Kaip ateityje keisis įmonių katalogai?

įmonių katalogasInternetą vis dar laikome modernaus pasaulio apraiška ir kartais net nesusimąstome, kad visas žiniatinklis – tarsi nuolatinės ir naujos tobulinimo pakopos. T. y. prieš dešimt ar dvidešimt metų internetas nebuvo toks, koks yra dabar. Pavyzdžiui, pažvelgus kelerius metus atgal atsekama, jog socialiniai tinklai neturėjo populiarumo sosto. Dabar jie kuo puikiausiai veikia ir prikausto milijonus žmonių. Anksčiau nebuvo ir tokių išvystytų elektroninių parduotuvių. Tačiau pirkimas internetu tapo įprastu reikalu. O kur dar įmonių katalogas, kasmet tobulinamas ir vis patogesnis vartotojams.

Nemažai pavyzdžių rodo, kad einama pirmyn. Netrumpai veikiančių portalų savininkai šią tiesą supranta bene geriausiai. Dizaino tendencijos, džiuginusios n metų atgal, nebepasiteisina. Dažnai renkamasi subtilesnius, net minimalistinius sprendimus. Bet tai nereiškia, kad dizaineriams mažiau darbo. Sukurti kuo tvarkingesnę ir kartu patrauklią visumą – ne pats lengviausias uždavinys.

Panašiai kalbėtina ir apie turinį. Straipsniuose ne šiaip sau išryškinamos antraštės ar vidury teksto įterpiama gražiai suformatuota citata. Yra tam tikri rodikliai, kuriais vadovaujantis bandoma pritraukti vartotojų ir, žinoma, kilti paieškos sistemos puslapiuose.

Internautų lūkesčiai

Koks įmonių katalogas bus ateityje? Ar prie įprastos informacijos kas nors pridės ir daugiau papildomų paslaugų? Kaip bus keičiamas svetainių dizainas? Kokios tendencijos pasklis po beribį žiniatinklį?

Tai klausimai, kylantys ne iš dyko buvimo. Ne tik patys svetainių kūrėjai, bet ir vartotojai diktuoja įvykių eigą. Prieš dešimtmetį sukurta svetainė gal ir atrodė nuostabi… būtent prieš dešimtmetį. O štai šių metų darbai ir reikalavimai – kitokie. Stengiamasi suderinti estetiką ir funkcionalumą, kad internautų patirtis naršant būtų gerai. Bandoma viską apgalvoti kuo skrupulingiau.

O kaipgi informatyvumas? Internautų lūkesčiai nemaži. Jei jau užsukai į virtualų įmonių katalogą, tai tikiesi rasti reikiamus dalykus, ar tai būtų kokios nors įmonės pavadinimas, ar rekvizitai, ar kitų vartotojų komentarai apie įstaigą. Svarbiausia, kad paslauga galima naudotis nemokamai.

Kitas dalykas yra susijęs ne tik su įmonių katalogais, bet ir apskritai su pačiu internetu. Tai sparta. Ar prisimenate, kaip vienu metu 3G ryšio standartas buvo kone šlovinamas? O kaip yra pastaruoju metu? Laikui bėgant įsitvirtino 4G LTE standartas. Jis nebekelia nuostabos ir yra visur pageidaujamas. Dabar 4G greitis neatrodo kažin koks ypatingas. Kaip kai kurie pasakytų, tai paprasčiausia kasdienybė. Bet progresas akivaizdus. Ar dirbame, ar pramogaujame, sklandžiai kraunami puslapiai pelno teigiamus mūsų žodžius.

Internautų lūkesčiai iš tiesų nemaži, ir galima drąsiai teigti, jog būtent tų lūkesčių paskatinti kūrėjai imasi veikti. Rezultatai gali neatitikti poreikių, jei neįsiklausoma ir nekreipiama dėmesio, kaip konkreti svetainė turėtų atrodyti. Tačiau, jei viskas kuo geriau suderinama, tai bendras sustygavimas bene tobulas.

