Kaip balinti dantis namuose – klausimas, aktualus daugeliui

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltNebijantis žiūrėti tiesiai į akis ir „apsiginklavęs“ plačia šypsena žmogus sukelia aplinkinių pagarbą ir pasitikėjimą. Kad ir koks paprastas iš pažiūros toks elgesys bebūtų, ne kiekvienas taip galime. Ir ne visada koją pakiša vidinės problemos – svarbi burnos higiena bei dantų būklė. Pradėjus galvoti, kokios mintys sukasi kitų galvoje, matant mūsų netobulus dantis, norisi it sraigei sulįsti į kriauklę. Skrupulinga dantų priežiūra ir burnos higiena padeda išvengti nemalonaus kvapo ir apnašų, tačiau balti dantys vis dar lieka tolima svajone? Išeitis yra. Ir netgi ne viena. Balinimas gali būti atliekamas ne tik specialisto kabinete: balti dantys namų sąlygomis – misija įmanoma.  Straipsnyje atskleisime paslaptį, kaip balinti dantis namuose ir aptarsime kitus su tuo susijusius klausimus.

Kodėl žmonėms aktualu, kaip balinti dantis namuose?

Dantų balinimas – estetinė, ne gydomoji procedūra, tad net specialistai, išgirdę, jog pacientą domina dantų balinimas namų sąlygomis, nepuola pastarojo atkalbinėti. Šie, objektyviai įvertinę esamą dantų būklę, pateikia verdiktą, ar balinti dantis galima, o gal tiesiog reikalinga burnos higiena (beje, pastaroji – būtinas parengiamasis žingsnis prieš savarankišką dantų balinimo procedūrą)

Žmonės domisi, kaip balinti dantis namuose, nes:

 • taupo savo laiką. Visi žinome, kiek ilgai tenka laukti, kol odontologas galės priimti. Kaip minėta, dantų balinimas – estetinė procedūra, tad niekas neužleis be eilės, kaip kartais būna užklupus netikėtam danties skausmui. Balinti dantis pageidauja vis daugiau žmonių, dėl to ir susiformuoja eilės. Negana to, dažnai mūsų darbo grafikas yra nelankstus ir iškyla problemos derinant vizitą pas odontologą. Dantų balinimas namų sąlygomis padeda išvengti minėtų problemų – pasirenki sau tinkamiausią balinimo būdą ir laiką.
 • taupo savo pinigus. Vizitas pas odontologą kaskart gerokai ištuština piniginę. Burnos higiena kainuoja nemažai, tačiau profesionalus dantų balinimas kaina pastarąją gerokai lenkia. Ieškodami informacijos, kaip balinti dantis namuose, tikriausiai pastebėjote, jog ši procedūra yra gerokai pigesnė.

Tai, vis dėl to, kaip balinti dantis namuose?

Dantų grožis buvo svarbus nuo seno. Senovės romėnai naudojo, švelniai tarian, keistoką dantų balinimo būdą – maišydavo ožkos pieną ir žmogaus šlapimą. Ir šiandien žmonės vis dar prisimena liaudiškus būdus (aišku, gerokai civilizuotesnius), kaip balinti dantis – citriną, sodą, medžio pelenus ir panašiai. Aišku, šie būdai gal ir veikia, tačiau kardinalaus skirtumo „prieš“ ir „po“ tikėtis neverta. Nusprendusiems savarankiškai atkurti savo šypsenos grožį, siūlomi kur kas efektyvesni būdai, kaip balinti dantis namuose. Dantų balinimas kapomis ir dantų balinimo pieštukas – šiandien patys populiariausi. Dantų balinimas namuose nereikalauja ypatingų žinių ar įgūdžių: ant pakuotės  pateikta išsami inctrukcija, kuria reikia vadovautis. Minėti dantų balinimo būdai padeda pašviesinti dantis net 3-4 tonais ir, vėliau tinkamai dantis prižiūrint, rezultatas išlieka ilgą laiką.

 

Veido raudonis. Kas, kaip ir kodėl?

Veido raudonisVeido raudonis – tai dažna problema, su kuria susiduria ne vienas žmogus. Ši liga paplitusi visame pasaulyje tiek moterų, tiek ir vyrų tarpe. Dažniausiai ji kamuoja vyresnio amžiaus žmones, tačiau pirmieji simptomai pasirodo dar jaunystėje, apie 30 gyvenimo metus. Kai veido srityje esantys kapiliarai pradeda plėstis, tuo metu yra pastebimas veido raudonis. Šią ligą gali išprovokuoti net keletas veiksnių, o vieni pagrindinių yra įgimtumas ir kraujagyslių plėtimasis.

