Virtuvė be svarstyklių – ne virtuvė

virtuvinės svarstyklės Daugelis buitinės technikos tiekėjų, siūlo įvairiausio tipo svarstykles, nes be jų sunku įsivaizduoti namų buitį. Skirtingų tipų svarstyklės yra naudingos skirtingose gyvenimo situacijose. Vienos padeda kontroliuoti kūno svorį, rūpintis sveikata, kitos sverti daiktus, o virtuvinės svarstyklės – tiesiog būtinos tikros šeimininkės maisto ruošimo procese.

Dėka specialių svarstyklių pritaikytų virtuvėje atliekamiems procesams maisto paruošimas tampa greitesnis ir tikslesnis. Šiuolaikinės kulinarijos knygos receptus pateikia gramų bei miligramų tikslumu, o svarstyklės leidžia pasinaudoti tiksliu produktų kiekiu, o ne tik spėlioti jų kiekį naudojant šaukštelius, stiklines bei kitus ,,išmanius’’ šeimininkių naudojamus būdus, kurie nėra tikslūs.

Dar nuo seniau iki šiol, yra namų, kuriuos puošia mechaninės virtuvinės svarstyklės. Jų veikimo principas – spyruoklės, kurias pažeisti sudėtinga, todėl jos tokios ilgaamžės ir nebrangios. Mechaninėms svarstyklėms nereikia pirkti baterijų ir jos nebijo drėgmės. Tačiau vienas ir didžiausias jų minusas – didelė svėrimo paklaida. Ji gali svyruoti nuo 100 iki 500 gramų.

Elektroninės virtuvinės svarstyklės tiksliausias ir patogiausias prietaisas matuoti svorius ir ne tik. Šio tipo prietaisai taip pat gali nustatyti kaloringumą, skirtingus svorio matus, turėti integruotą laikrodį, termometrą, oro drėgnumo daviklį. Nuo funkcijų pasirinkimo platumo bei medžiagos (metalas, plastikas, tvirtas stiklas ar net mediena) iš kurios pagamintos svarstyklės, priklausys ir jų kainos dydis. Be to, kainą bei pirkėjo pasirinkimą taip pat labai įtakoja leistinas maksimalus svoris, kurį galima sverti, nes dažniausiu atveju jis būna tik 5 kilogramai.

Virtuvinės svarstyklės, skiriasi nuo paprastų svarstyklių tuo, kad yra itin tikslios ir jų sudedamosios dalys, dizainas būna lanksčiai pritaikytas skirtingo tipo bei dizaino namams. Galima rinktis tiek nešiojamas, tiek ant sienos kabinamas svarstykles bei medžiagą iš kurios jos pagamintos. Patariama naudoti metalines, nes permatomo plastiko gaminiai, nuo plovimo gali pakeisti spalvą. Taip pat, pagrindinė tokio tipo svarstyklių dalis -lėkštelė, kuri gali būti nuimama (kad valymas būtų lengvesnis) arba vientisa su visu korpusu. Lėkštelės forma gali būti paprasta, lygi arba tam tikros talpyklos (pvz.: dubens) formos.

Taigi, virtuvinių svarstyklių pasirinkimas tikrai platus, pagal kiekvieno skonį, poreikius ar galimybes. Belieka tik rasti Jums labiausiai patinkančias ir įsigyti, kad maisto ruoša virtuvėje būtų patogi bei maloni.

 

Vandens maišytuvų tipai

vandens maišytuvai

vandens maišytuvaiKiekviena namų technikos rūšis kasmet vis modernėja ir atsinaujina ne tik dizainu, bet ir funkcijomis. Jeigu dar prieš dešimt ar dvidešimt metų retas gal galėjo sau leisti įsigyti elektrines plyteles, tai šiandien dažnoje virtuvėje turime ne tik elektrines, bet tuo labiau – išmaniąsias elektrines plyteles, kurios automatiškai išsijungia nenaudojamos ir ne tik.

Lygiai tą patį galime pasakyti apie vandens maišytuvus ir kitą santechniką namuose. Štai  šiandien atrodo visai įprastas maišytuvas su viena svirtele vandeniui, o anksčiau tai taipogi būdavo retas reiškinys, ypač Lietuvoje.

Diena iš dienos atsiranda vis ekonomiškesnių , šiuolaikinio dizaino maišytuvų kolekcijų patiems moderniausiems būstams.

Kadangi turime tokį platų maišytuvų pasirinkimą, reikėtų žinoti, iš ko šiandien žmogus gali rinktis rengdamasis vonią ar virtuvę. Todėl trumpai papasakosime apie vandens maišytuvų tipus.

Maišytuvai praustuvui gali būti su viena svirtele arba dviem rankenėlėm. Apskaičiuota, kad naudodamiesi vienasvirčiais maišytuvais sutaupome daugiau vandens, nes dažnai karštą vandenį „praskiedžiame“ šaltu ir neleidžiame srovės visu galingumu.

