, tačiau ir jų aptarnavimu renginio metu, padėkomis ir kitais pašaliniais darbais.

Komitetų gali būti ir daugiau ir mažiau. Tačiau svarbiausia dirbant komandoje – išsirinkti komandos vadovą. Žmogų, kuris bus atsakingas už visų komitetų darbą ir kuruos visus dirbančius komandoje. Tik taip pasiekiamas tikrai kokybiškas ir sklandus renginio organizavimas.