Diagnozė: sifilis. Kas toliau?

sifilio pasekmės

Klastingų infekcijos sukėlėjų Treponema pallidum, arba lietuviškai blyškiosios treponemos, sukeliama klastinga liga sifilis vis labiau plinta ir Lietuvoje. Visame pasaulyje jau kuris laikas esanti liga, šiandien ir mūsų šalyje sparčiai žlugdo tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmonių gyvenimus. Paprastai nesaugių lytinių santykių metu užsikrėtus infekcija, žmogus ne už ilgo, o tik po kurio laiko pastebi įtartinus simptomus, bylojančius apie galimai grėsmingą ligą. Kas yra, kaip atpažinti ir svarbiausia, kokios yra sifilio pasekmės? Trumpai aptarsime šiuos klausimus.

Sifilis – kas tai?

Sifilis – lėtinė liga, kurios sukėlėjas Treponema pallidum (liet. blyškioji treponema) aptinkamas užsikrėtusiojo skysčiuose. Sifiliu dažniausiai susergama nesaugaus lytinio akto metu. Kaip teigia sveikatos priežiūros specialistai, sifilis yra bene dažniausia nesaugaus sekso su atsitiktine partnere ar partneriu pasekmė. Tačiau pasitaiko atvejų, kai sifiliu užsikrečiama tiesiog glamonių metu, bučiuojantis, atsisėdus ant klozeto viešajame tualete arba net miegant vienoje lovoje. Infekcija, patekusi sueities metu į žmogaus lytinę sistemą, paveikia žmogaus genitalijas, gleivinę ir ilgainiui greitai išplinta po visą organizmą.

Kaip atpažinti sifilį?

Iš kur žinoti, kad jūsų organizme karaliauja grėsminga infekcija – sifilis? Kaip teigia medikai, sifilio simptomai, kad ir kokie ryškūs bebūtų, jie pastebimi ne iš karto. Tik praėjus kuriam laikui, žmogus gali pajusti negalavimus, galvos skaudėjimą, gali imti karščiuoti, jo oda išberiama smulkiomis raudonomis dėmėmis. Praktikoje dabar yra daugelis skirtingų atvejų, todėl ir išskiriamų sifilio simptomų – ne vienas. Ryškiausi iš jų:

– skauda gerklę;

– padidėja limfmazgiai;

– kyla temperatūra, imama karščiuoti;

– atsiveria neskausmingos opos odoje;

– limfmazgiai sukietėja;

– visas kūnas išberiamas rausvais taškeliais.

Sifilio pasekmės

Kaip ir bet kuri kita liga, sifilis negydomas progresuoja ir ilgainiui sukelia skaudžias pasekmes. Nors iš pat pradžių, sifilio sukėlėju užsikrėtęs žmogus ir jaučiasi gerai, vėliau jis ima justi tam tikrus negalavimus, kuriuos ignoruojant sifilis pasikeičia į trečiąją jo stadiją – vėlyvąjį sifilį. Tokiu atveju pacientui sutrinka nervai, širdies bei kraujagyslių veikla, žmogui pablogėja rega, psichinė būklė tampa nestabili. Blogiausia, kas gali nutikti negydant ligos, tai – mirtis.

Pagal: http://justnet.lt/category/medicina/

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *