Kaip prižiūrimi vestuviniai žiedai?

vestuviniai žiedai

vestuviniai žiedaiVestuviniai žiedai – vieni iš nedaugelio papuošalų, kuriuos nešiojame visą gyvenimą. Natūralu, kad kasdienė veikla keičia prekinę dirbinių išvaizdą. Jei norite, kad minėtieji žiedai išsaugotų unikalų blizgesį ir trauktų aplinkinių žvilgsnius, privalote jais tinkamai rūpintis. Tiesa, skubame pasidžiaugti – aukso dirbiniai nereikalauja atsakingos priežiūros, tereikia laikytis kelių laiko patikrintų taisyklių.

Profilaktika

Jei norite išsaugoti žiedo estetines savybes, pirmasis jūsų darbas – tinkamos profilaktikos priemonės. Nors vestuviniai žiedai mūvimi kiekvieną dieną ir nešiojami atliekant bet kokią veiklą, vis dėlto rekomenduojama juos nusimauti naudojant buitines chemijos priemones, pvz., plaunant indus ar skalbiant drabužius, dažant plaukus ar naudojant kitus dažiklius. Be to, aukso žiedus reikėtų palikti namuose sportuojant, kadangi prakaitas auksą tamsina, ir plaukiojant baseine. Aukso dirbinius reikėtų nusimauti ir tepant rankas kremu, kadangi kosmetika kenkia ne tik gaminio estetikai, bet ir pačiam audiniui, t. y. žiedas pasidengia baltomis dėmėmis ir pradeda irti.

Prarastas blizgesys ir dėmės

Jei vestuviniai žiedai prarado blizgesį, nuplaukite juos muiluotu vandeniu, naudodami itin minkštą šepetėlį. Tuomet paskalaukite žiedus šiltu vandeniu ir nusausinkite minkšto audinio šluoste. Jei norite, kad žiedas labiau blizgėtų, kurį laiką palaikykite jį pasaldintame vandenyje ir nusausinkite minkštu audiniu. Jei žiedai yra veikiami nuolatinės drėgmės, dėl kurios atsirado patamsėjimų, gaminius nutrinkite zomšos gabaliuku. Jei žiedas yra paauksuotas, purvo dėmes šalinkite etilo spirtu – užpilkite jo ant vatos ir kruopščiai nuvalykite žiedą.

Nenešiojamų žiedų laikymas

Kiekvieną kartą nusiėmę papuošalą, nuvalykite jį minkštu audiniu, tačiau nenaudokite medvilnės. Net jei žiedas atrodo švarus, nepamirškite, kad ant jo yra likę pirštų pėdsakai, t. y. neįžiūrimos drėgmės ar riebalų dėmės. Jei žiedus ilgesniam laikui paliksite atviroje erdvėje, jie praras blizgesį. Rekomenduojama aukso dirbinius laikyti polietileniniuose maišeliuose, geriausia – atskirai vieną nuo kito, kadangi besitrindami žiedai pakeis pirminę savo išvaizdą. Jei minėtojo maišelio neturite, žiedus suvyniokite į minkštą audinį.

Vestuviniai žiedai su brangakmeniais

Žiedai, papuošti dailiais brangakmeniais, nemėgsta drėgmės ir staigių temperatūros pokyčių, todėl jų negalima laikyti drėgnose patalpose, pvz., palikti vonios kambaryje. Paprastai po akutėmis kaupiasi didžioji dalis nešvarumų, kurie šalinami smulkiu mediniu pagaliuku, apvyniotu vata. Vatą sudrėkinkite odekolonu ir atsargiai valykite ne tik akutę, bet ir jos įtvarą. Jokiu būdu nenaudokite aštrių ir smailių daiktų. Jei dirbate su cheminėmis priemonės, žiedą nusimaukite – taip apsaugosite gaminį nuo sunkiai pašalinamų dėmių ir rimtesnių pažeidimų.

