Čerpės – Renesansą išgyventi stogo danga

cerpes

Kad ir kokį aktyvų gyvenimo būdą propaguotume, iš tiesų esame sėslūs. Remiantis statistika, žmogus namuose vidutiniškai praleidžia net 80%(!) savo gyvenimo! Norint gyventi komfortiškai, įrengiant būstą būtina apgalvoti kiekvieną detalę. Stogas – ne menka smulkmena, tačiau svarbus aspektas, kurio pasirinkimo klausimą būtina kruopščiai apsvarstyti. Konkrečios stogo dangos pasirinkimas turėtų optimaliai atitikti žemiau pateiktus kriterijus:

 • tarnavimo ilgaamžiškumą;
 • ekologinius aspektus;
 • suderinamumą su konkrečia stogo dangos konstrukcija;
 • atsparumą ugniai;
 • estetinį vaizdą;
 • kainą (tiek medžiagų, tiek stogo padengimo darbų).

Manote, jog rado idealų variantą, kuo „aprengti“ savo stogą? Nepamirškite dar visos eilės reikalavimų, kuriuos diktuoja šiuolaikinių statinių reglamentas:

 • efektyvios apsaugos nuo išorinės aplinkos triukšmo;
 • energijos taupymo ir efektyvaus šilumos išsaugojimo;
 • saugios eksploatacijos;
 • priešgaisrinės saugos taisyklių;
 • higienos, sveikatos ir aplinkos tausojimo reikalavimų;
 • mechaninio atsparumo;
 • atsparumo nuo išorinių veiksnių, galinčių neigiamai įtakoti stogo eksploataciją, poveikiui.

Čerpės stogams – viena tų dangų, išpildanti visus aukščiau paminėtus reikalavimus. Pastarosios mūsų šalyje žinomos jau senų laikų, tiesa, tada šios dar buvo prieinamos tik aukštesnes pajamas gaunančiai visuomenės klasei. Vėliau, plečiantis čerpių gamybos technologijoms, šios stogo dangos kaina krito ir tapo „įkandama“ platesnėms masėms. Atsiradus alternatyvioms dangoms, čerpėms stogams buvo nustumtos į šalį modernesnių variantų, tačiau „atsikandus“ naujovių, šių populiarumas gyvenamųjų namų statyboje ir vėl padidėjo.

Vienas populiariausių mitų, jog čerpės stogams – per sunki danga, galinti sugadinti stogo konstrukciją (jei kartais taip nutiktų, kaltinti reiktų kreivarankius statybininkus arba…taupymą stogo konstrukcijos įrengimo klausimu). Iš tikrųjų čerpių svoris ir yra viena pagrindinių šios dangos stipriųjų pusių. Vienas iš elementariausių pavyzdžių – sniegas, kuris nuosavų namų šeimininkams žiemos metu sukelia nemažai streso. Net pats storiausias sniego sluoksnis sunkiai gali viršinti dangos svorį, tad baimintis dėl galimos stogo konstrukcijos deformacijos nereikėtų. Čerpių masyvumas įtakoja ir šių įtaką optimaliam mikroklimatui: vasarą patalpų oras per daug neįkaista, o žiemą – neišvėsta.

 

Stogo šiltinimas vata: privalumai

stogo šildymas

Gyvenimas šiltuose namuose yra kur kas malonesnis, tad kiekvienas, kuris nori, kad komfortas pranoktų lūkesčius – turėtų pasirūpinti savo namų stogu. Tiesa, ne tik tinkamai jį dengti, tačiau taip pat ir apšildyti. Stogo šiltinimas vata – geriausias pasirinkimas, kokį šiuo metu galima rasti rinkoje.

Tai efektyvus būdas sustabdyti labai daug neigiamų veiksnių ir tuo pačiu užsitikrinti, kad gyvenimas bus kur kas komfortabilesnis.

Stogo šiltinimas vata turi labai daug privalumų. Būtent jie ir paskatina rinktis šią galimybę ir pagerinti savo gyvenimo kokybę net kelis kartus. Kokie tie privalumai? Skaitykite žemiau.

 • Vata patenka į visus, net ir pačius mažiausius plyšelius, taip užtikrindama, kad neliks oro tarpų, kurie gali sukelti diskomfortą ir tuo pačiu vėsumą. Lyginant su kitomis alternatyvomis – vata yra kur kas lankstesnis sprendimas.
 • Stogo šiltinimas vata puikiai tinka net ir tuomet, kai stogo konstrukcija yra netradicinio stiliaus, tad atrodo labai keistai ir toli gražu ne visos apšiltinimo galimybės jai tinka. Vata yra tas universalus sprendimas.
 • Žinoma, galima išskirti ir kainą, kuri tikrai gana nedidelė.
 • Vata yra visiškai ekologiškas apšiltinimo sprendimas, kuris padės apsaugoti ne tik gamtą, tačiau ir save patį. Jeigu norite gyventi kur kas šilčiau – rinkitės šią galimybę.
 • Žinoma, tuo pačiu reikia įvertinti ir tai, kad vata yra atspari gaisrui. Taigi, tai papildoma apsauga, kuri labai rekomenduojama tokiu atveju, jeigu namas yra medinis.
 • Vata padeda išvengti įvairiausių vabalų ir graužikų, kurie gali būti žalingi jūsų namams.

Akivaizdu, kad stogo šiltinimas vata turi labai daug privalumų, tad siūlome juos įvertinti ir džiaugtis, kad gana pigi investicija gali atnešti tiek daug privalumų. Tuo pačiu įvertinkite ir tai, kad geriausia darbus palikti profesionalams, kadangi jie geriausiai žino, kaip atlikti darbus, kad jie pranoktų kliento lūkesčius. Tokiu atveju vieną kartą apšildžius namus galima ilgą laiką džiaugtis akivaizdžia nauda.