Kas yra tobulybė? Tema, į kurią leidžiantis būtų galima priartėti prie filosofinių traktatų. Šio uždavinio čia nesiimsime, tik pasakysime, jog žmonių nuomonės skiriasi. Nepaisant to, visi sutinka dėl tam tikrų ypatybių, lemiančių komfortiškesnį naršymą internete. Iš esmės ne tik komfortiškesnį, bet ir daug procentų tikslingesnį. Nors yra sričių, kur sąmoningai (ar ne visai sąmoningai) užtrunkama, pavyzdžiui, žaidžiant kompiuterinius žaidimus, tačiau ieškant konkrečios įmonės norisi, kad laikas neprailgtų.

Aptarus ne tiek ir mažai ypatumų galima patvirtinti, jog nepriekaištingai sukurtas įmonių katalogas yra didžiulė pagalba kiekvienam internautui. Interneto vartotojai tai neabejotinai įvertina ir pritaria, kad sklandus įmonių sąrašas – nemenka nauda.

Kadangi yra svetainių, kurių savininkai nuolat galvoja apie naršymo patogumą, spėtina, kad neprastas įmonių katalogas ateityje bus dar viena kita pakopa aukščiau.

 

Paminklai visada turi būti užsakomi su montavimo darbais

paminklaiJeigu manote, kad paminklai šiuo metu gaminami mažomis kainomis, tai jūs tikrai labai klystate. Tai yra paslauga, kurios kainos nustatomos atsižvelgus į visas aplinkybes ir kliento nustatytus reikalavimus. Jeigu ieškote galimybės užsisakyti paminklų gamybos ir montavimo paslaugas geriausiomis kainomis, tuomet vertėtų apžvelgti ar jūsų keliami reikalavimai nėra per daug griežti. Trumpai tariant, jeigu paminklai turės būti kažkokie išskirtiniai ir gaminami pagal specialų užsakymą, tuomet logiška, kad jų kaina bus gerokai didesnė nei įprastai. Renkantis standartinius gaminius, galima sumažinti išlaidas ženkliai. Kaip bebūtų, jeigu jus domina paminklų gamyba, turėkite galvoje, kad ne vien jų gamyba gali priversti išlaidauti.

Paminklai šiuo metu siūlomi kartu su montavimo paslaugomis. Kiekvienas gali kreiptis į paminklų gamintojus su reikalavimais juos dar ir sumontuoti norimoje vietoje. Tačiau turėkite galvoje, kad paminklų gamyba ir montavimas yra įkainojami atskiromis sumomis. Aiškiau kalbant, už paminklų gamybos darbus jūs galite mokėti vieną, o už montavimą gali tekti mokėti kitą sumą. Jeigu jums reikalingos paminklų gamybos ir montavimo paslaugos, tuomet iš anksto apie tai turite įspėti paslaugų teikėją. Žinoma, montavimo darbus jūs galite atlikti patys.

Kalbant apie paminklų montavimą patiems, jums reikia žinoti, jog tam reikia ne tik įgūdžių, bet ir išmanymo bei tam tikrų įrankių. Jeigu nei vieno, nei kito neturite, tuomet jums kils nemažai bėdų dėl paminklo montavimo. Tada gali tekti kreiptis jau į kitus specialistus, jog šie viską atliktų už jus. Paminklų montavimo atveju visada atliekami paruošiamieji darbai. Kapavietė turi būti sutvarkyta ir pritaikyta būtent konkretaus dizaino paminklo statymui. Jeigu ji tam nebus pritaikyta, tuomet galutinė paslaugų kaina pakils, nes tai vėlgi – atskiras darbas.

Paslaugų teikėjai pabrėžia, kad neišmanantiems nieko apie paminklų gamybą, tiesiog nereikėtų svajoti, kad juos bus lengva montuoti patiems. Tai reikalauja patirties, nes bet kokiu atveju paminklai turi būti montuojami pagal standartus, jog esant kažkokiems prastiems orams, jie atsilaikytų. Paminklus būtina sumontuoti tvirtai, jog jie stovėtų esant net ir labai stipriam ir gūsingam vėjui. Tad, jeigu užsakote paminklus, užsakykite ir jų montavimo darbus.