Vestuviniai žiedai: pasirinkimas, lydėsiantis visą gyvenimą

vestuviniai žiedai

vestuviniai žiedaiKiekviena mergina retkarčiais leidžia sau pasvajoti (nesvarbu,  jog realybėje tokiu įvykiu net „nekvepia“) apie tą jaudinančią akimirką, kai  ji droviai ištaria „taip“ ir mylimasis jos pirštą švelniai papuošia dailiu žiedu. O vyresnės moterys, nostalgiškai žiūrėdamos į šį sentimentalų papuošalą, mintimis vėl ir vėl sugrįžta į gražiausią dieną savo gyvenime…Tai byloja, jog žiedai nėra tik būtinas formalumas – ši smulkmena tampa širdžiai brangiu prisiminimu bei dailia įvaizdžio detale. Deja, skubotai priimtas sprendimas „imam šitą, bus gerai“, neretai lemia liūdną tendenciją, jog vestuviniai papuošalai iškart bus numesti į dėžutę ir ištraukiami tik išskirtinėmis formomis, kai aplinkybės reikalauja pademonstruoti savo šeimyninį statusą. Apsisaugoti nuo šitos rizikos išties paprasta – tereikia rinktis atidžiai ir skirti tam pakankamai laiko. Negana to, taip gali būti „sumedžioti“ vestuviniai žiedai, kaina „nesikandžiojantys“.

Šiandien vestuvių planavimo „rezervui“ skiriami metai ar net daugiau. Vestuviniai žiedai jokiu būdu neturėtų būti įrašomi būtinų atlikti darbų sąrašo gale, greta, tarkime, kitų vestuvinių aksesuarų paieškos. Būtina sąlyga, jog rinktis žiedus  turėtų abu būsimi sutuoktiniai, tai – ne sužadėtuvės, kai visas žavesys būtent ir slypi netikėtume. Vyrai taip pat neturėtų visos atsakomybės palikti neva gerą skonį turinčiai savo gyvenimo draugei, toks atvejis beveik garantuoja, jog vestuviniai žiedai pastarojų nebus mūvimi. Kiekvienas iš poros turi pareikšti savo pageidavimus ir visai nesvarbu, jog iš pažiūros pastarieji kardinaliai skiriasi: vyras pirmenybę gali teikti visiškam paprastam platesniam žiedui, o moterį vilioja prabangiais deimantukais inkrustuota grožybė. Nėra ir griežtos taisyklės, jog vestuviniai papuošalai privalo būti vienspalviai. Užtenka vienos, kad ir nepastebimos detalės, suteikiančios bendrą ryšį – šiandien vis populiarėja žiedų graviravimas.

Vestuviniai žiedai auksiniai, sidabriniai, platinos, volframo ar net titano – kitas diskusijų klausimas. Nors auksas – nuo seno yra „vestuvinis“ metalas, tačiau jaunavedžiai turi visišką pasirinkimo laisvę. Jei visgi norite likti ištikimi tradicijoms, tačiau geltonas ar raudonas auksas neimponuoja, galbūt vestuviniai žiedai balto aukso spalvos bus priimtinesni. Reikia paminėti, jog auksas nėra pats patvariausias metalas – nusitrina, susibraižo, deformuojasi forma (kuo mažiau priemaišų, tai yra kuo didesnė praba, tuo auksas yra minkštesnis ir neatsparesnis). Žiedai, pagaminti iš kitų minėtų metalų (platina, volframas, titanas), šiuo atžvilgiu yra praktiškesni.

Asmenis,  nesiejančius vestuvių su perdėta pompastika bei ketinančius tilpti į griežtai apibrėžtą biudžetą, domina pigūs vestuviniai žiedai. Ir nieko čia gėdingo – ne kainoje slypi esmė. Negana to, gerai paieškojus galima rasti paprastus ir subtilius arba originalius žiedus už patrauklią kainą. Paieškos langelyje įveskite „vestuviniai žiedai pigiau“ ar „ vestuviniai žiedai akcija“. Taip ne tik rasite patrauklius kainų pasiūlymus, bet ir galėsite išbandyti patogią laiką taupančią  paieškos ir apsipirkimo galimybę – vestuviniai žiedai internetu. Tai – alternatyva įprastoms juvelyrikos parduotuvėms ar žiedų gamybai pas juvelyrą.

Jus domina „vestuviniai žiedai 2015“? Sveikiname su artėjančia švente! Svarbiausia, jog vestuviniai žiedai „liptų“ dabar ir būtų patogūs mūvėti kasdien. Nesivaikykite vyraujančių madų, rinkitės sau asmeniškai priimtiną variantą.