Pagal medžiagą, iš kurios pagamintas maišytuvas galime išskirti nerūdijančio plieno arba chromuotus maišytuvus. Pastarieji yra pigesni ir patrauklesni pirkėjams, tačiau nerūdijančio plieno maišytuvai tarnauja ilgiausiai iš visų ir jų keisti nereikėtų net ir dešimt ar dvidešimt metų. Tiek vienų, tiek kitų maišytuvų modelių su skirtingu dizainu yra nemažai, todėl galima išsirinkti tinkamiausią prie vonios ar virtuvės interjero.

Visai neseniai atsirado naujas maišytuvų tipas, kuris pristabdo vandens srovę ir ją pateikia taupymo režimu. Tarkime, vonioje įsitaisę šio tipo maišytuvą nepajusite jokio skirtumo, nes jis vienodai sušlapins tą patį plotą, o pačio vandens bus išnaudota mažiau.

Taigi, maišytuvą galima rinktis pagal svirtelių skaičių, taip pat pagal medžiagą, iš kurios jis yra pagamintas. Kitiems labai daug reiškia santechnikos įrangos dizainas, tad jeigu norite, kad maišytuvas derėtų prie dušo ar vonios įrangos, taip pat galite nesunkiai atrasti jums patį tinkamiausią variantą.

 

 

 

Kaip už viryklių remontą sumokėti kuo mažiau?

viryklių remontas

viryklių remontasTaip, viryklių remontas yra viena iš tų paslaugų, su kuriomis tenka susidurti netgi labai retai. Vis dėlto, tai neapsaugo nuo finansinių rūpesčių, susijusių su tuo, kadangi viryklių remontas dažniausiai kainuoja mažiausiai keletą dešimčių eurų, nors gali siekti ir triženkles pinigų sumas, kas yra tikrai ne visiems prieinami skaičiai. Vis dėlto, labai didelių išlaidų, mokant už viryklių remontą, įmanoma ir išvengti – apie tai, kaip viryklių remontas jums gali kainuoti mažiau, šiandien ir kalbėsime.

Kreipkitės į viryklių remonto dirbtuves iškart pastebėję gedimą

Neretai net jei ir pastebime vienokį ar kitokį smulkų viryklės gedimą, kreiptis į viryklių remonto dirbtuves neskubame, tikėdamiesi arba kad gedimas pasišalins savaime, arba kad didelių trukdžių naudojantis virykle jis nesukels, taip siekdami sutaupyti lėšas, kurias tektų sumokėti už tokių gedimų tvarkymo paslaugas. Vis dėlto, dažniausiai tai neleidžia išvengti ne tik diskomforto, bet netgi ir dar didesnių išlaidų, kurios yra reikalingos remontui tų problemų, kurios išsivysto iš smulkių viryklės gedimų. Būtent dėl to, jei norite už viryklių remontą ilgame laikotarpyje sumokėti mažiau – mokėkite dabar, o ne vėliau, nes netgi ir patys menkiausi gedimai laikui bėgant gali tapti labai rimtomis viryklės problemomis, su kuo susidurti, finansiniu atžvilgiu, tikrai nenorite

Naudokitės mažiau žinomų įmonių paslaugomis

Nesvarbu ar kalbėsime apie naudojimąsi paslaugomis ar apie investicijas į prekes – abiejais atvejais dažniausiai renkamės tai, kas slepiasi po geriausiai žinomų kompanijų logotipais. Taip, jei jums svarbi tik kokybė, tokia strategija yra išties protinga bei naudinga. Vis dėlto, aukšta kokybė egzistuoja ir tarp mažiau žinomų įmonių, kurios išsiskiria ne tik juo, bet ir nedidelėmis kainomis, todėl jų paslaugomis naudotis verta žymiai labiau. Taip, atskirti kurios įmonės iš mažiau žinomų teikia kokybiškas paslaugas, o kurios – ne, yra išties nelengva. Vis dėlto, jei sugebėsite tam skirti pakankamai laiko, situacija išanalizuoti tikrai pavyks, ko pasekoje galėsite už viryklių remontą sumokėti žymiai mažiau, dėl to neaukodami jų remonto kokybės.

Nesirinkite didžiuosiuose miestuose esančių remonto dirbtuvių

Kalbant apie viryklių remonto paslaugas teikiančių dirbtuvių pasirinkimą, norint sumokėti mažiau reikėtų nesirinktų ne tik tų, kurios slepiasi po gerai žinomais logotipais, bet ir tų, kurios yra įsikūrusios didžiuosiuose šalies miestuose. Taip yra dėl to, nes tokiuose miestuose vidinės ekonominė rinka yra žymiai stipresnė nei mažesniuose miestuose, tad didesni yra ne tik vidutiniai žmonių atlyginimai, bet ir įvairių paslaugų kainos. Būtent dėl to, jei turite galimybę naudotis kokybiškas paslaugas teikiančios viryklių remonto dirbtuvės, kuri yra įsikūrusi viename ar kitame nedideliame miestelyje, paslaugomis – tai ir darykite.