Kodėl gyvybės draudimas?

gyvybės draudimasApdrausti galima beveik bet ką, tad kodėl drausti gyvybę? Kokią naudą tai suteiks apdraustajam? Kokie šio draudimo privalumai ir trūkumai? Tai klausimai, kuriuos užduoda daugelius, tačiau atsakymus į juos žino tik keletas. Gyvybės draudimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikalingas, tačiau jis suteikia unikalią taupymo ir finansinės paramos išeitį tada, kai jos labiausiai reikia.

Niekada negali žinoti, kada tavo gyvybei iškils grėsmė. Tai gali būti autoavarija, nelaimingas atsitikimas ar ūmios ligos rezultatas. Nuspėti tokius dalykus praktiškai yra neįmanoma, tačiau apsidrausti nuo šių nemalonumų galima. Tai ne pensijų fondai, todėl nelaimės atveju nereikės laukti pinigų, juos tiesiog išmokės draudimas įgaliotam asmeniui. Nesvarbu, ar sutarties termino metu buvo įneštos visos įmokos ar tik dalis jų, visą sutartyje nurodytą sumą draudimo įmonės privalo sumokėti nukentėjusiems asmenims ar jų artimiesiems.

Kad ir kokia situacija tai bebūtų, neverta į viską žiūrėti pesimistiškai. Gyvybės draudimas padeda išvengti nenumatytų situacijų, tačiau tai nėra mirties nuosprendis. Tai galima pavadinti puikia apsaugos alternatyva, kuri po mirties suteiktų paramą artimiesiems. Kitais atvejais, kai sutarties terminas baigiasi, įmonės tiesiog išmoka apdraustajam asmeniui visą sukauptą pinigų sumą. Būtent todėl galima teigti, kad tokia draudimo rūšis yra efektyvi taupymo išeitis, leidžianti kiekvieną mėnesį saugiai atsidėti tam tikrą pinigų sumą, o vėliau visa tai gauti nepatiriant jokių didelių išlaidų.

Gyvybės draudimu galima apdrausti tiek vaikus, tiek suaugusius asmenis iki tokio amžiaus, kurį nurodo kiekviena įmonė individualiai. Dažniausiai ši riba būna apibrėžta nuo 70 iki 80 metų. Tuo tarpu pensijų fondai yra prieinami tik pilnamečiams ir jie suteikia tik palankią taupymo išeitį, todėl negali pasiūlyti lanksčios pagalbos netekties ar kitų nelaimingų atsitikimų atveju. Tai išeitis, skirta asmenims, kurie rūpinasi savo ateities kokybe, bei tiems, kurie nori užtikrinti didesnes pajamas senatvėje.

Kodėl gyvybės draudimas yra toks svarbus? Visų pirma, jis padeda apsaugoti artimųjų finansinę padėti bei suteikia puikią taupymo alternatyvą tokiais atvejais, kai abejojama savo ateitimi. Malonu, kai finansiniams nestabilumams bei netikėtumams galima užkirsti kelią.

Kaip sutaupyti ruošiantis Kalėdoms?

alkoholiniai kokteiliai

alkoholiniai kokteiliaiLietuviams nuo seno labai svarbi šventė yra Kalėdos. Šiai šventei mes negailime daugybės pinigų, nes prisiruošiame daug Kalėdinių patiekalų ir daug šeimų ragauja alkoholius kokteilius būtent šią dieną. Tačiau ar tikrai privalu išleisti tiek daug pinigų šiai šventei. Gal galima apsieiti be tokių didelių išlaidų ir sutaupyti, tiesiog pasirenkant receptus kainuosiančius ne taip brangiai, bet esančius lygiai tokius pat skanius ar dar skanesnius.

Alkoholiniai kokteiliai – jiems sutaupyti bene lengviausia. Nesvarbu kokį alkoholį mėgstate, tačiau Kalėdoms jį galite pasiruošti iš anksto. Jeigu iš alkoholio gaminsite kokteilius – lygiai tas pats, tiesiog pasiruoškite dar keletą mėnesių prieš. Alkoholio akcijos vyksta nuolat, stebėkite jas internete, parduotuvėse, įvairiuose lankstinukuose, o galų gale ir specialiose išmaniųjų telefonų programėlėse. Akcijas šiais laikais sužinoti yra lengviau, nei bet kada anksčiau. Jeigu alkoholį pirksite pusę metų prieš, tris mėnesius prieš ar mėnesį prieš – nėra svarbu. Svarbu laukite geros akcijos savo mėgstamam alkoholiui. Vis tiek jis negenda ir gali stovėti labai ilgai. Kam permokėti už tai, už ką tikrai nereikia. Jeigu bijote, jog jį suvartosite anksčiau, ar tai padarys kas iš šeimos narių – jį tiesiog paslėpkite. Jeigu suvažiuoja didelė šeima ir alkoholio išgeriama labai daug – sutaupyti galite nuo šimto iki kelių šimtų litų.

Kalėdiniai patiekalai – čia išleidžiame daugybę pinigų. Jeigu turite didelę šeima ir suvažiuoja daug giminaičių – visi patiekalai kainuoja tikrai brangiai. Tačiau juos gaminti reikia ir tai yra privaloma, niekur nepabėgsi. Tačiau jeigu bus teisingai pasirinkti receptai, viskas yra įmanoma. Šiais laikais receptų rasti įmanoma daug lengviau, nei bet kada anksčiau – lygiai kaip su akcijomis parduotuvėse. Žinoma, mes esame pripratę švęsti lietuviškas Kalėdas ir gaminti tik tradicinius patiekalus. Tačiau apsvarstykite, gal galima įmaišyti keletą patiekalų iš kitų šalių, kurie yra jų tradiciniai patiekalai. Tokių receptų kaina gali būti ženkliai pigesnė, nei lietuviškų –žinoma ne visų. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir suteiksite naujos įvairovės savo stalui. Užsukę svečiai bus nustebinti ir linkę išbandyti kažką naujo.

Jeigu visgi nesate linkę eksperimentuoti per Kalėdas su netradiciniais patiekalais, tada naudokitės kitais patarimais. Niekada nepirkite jau supjaustytų daržovių ir supjaustytos duonos. Gal niekada neatkreipėte dėmesio, bet tokie produktai kainuoja daug brangiau. Už kiekvieną gaminančios įmonės atliktą darbą reikės mokėti papildomai, o tai neapsimoka. Tiek kalėdiniai patiekalai, tiek alkoholiniai kokteiliai jums kainuos brangiau, jeigu juos pirksite jau pagamintus. Daug pigiau yra viską daryti patiems, o tai daryt nėra taip sunku jei receptai pasirinkti teisingai ir nėra sunkūs. Žinoma, atrodo, kad tai daug darbo, bet Kalėdos yra toks metas kai ruošti teks daug. Suvažiuos daugybė giminaičių, kurie jums kainuos nemažus pinigus. Todėl stenkitės taupyti visur kur įmanoma ir po Kalėdų nereikės skųstis, kad piniginėje švilpia vėjai ir kaip išmaldos laukti kitos algos.

Pigiausi Ryanair bilietai

ryanair skrydžiai

ryanair skrydžiaiJei esate iš tų, kuriems nė motais, kur skristi atostogauti, nes visur rasite, ką turiningo nuveikti ir pamatyti, jūs pataikėte ten, kur reikia. Šiame straipsnyje sužinosite keletą paprastų dalykų apie puikias galimybes atostogauti labai nebrangiai.

Pigiausioms atostogoms reikės suplanuoti 3 dalykus:

  1. Kur skrisite;
  2. Kur nuskridę apsistosite ir kiek dienų;
  3. Ką veiksite svečioje šalyje, ką pamatysite, kur nuvyksite vietoje.

Pastaruosius du reiktų palikti patiems, nes viskas priklauso nuo finansinių galimybių. Visur yra galimybių nakvoti nemokamai (įvairūs keliautojų klubai, draugai, pažįstami, atsitiktinai sutikti žmonės ir t.t.). Visur yra įdomių objektų, kuriuos galite pamatyti nemokamai (muziejai, parkai, paminklai, architektūra, miesto renginiai ir t.t.). Jei už kažką mokėsite, tai pasistenkite, kad tie keli eurai būtų to verti. Iš vis, vertingiausi pasaulyje yra atsiminimai, tad geriausiai apsiginkluokite kameromis, nepamirškite stovelio (trikojo) ir turėsite nuostabių prisiminimų visam gyvenimui.

Liko pirmasis momentas – skrydžiai. Deja, čia niekas nemokamai neveža, tad šiokių tokių finansų prireiks. Klausimas, ar daug… Pigiausi Ryanair bilietai gali kainuoti nuo 10 eurų į vieną pusę, tačiau tokių reikės gerokai paieškoti.

Kaip susirasti pigiausius bilietus?

Labai paprastai. Keliaujate į Ryanair.com puslapį arba bilietų paieškos ir rezervacijos puslapius, pavyzdžiui Avia.lt ir ieškote reklamų. Taip, teisingai, pirmiausiai ieškote reklamų, kurios sako, kad Vilnius-Oslas-Vilnius kainuoja vos 108 litus. Ryanair.com svetainėje pradiniame puslapyje matote visus pigiausius skrydžius.

pigiausi

Akivaizdu, kad skrendant į Stokholmą, Tamperę, Diuseldorfą ir Oslą, kelionė į vieną pusę gali kainuoti nuo 35 litų. Tai 4 labai neblogi maršrutai, kur tikrai rasite ką pamatyti, ypač Stokholmas ir Oslas. Beliks tik susirasti pigius atgalinius skrydžius.

Pigiausi Ryanair skrydžiai gali būti ne tiesioginiai. Tai gali pakeisti visą kelionės maršrutą ir „priversti“ jus aplankyti dar vieną miestą.

Situacija labai paprasta – į Stokholmą nuskrendate už 40-50 litų (35 Lt dažniausiai būna tik skrydžio kaina be mokesčių), tačiau norimu laiku grįžti jums skrydis kainuos 170 litų. Tai jau daug, palyginus su nuskridimo kaina, todėl gali tekti ieškoti kitų kelių. Pavyzdžiui iš Stokholmo skrendant į Briuselį, kaina yra 70 litų. Po kelių dienų iš Briuselio galite skristi į Vilnių už 20 eurų – 70 litų. Reiškia, kelionė namo kainuos 140 litų, o ta pačia proga pabuvosite kitoje ne mažiau įdomioje kelionėje į Briuselį – Europos Sąjungos širdį.

Štai jums ir įspūdingos atostogos dviejose šalyse. Svarbiausia skrydžiai į abi puses nekainuoja daugiau nei 200 litų.