 

Paprasčiausia vata sų gyvenimą gali padaryti kur kas patogesniu, šiltesniu ir pigesniu. Leiskite sau tai patirti ir džiaugtis galimybėmis.

 

Namo įrengimo darbai, kuriuos geriau patikėti specialistams

stogo dengimas

stogo dengimas

Nuosavo namo statyba ar restauravimas išties brangūs ir visai nemalonūs darbai. Žmonės nuo senų laikų įpratę viską meistrauti patys ar stengiasi sutaupyti, todėl net ir atliekant rimtus remonto darbus patys imasi iniciatyvos. Žinoma, tam tikrai veiklai atlikti nebūtina samdyti meistro, tačiau yra tokių darbų, kuriuos geriau patikėti profesionalams, išmanantiems tai, ką daro. Jeigu Jūs gebate meistrauti ar turite pažįstamą, kuris dirba statybų versle, tuomet tai puiki galimybė šiek tiek sutaupyti. Tačiau jeigu su rimtomis statybomis nesate labai susidūręs, verta pagalvoti, ar pastangos sutaupyti nepareikalaus daugiau išlaidų remontui.

Stogas – viena reikšmingiausių namo sudedamųjų dalių, sauganti namą nuo išorės poveikio, atšiaurių ar besikeičiančių oro sąlygų. Nuo pasirinktos dangos ir dengimo kokybės priklauso šilumos išsaugojimas, drėgmės pralaidumas, garso izoliacija. Pasirinkus tinkamą dangą ir kokybiškai atlikus darbus šiluma geriau išsilaiko namų viduje, todėl sumažėja šilumos sąnaudos, baldų bei namų apdailos apgadinimo tikimybė.

Dažnai žmonės skundžiasi nekokybiška danga, stogo deformacijomis. Tačiau dažniausiai tai įvyksta dėl to, jog siekiant sutaupyti, stogas dengiamas savarankiškai ar su draugų pagalba. Deja, tai tikrai negarantuoja ilgo stogo eksploatacijos laiko ir geriausių savybių išsaugojimo. Jei norite, kad visą namą sauganti dalis tarnautų daug metų, stogo dengimas turėtų būti patikėtas profesionalams ir atliktas pagal visus techninius reikalavimus. Blogai atlikus darbus dėl lietaus ar tiesioginių saulės spindulių poveikio gali būti pakenkta sienų, lubų, grindų apdailai, baldams, buitinei technikai ir įrangai. Tikriausiai nė vienam nesinorėtų, jog po neseniai atlikto remonto, naujai supirktų baldų, įrangos, viskas nukentėtų dėl netinkamai atliktų stogo dengimo darbų. Išties toks kapitalinis remontas kainuotų labai daug pinigų, todėl labai apgalvokite, kas geriau: investuoti vieną kartą į kokybišką stogo dengimą, ar dėl nekokybiškai dengto stogo patirti dar didesnius nuostolius?

Stogo dengimas apima tikslius apskaičiavimus įvertinant stogo nuolydį, plotą, pasirinktą stogo dangos rūšį, jos svorį. Profesionalūs meistrai apskaičiuoja ir pagal tai pataria ne tik, kurią stogo dangą geriau pasirinkti, bet ir kokį medžiagų kiekį įsigyti, nenorint daug permokėti. Dengiant stogą svarbu žinoti, kad neužtenka stogo padengti pasirinkta danga, po ja dar turi būti įrengta speciali plėvelė, kuri nepraleis drėgmės. Stogo dengimui reikalinga ir papildoma įranga bei įrankiai, kuriuos turi profesionalūs meistrai. Taigi, naudojantis darbininkų paslaugomis, neteks pirkti tik vienam kartui reikalingų įrenginių ar geriausiu atveju – jų nuomotis.

Nenuostabu, kad XXI a. daugelis nebeįsivaizduojame gyvenimo be vandentiekio savo namuose, juk tai išties palengvina mūsų kasdienybę. Kad vandens tiekimo sistema tinkamai funkcionuotų, vandentiekio įrengimas turi būti atliktas laikantis tam tikrų taisyklių, naudojant specialius įrankius, kurie kainuoja nemažus pinigus. Prieš įvedant vandentiekį reikia žinoti, kur stovės praustuvė, vonia, skalbimo mašina, indaplovė. Taip nereikės naudoti papildomų lanksčių jungčių. Tokius naudingus patarimus gerai išmano profesionalai, kurie turi daug patirties tiek įrengiant individualių namų, tiek pramoninių pastatų vandentiekio sistemas. Todėl samdant meistrą, žinosite, jog darbai atlikti kokybiškai ir sutaupysite neperkant per daug ar nereikalingų medžiagų.

Kreipusis į meistrus vandentiekio įrengimas atliekamas pagal klientų pageidavimus, nurodžius, kur stovės vandenį naudojantys prietaisai. Tuomet darbininkai vandentiekį įrengia taip, jog negadintų estetinio patalpų vaizdo. Papildomai gali būti montuojami vandens filtrai, kurie užtikrina geriamojo vandens kokybę. Netinkamai atlikus darbus pro jungtis gali pradėti sunktis vanduo. Gerai, jeigu būsite namuose ir pastebėsite, kitu atveju vidaus apdaila, baldai, buitiniai prietaisai gali būti gerokai ar negrįžtamai apgadinti. Dėl to prieš įrengiant vandentiekį įvertinkite savo galimybes ir nepamirškite, kad montuodami patys užtruksite daugiau laiko.