Perkraustymo paslaugos Vilniuje: malonumas, o ne darbas

Persikraustymo darbai kai kuriems asmenims yra tikrai labai sudėtingi ir nemalonūs. Anksčiau nebuvo nieko kito, kaip tik griebti į parankę kaimynus ir draugus, kurie gali padėti sėkmingai persikraustyti. Perkraustymo paslaugos šiuo metu labai populiarios, tad jeigu artimieji negali Jums padėti – rekomenduojame kreiptis į profesionalus.

Perkraustymo paslaugos kaina
Perkraustymo paslaugos kaina
 nėra didelė, tačiau nauda – akivaizdi. Kadangi tokias paslaugas teikia ne viena įmonė – naudinga palyginti kuo daugiau kompanijų, kad atrasta labiausiai patenkintų Jūsų poreikius. Sutaupyti galima ne tik pasirinkus pigiai paslaugas teikiančią įmonę, tačiau įvertinus ir dar kelis aspektus, kuriuos aptarsime žemiau.

Juolab nepamirškite, kad pačios pigiausios įmonės pasirinkimas ne visada yra pats geriausias. Paprasčiausiai, tokiu atveju gali tekti papildomai mokėti už tam tikras paslaugas ir rezultatas galiausiai būna brangesnis. Taigi, vertindami kainoraščius nepamirškite pasižiūrėti, kokias tiksliai paslaugas už kokią pinigų sumą gausite. Taip paprasčiau nuspręsti, ar jos Jus tenkina.

  • Paprašykite artimų žmonių, kad jie padėtų Jums pakuotis. Žinoma, kai pasisamdote įmonę nesinori papildomai prašyti pažįstamų. Tačiau juk labai didelis pliusas yra tai, kad pažįstamieji gali atlikti malonius darbus, kai tuo tarpu samdyti atlieka sudėtingesnius. Taigi, tokiu atveju sumokėsite mažiau profesionalams, kadangi jkie kur kas mažiau sugaiš laiko.
  • Rekomenduojame pasirinkti kokybiškas pakavimo priemones, kadangi jos gali garantuoti, kad pavyks sėkmingai persikraustyti. Deja, nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo to, kad keliavimo metu daiktai suduš. Jeigu įsigysite papildomą apsaugą, t.y. kokybiškas pakavimo priemones – rezultatas bus puikus.
  • Dar vienas patarimas – samdytis vieną įmonę, kuri ir supakuos, ir nuveš daiktus iki reikalingos vietos. Tai yra kur kas pigesnis pasirinkimas, nei kad samdytis kelias. Papildomas didelis pliusas yra tai, kad daugelis pervežimo paslaugas teikiančių įmonių tuo pačiu ir sandėliuoja.

Perkraustymo paslaugos kaina yra nedidelė, tačiau ja pasinaudojus galite greitai ir paprastai pradėti gyventi naujuose namuose.

Svarbiausia atidžiai palyginti skirtingas įmones, kad Jūsų pasirinkta patenkintų poreikius.

Kiek elektrinių keptuvių reikia tikrai šeimininkei?

Elektrinė keptuvė

Elektrinė keptuvė„Visų!“ Choru atsakytų visos sumanios šeimininkės. Elektrinės keptuvės yra tinka pagalba norint ką nors greitai pasigaminti, be to, dažnai tai yra vienintelis būdas pagaminti tam tikrą patiekalą.  O elektrinių, priešingai nei pagalvotų vyrai, yra išties daug ir jos itin skirtingos. Tuo galima įsitikinti pažvelgus į virtualias parduotuvių lentynas https://www.b-a.eu/c2230/Elektrines-keptuves , arba paskaičius šį straipsnį.

Elektrinė keptuvė „Grybukai“

Kepti grybukai su šokoladu aplieta kepurėle – tikras skanumėlis, kurį prisimename dar nuo vaikystės. Grybukai itin tinka papuošti šventinį stalą ir juos itin mėgsta vaikai. Tad per gimtadienius, krikštynas ar vestuves, grybukai yra ko ne pirmas patiekalas, kuris greičiausiai dingsta nuo stalo.

