Tag: vaikai

Gimtadienis vaikams – „Paslaptinga žmogžudystė“

Viena įdomiausių gimtadienio švenčių, apie kurias teko girdėti yra „Paslaptinga žmogžudystė“. Nežinantiems, kas yra gimtadienis „Paslaptinga žmogžudystė“: tai gimtadienis, kuriame kas nors „nužudomas“, o likę svečiai turi išsiaiškinti, kas „žudikas“.

gimtadienis vaikamsTokia šventė labai patiks 10-12 metų vaikams. Ją galima surengti praktiškai bet kur: namie, gamtoje, kavinėje. Pietų ar vakarienės metu, „nužudomas“ vienas iš svečių. Iš anksto susitarkite, kas bus „auka“. Galbūt ja pabūti norės vienas iš vaikų, tačiau geriausia, jei „auka“ bus kažkas iš suaugusiųjų: visi vaikai galės dalyvauti tyrime. Žinoma, galima improvizuoti ir „auka“ gali tapti lėlė arba pliušinis žaislas. Kad veiksmas vystytųsi dramatiškiau, „nusikaltimo vietą“ apjuoskite juosta su užrašu „nusikaltimo vieta“. Jei gimtadienyje dalyvauja daug vaikų, suskirstykite juos į komandas. Jei vaikų nedaug, jie gali varžytis tarpusavyje. Kiekviena komanda (arba vaikas) pagal užuominas turės išsiaiškinti, kas buvo „žudikas“. Vaikų susidomėjimą žaidimu pakurstys prizas, skirtas komandai (ar vaikui), kuri pirma išsiaiškins „žmogžudystę“. Tačiau mažomis smulkmenėlėmis (pavyzdžiui, savadarbiu detektyvo ženkleliu) apdovanokite ir kitas komandas.

Gimtadienis vaikams „Paslaptinga žmogžudystė“ bus dar įspūdingesnė, jei šventėje pasirodys policininkai ir supažindins vaikus su policijos darbo subtilybėmis. Įmonė „Renginių kalvė“, rengianti programas įvairioms progoms (bernvakariai, mergvakariai, įmonės šventės , gimtadieniai ir kt.), siūlo „Policijos akademijos“ programą. Programos metu profesionalūs vedantieji, pasipuošę policininkų uniformomis, pamoko vaikus, kaip atpažinti ir sulaikyti nusikaltėlį, kaip naudotis ginklu, kaip apsiginti ir pan. Jei gyvenate Vilniuje ar Kaune, galite užsakyti „Policijos akademijos“ programą gimtadienio paįvairinimui.

Kiekvienam „Paslaptingos žmogžudystės“ dalyviui priskiriamas motyvas ir atitinkama asmenybė. Kad būtų įdomiau, galite vaikams paruošti kostiumus, atitinkančius jiems priskirtą asmenybę. Kiekvienas žaidėjas – įtariamasis. Visi gauna po pirminę užuominą, kuri nuveda prie kitos, kol galiausiai išsiaiškinama, kas „žudikas“, kokie buvo jo motyvai ir kaip jis tai padarė.

Tai bus nepamirštamas gimtadienis vaikams, todėl būtinai pasirūpinkite filmavimo kamera. Nufilmuokite detektyvinio tyrimo eigą, policininkų vizitą ir „žudiko“ suėmimą. Vaikams bus įdomu pasižiūrėti detektyvinį filmą, kuriame patys dalyvavo. Įrašykite filmą į kompaktinius diskus. Video įrašas bus puiki dovanėlė atsiminimui apie gimtadienį ir vaikai ilgai kalbės apie nepaprastą šventę.

Dovana kūdikiui – gintariniai karoliai

Šeimos švenčių paprastai būna daug ir įvairių. Kai kurios kartojasi kas metai, kai kurios – tik vieną kartą gyvenime. Tai vaiko gimimas ir krikštynos. Dažnai vos tik gimus kūdikėliui yra sukviečiamos giminės ir draugai norint pristatyti naująjį šeimos narį. Tai įvyksta praėjus mėnesiui po grįžimo iš ligoninės, kai įtampa namuose atslūgsta, viskas pradeda atsistoti į savas vėžes.

Dažnai pakviestiesiems į tokį vakarėlį kyla nemažai rūpesčių išrenkant originalią ir gan nebrangią dovaną. Kokybiški barškučiai kainuoja apie 50 litų, tad tai gana brangi dovana, turint omenyje, kad jau po pusmečio šio žaisliuko gali nebelikti. Ką padovanoti tokio, kad tiktų kūdikiui ir dar būtų naudinga, gražu ir liktų visam gyvenimui. Gintariniai karoliai kūdikiams yra tokia dovana, nes

  1. Kainuoja 40-50 litų, taigi ne ką brangiau nei tie brangūs barškučiai;
  2. Yra gražūs ir priderinami prie įvairių spalvų rūbelių;
  3. Tinka tiek berniukams, tiek mergaitėms – universali dovana;
  4. Geltoni karoliukai prikausto vaiko dėmesį ir jais jis žaidžia lygiai taip pat, kaip ir su kitais žaislais – krato, mėto, kiša į burną;
  5. Saugi dovana, nes kiekvienas karoliukas yra vienas nuo kito atskirtas mazgeliu, tad nutrūkus virvutei, nukrenta tik vienas karoliukas, o ne visi;
  6. Gintaro karoliai turi gydomųjų savybių, kurių svarbiausia – PALENGVINA DYGSTANČIŲ DANTŲ SKAUSMĄ. Taip pat padeda imuninei sistemai, ramina;
  7. Gintaro karoliai kūdikiams nėra alergiškas žaislas, nes gintaras – natūralus mineralas ir anti-alergenas;
  8. Išlieka ateičiai net jei ir nutrūksta virvutė. Tereikia tik surinkti karoliukus ir juos sunerti iš naujo arba padėti saugioje vietoje. Paaugus vaikui galima kartu pasidaryti originalių papuošalų, dažniausiai apyrankių.
  9. Gintaro karoliai – labai originali dovana. Tokius gintaro karolius vaikams dovanoje Londono, Los Anželo, Niujorko, Sidnėjaus mamos savo vaikams, nes laiko tai madingu ir originaliu papuošalu.
  10. Gintaro karoliai – puiki dovana ir Kalėdoms, nes įpakuojama į lininį maišelį, kurį galima pakabinti ant Kalėdų eglutės kaip papuošalą.

Dešimt priežasčių, kodėl gintariniai karoliai iš tiesų puiki dovana, tikriausiai yra pakankamai, kad krikšto mamos ir tėčiai pasvarstytų apie tokias dovanas, kurios pasiekiamos ranka, nes gaminamos pajūrio juvelyrų Klaipėdoje, taip pat parduodamos internetu.