Skaniems grybukams iškepti nereikia ypatingų ingridientų ar pastangų. Dalinamės vienu populiariausių receptų. Reikės: 4 kiaušinių trynių, 4 valg. šaukšto cukraus, 100 gr. sviesto, puse stiklinės grietinės, 1 arbat. šaukštelio vanilinio cukraus, 0,5 arbat. šaukštelio sodos, 3 stiklinių miltų, plytelės šokolado.

Cukrų ištrinkite su kiaušinių tryniais. Nugesinkite sodą su grietine, išmaišykite ir supilkite į cukraus ir kiaušinių masę. Supilkite išlydytą sviestą, suberkite vanilinį cukrų, miltus. Viską išmaišykite, dėkite į elektrinę keptuvę ir kepkite. Išlydykite šokoladą. Iškepusio grybuko kepurėlę įkiškite į šokoladą, kad pasidengtų kepurėlės paviršius. Palikite atvėsti, geriausia stovinčius (pavyzdžiui, sustatytus į mažas taureles).

Elektrinė keptuvė „Čirviniams“ blynams

Čirviniai blyneliai pavadinimą gavo dėl savo širdies formos vaflinės. Elektrinės keptuvės skirtos kepti čirvinius blynus yra vienos populiariausių. Pritaikius belgiškų vaflių receptą ar tiesiog kokį nors įdomų receptą, galima pasigaminti tiek pusryčius, tiek sočius pietus. Dažniausiai čirviniai blynai asocijuojasi su desertais ir pasirenkama valgyti su uogiene, plakta grietinėle ir vaisiais.

Skanių čirvinių blynelių receptas. Reikės:  250 g miltų,  1 valg. šaukštelio cukraus, 1 arbat. šaukštelio kepimo miltelių, žiupsnio druskos, žiupsnio vanilinio cukraus, 3 vidutinio dydžio kiaušinių, 50 g ištirpinto sviesto,   400 ml pieno. Dideliame dubenyje išmaišome sausus produktus: miltus, vanilinį cukrų, druską ir kepimo miltelius. Tuomet supilame pieną, įplakame kiaušinius ir supilame sviestą. Viską gerai išmaišyti ir pilti į įkaitintą čirvinių blynų keptuvę. Valgyti iš karto, tuomet čirviniai blynai būna traškūs. Kiek pastovėję, jie suminkštėja.

Elektrinė keptuvė keksiukams

Tos, kurios mano, jog dėl kelių keksiukų kaisti orkaitę yra nuodėmė ir tai trunka pernelyg ilgai, arba neturi orkaitės, tačiau dievina namuose pasklidusį šviežių keksiukų aromatą, gali įsigyti stebuklingą draugę – elektrinę keksiukų keptuvę. Elektrinė keptuvė – tai paprastas įrenginys, kuris yra tikrai nepakeičiamas keksiukų fanės darbo įrankis. Šioje keksiukų keptuvėje gali gimti tikri šedevrai. Forma neriboja fantazijos, tad galite kepti pagal jau žinomus, laiko patikrintus ir mėgstamus keksiukų receptus.

 

Kur dingo tokie vardai, kaip Liutauras, Irmantas, Rimas, Arūnas?..

berniukų vardai

berniukų vardaiPasibaisėtina! Paskelbti nauji berniukų vardai, kurie buvo duodami naujagimiams 2016 metais:

Airetas, Andreanas, Armėjas, Dainartas, Daurius, Deinardas, Derekas, Dymas, Dionas, Dolantas, Dorintas, Džeikobas, Emiljanas, Erlanas, Eteris, Germonas, Gilardas, Hartas, Januras, Jonidas, Junijus, Nevijus, Olis, Rasviltis, Reilas, Rydas, Šonas, Tajis, Taurydas, Tilas.

Kas darosi, mieli tėveliai? Suprantu, kad berniuką pavadina Šonu ar Oliu. Tai saksiški vardai ir greičiausiai tėvai gyvena Anglijoje. Ten jie vaikui diskomforto nesukels, tačiau Daurius, Eteris, Armėjas… To jau per daug. Ar bent žinomos tų vardų reikšmės? Juk vaikas gali gyventi Lietuvoje ir iš jo bus juokiamasi nuolatos. Kitas momentas, „iškraipyti“ vardai. Pavyzdžiui, Lietuvoje yra nemažai žmonių su vardu Aretas, tad Airetas nelabai ką nustebins. Emiljanas – senas ir gražus vardas, kuris turi lietuvišką atitikmenį Emilis. Tokių vardų yra nemažai, tad jie tikrai priliptų.

Klausimas tik kur dingo tokie gražūs vardai kaip Liutauras, Arvydas, Sigitas, Irmantas, Rimas, Rimantas, Simonas, Arūnas, Andrius, Vaclovas, Kazimieras (Kazys), Laimonas, Stanislovas (Stasys) ir dar dešimtys kitų? Retas kuris tėvas duoda sūnui tokį laiko patikrintą vardą. O ir tai tik dėl to, kad senelis buvo tokiu vardu…

Iš pradžių galvojome, kad slaviški vardai turėtų išnykti. Deja, klydome. Graikiški-slaviški vardai ir toliau karaliauja. Mažų Aleksandrų pilna. Kaip ir Jonų, Petrų, Lukų. Tai jau hebrajiški vardai, atėję pas mus kartu su krikščionybe. Bronislovas, Vaclovas, Stanislovas – šie vardai baigia pranykti. Bet kodėl pranyksta ir lietuviški vardai, kaip jau minėti Irmantas, Rimas, Arvydas, Gražvydas ar Laimonas? Jų šaknys lietuviškos, kilusios iš žodžio „rymoti“, „išvysti“, „manyti“. Gal po kelerių metų pasikeis mados ir vėl jie grįš?

Tenka pastebėti, kad yra kai kurie vardai, kurie laikui nepavaldūs. Tai jau minėtas Aleksandras, taip pat Kęstutis, Mindaugas, Marius, Nojus. Jų visada yra. Reiškia tėveliams vis dar pakanka sveiko proto, duoti naujagimiui tokį vardą, su kuriuo jis ir po 20 metų bus neišsiskirianti iš minios.

Pabaigai – senas anekdotas apie vardus.

Tėvai laukėsi kūdikio ir galvojo, kokį vardą jam davus, kad iš jo vaikai nesityčiotų, nesugalvotų pravardės. Galvojo visokius variantus, išrinko berniukui vardą Laisvūnas. Vaikas gimė, paaugo, išėjo į kiemą žaisti. Ten jį greitai praminė „belaisviu“…

Nesityčiokime iš savo vaikų, duokime jiems klasikinius vardus. Juk galima duoti po du – lai pasirenka pats, kuriuo nori, kad jį vadintų.

Ar žinojote, kad sausas kačių maistas gali reguliuoti bendrąjį katės kūno svorį, ypač, jeigu jos yra linkusios itin lengvai jo priaugti?

sausas kačių maistas

sausas kačių maistasBūtų galima kuo drąsiausiai teigti, kad rinkoje esantys pasiūlymai reguliariai tobulėja, progresuoja, žvelgiant iš pačių įvairiausių niuansų ir aspektų. Teigiant kitais žodžiais, turime omenyje tai, kad dėl konkurencijos, dėl technologinio progreso, bei dėl šimtų kitų priežasčių, produkcijos, paslaugos, bei daiktai, kurie nuo šiol yra sutinkami rinkoje, leidžia mums patirti didesnę naudą, kuri dažnai atsiremia į universalumą. Apart viso to, būtų galima kuo uoliausiai pastebėti, kad didieji pokyčiai vyksta ne vien tik konkrečiose nišose, tačiau visose, be jokių išimčių – tarkime, kad ir sausas kačių maistas, kaip produktas, kuris iki šiol ne tik, kad nebuvo populiarus, tačiau taip pat ir ne toks naudingas, kaip esą dabar, katėms, o taip pat ir šių savininkams, nuo šiol gali suteikti neįtikėtinai daug racionalios naudos.

Norėtųsi tuo pačiu, kaip ir prisipažinti, kad šiandienos turinyje visiškai ne be reikalo sausas kačių maistas buvo paminėtas, kadangi sieksime paaiškinti piliečiams, kodėl gi niekuomet nereikėtų baimintis naujovių, o būtent šio konkretaus produkto atžvilgiu, kokios tikslinės naudos galėtumėte įgyti, pakeitę įprastą kačių pašarą sausuoju maistu. Būtų galima kuo drąsiausiai teigti, kad tikrai nemaža visuomenės dalis turi kates, kaip augintinius, o be viso to, tikrai, kad norėtų suteikti joms tikslinės naudos, ypač, jeigu pastarosios, pavyzdžiui, yra linkusios greitai priaugti svorio ir dėl to gali kilti papildomų sveikatos problemų. Taigi, atskleisdami pagrindinius privalumus, kuriais pasižymi sausas kačių maistas, tikimės, kad sugebėsime pakeisti ir jūsų požiūrį į bendrąjį taikomą maisto racioną ir tokiu būdu straipsnis bus pravartus.

Reikia pradėti nuo tos minties, kad konkrečiai šio sauso maisto koncepcija yra taikoma tais atvejais, kai tam tikros veislės katės turi kitokią organizmo struktūrą, adaptaciją maisto klausimu ir panašiai, jeigu būtų galima taip pasakyti. Kaip ir buvome užsiminę šiek tiek anksčiau, tikrai, kad tam tikros rūšys patiria papildomų sunkumų dėl nenuspėjamos svorio kaitos, dėl ko gali atsirasti ir papildomų sveikatos problemų. Taigi, šiuo atveju mūsų įvardytas sausas maistas gali būti daugiau, nei realiai naudingas piliečiams, o taip pat ir jų gyvūnams, mat taikant tokią maisto politiką, elementariausiai yra kur kas lengviau prižiūrėti svorio pokyčius, kitus niuansus, dėl ko galėtų atsirasti ir papildomų niuansų. Apart to, tiems, kuriems finansiniai klausimai taip pat yra daugiau, ar tai mažiau, aktualūs, norėtume pabrėžti, kad šiuo atveju jaudintis nereikėtų, mat sausas maistas šiuo požiūriu yra tikrai, kad priimtinas.

Lietuviškos virtuvės istorija ir ypatumai

tradiciniams lietuvių patiekalams

tradiciniams lietuvių patiekalamsGyvendami Lietuvoje galime džiaugtis itin plačia maisto pasiūla. Prekybos centrų lentynos lūžta nuo įvairiausių prekių, o mes galime įgyvendinti pačius originaliausius receptus tiesiog namuose. Įdomu tai, kad vis daugiau garsių šalies veidų siūlo savo receptų knygas, o ir didieji prekybos centrai nemokamai dalina lankstinukus su gardžiausių patiekalų receptais.

KAIP KEITĖSI LIETUVOS VIRTUVĖ?

Lietuviška virtuvė garsėja itin sočiais didžkukuliais, bulvių plokštainiais ar vėdarais, tačiau kulinarai teigia, kad minėtieji patiekalai neatitinka istorinės prasmės. Be to, sočiu maistu nereikia gąsdinti užsieniečių, kurie, sugrįžę namo, lietuvišką maistą prisimena kaip didžiausią iššūkį ir skrandžio skausmus. Iš tiesų, jei kritiškiau pažvelgtume į lietuvišką virtuvę, visų pirma turėtume kalbėti apie jos šaknis. Įprastai tradiciniams lietuvių patiekalams priskiriama tai, ką valgė neturtingi mūsų protėviai. Tačiau tai nėra tikslus apibrėžimas, nes valstiečiai į lėkštę dėdavo tai, ką turėjo.

Vertinant lietuvių poreikius ir norus, nuo seno didžiausias dėmesys skiriamas mėsai. Ypatingai – jautienai, avienai, paukštienai ir kiaulienai. Tiesa, kartais ant lietuvių stalų atsidurdavo ir ožkiena ar net arkliena. Nors daug dėmesio sulaukdavo ir žvėrienos patiekalai, svarbu paminėti, kad šis pasirinkimas buvo siejamas su mažiau išsivysčiusiais regionais, kadangi sumedžioti laukinį gyvūną buvo lengviau nei užauginti savo, besiverčiant tikslinga gyvulininkyste. Tiesa, pradėjus daugiau dėmesio skirti naminių gyvūnų auginimui, svarbi tapo ir augalininkystė. Jau LDK laikais medžioklė buvo laikoma pramoga ir prarado pirminę – maisto gavimo – funkciją.

Negalime išskirti vieno konkretaus patiekalo, kuris tiksliausiai atspindėtų mūsų istoriją ir būtų pelnytai vadinamas tautos atradimu. Iš tiesų, kaip ir architektūros stiliai, dailė, muzika ar kitos meno sritys, taip ir kulinarija kito, veikiama kitų kultūrų ir šalių įtakos. Patiekalų kilmę galima sieti su tuo, iš kokios šalies paplito patiekalų žaliava, pvz., miltiniai produktai siejami su šalimis, iš kurių mus pasiekė javai, o bulvinių patiekalų šaknų verta ieškoti Vokietijoje.

Kačių ir šunų dantų problemos: ką pataria veterinarai?

veterinarijos klinika

veterinarijos klinikaGyvūnų dantų ligos gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl niekuomet neatidėliokite susitikimo su veterinaru. Itin daug sunkumų atsiranda dėl dantų apnašų, kurios vėliau virsta dantų akmenimis. Veterinarijos klinikos darbuotojai teigia, kad dažniausia nusiskundimų priežastis – paraudusios, skausmingos ir sutinusios gyvūno dantenos.

Dantų problemas lemia augintinių veislė ir amžius

Atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei 70 proc. šunų ir kačių, sulaukę 3 metų amžiaus, turi dantų problemų. Tiesa, šunys dėl to kenčia kiek dažniau nei katės. Be to, dantų ligos priklauso ir nuo konkrečios veislės. Jei kalbėtume apie šunis, dažniausi pacientai yra mažų veislių augintiniai, pvz., pinčeriai ar Jorkšyro terjerai. Labiausiai sergančios katės yra Meino meškėnai. Laiku negydomas dantenų uždegimas gali peraugti į itin sunkią paradantozės formą, kuomet bus pažeidžiamos dantų šaknys ir tirpdomas žandikaulis.

Dantų ligų sukeliamos problemos ir pirmieji požymiai

Veterinarai teigia, kad nešalinamos dantų bakterijos laikui bėgant apima vis daugiau dantų, todėl šie pradeda klibėti, tampa silpni ir gali pradėti kristi. Gyvūnas nebegali normaliai kramtyti ir kenčia rimtus skausmus. Užbėgti įvykiams už akių padės gyvūno stebėjimas. Paprastai, atsiradus problemoms, jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos, gyvūnas pradeda intensyviau seilėtis arba trina snukį letenomis. Jei gyvūnas jaučia skausmą, jis neleis liestis prie snukio, jo skruotai ir paakiai bus patinę. Esant sudėtingesniam atvejui, ant snukio gali atsirasti ir nedidelė drėgna žaizdelė, augintinis gali pradėti čiaudėti ir netekti svorio.

Nepamirškite profilaktikos ir reguliarių apsilankymų veterinarijos klinikoje

Pastebėję bet kokius sveikatos pakitimus, nieko nelaukite ir kreipkitės į veterinarijos kliniką. Specialistai primena, kad skirdami pakankamai laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, užkirsime kelią rimtoms sveikatos problemoms. Nepamirškite, kad augintinio dantys turėtų būti reguliariai valomi specialia gyvūnams skirta pasta, be to, augintinį apžiūrėkite bent kartą per kelias savaites (įsitikinkite, kad ant dantų neatsirado apnašų), kartą per metus susitikite su veterinaru. Apskritai, veterinarijos klinikoje reikėtų lankytis reguliariai nuo pieninių dantų iškritimo.

Katėms ir šunims, kaip ir žmonėms, reikalinga profesionali burnos higiena. Kvalifikuoti veterinarai pasirūpins, kad jūsų augintinis džiaugtųsi sveikais dantimis ir dantenomis, nejaustų skausmų ir išvengtų rimtesnių sveikatos problemų, pvz., uždegimo. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinkta veterinarijos klinika teikia visas gyvūnų odontologijos paslaugas, vykdo ligų profilaktiką, diagnostiką ir gydymą.