Priežastys, turinčios įtakos veido raudonio atsiradimui

 1. Veido raudonis atsiranda dėl per dažno alkoholio vartojimo. Alkoholis tikrai nėra žmogaus draugas, dažnai dėl jo vartojimo susergama įvairiomis ligomis, o veido raudonis ne išimtis.
 2. Stipri temperatūrų kaita gali išprovokuoti veido raudonį. Karštas ir šaltas orai susimaišo, o žmogus nespėja prisitaikyti prie tokios kaitos, todėl bet kokiu atveju, tai pakenkia jo odai.
 3. Karštos vonios gali išprovokuoti veido raudonio atsiradimą.
 4. Kraujo paplūdimą skatinančios priemonės, tokios kaip molio ar purvo kaukės, gali būti veido raudonio atsiradimo priežastis.
 5. Pernelyg ilgas buvimas saulėje, dažnas lankymasis soliariumuose.

Kaip apsisaugoti nuo veido raudonio?

Nuo veido raudonio žmonės apsisaugo tik žinodami šios ligos atsiradimo priežastis. Norintys nesusidurti su šia liga, turi pasistengti nevalgyti aštraus ir karšto maisto, riebios mėsos, saulėje ir soliariumuose būti su saiku, stengtis nevartoti alkoholio, atsargiai naudoti kraujo plūdimą skatinančias priemones.

Veido raudonio gydymas

Veido raudonis yra gydomas įvairias būdais. Žmonės labai dažnai renkasi natūralius gydymo būdus, tokius kaip agurkų kaukė, madu medus, dietos, avižų kaukė ir kita. Vis dėlto, kartais veido raudonio neįmanoma pašalinti natūraliu būdu, tuo atveju į pagalbą žmonėms atskuba gydytojai. Veido raudonis yra pašalinamas ir lazerio pagalba. Lazeris – efektyvus ir neskausmingas gydymo būdas, kurį verta rinktis.

Žmonės, pasirinkę gydyti veido raudonį lazeriu, turi žinoti, kad procedūra neatliekama kai veidas yra įdegęs, ši procedūra neatliekama pavasarį ir vasarą bei jeigu žmogaus oda turi polinkį randėjimui. Bet kuriuo atveju, besikreipiantys į gydytojus, viską sužino iš jų pačių. Tad, jeigu susidūrėte su veido raudoniu – kreipkitės pagalbos į specialistą, kuris greitai ir užtikrintai padarys taip, kad jūsų oda vėl atgautų natūralią spalvą.

 

Kaip atrodo odos vėžys?

odos vėžio nuotraukosKiekvienais metais ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje nuo odos vėžio miršta tūkstančiai žmonių. Tai išgydoma liga, tačiau specialistai teigia, kad norint ją išgydyti, būtina kuo skubiau diagnozuoti. Odos vėžio diagnostika yra labai svarbi, o šią ligą galima diagnozuoti pamačius tam tikrus simptomus ant kūno.

Odos vėžio simptomai

Odos vėžio simptomai išduoda apie ligą. Tokie simptomai, kaip pakitusi odos spalva, susilpnėjęs imunitetas, atsiradę odos dariniai, odos gruoblėtumas, kremzlės kietumo opelės, paraudę ar blizgūs apgamai, atsiradusios asimetriškos pigmentinės dėmės įspėja žmogų apie odos vėžio galimybę.

Deja, tačiau kartais vien simptomų neužtenka. Norint nustatyti ar žmogui yra odos vėžys, būtina atlikti tam tikrus laboratorinius tyrimus, po kurių paaiškėja tiksli ligos diagnozė. Šie tyrimai atliekami tam tikrose gydymo įstaigose, todėl pastebėję odos vėžio simptomus – kreipkitės į gydytoją.

Odos vėžio nuotraukos

Odos vėžio nuotraukos yra pasklidusios visame internete. Žmonės, kurie įtaria, kad serga šia liga, gali pasižiūrėti kitų žmonių darytas nuotraukas ir jose matytus vaizdus palyginti su vaizdu ant savo kūno. Odos vėžio nuotraukos dažniausiai yra šokiruojančios, todėl prieš atidarydami nusiteikite nemaloniam vaizdui.

Odos vėžio atsiradimo priežastys

Specialistai teigia, kad kartais neįmanoma nustatyti kodėl žmogus susirgo odos vėžiu. Vis dėlto, yra keletas veiksnių, turinčių įtakos šios ligos atsiradimui. Vienas iš tų veiksnių – dažnas buvimas saulėje. UV spinduliai kenkia žmonėms, todėl dirbantys lauke turėtų kiek įmanydami vengti šių spindulių. Tai galima padaryti tokiais būdais kaip pasitepimas nuo saulės apsaugančiu kremu, drabužių nešiojimas, dažnas išėjimas į pavėsį.

Kitos odos vėžio priežastys gali būti tokios kaip nuolatos patiriamas stresas, nuovargis, miego stoka. Dažnai žmonės, kurie patiria stresą, iš karto nejaučia savo kūne vykstančių pasikeitimų. Vis dėlto, bėgant laikui stresas pasiveja žmogų ir atsiliepia jam su kaupu.

Taipogi odos vėžys gali būti įgimtas. Žmonės gimsta su apgamais, dažniausiai jie yra nepavojingi, tačiau kartais kai kurie apgamai turi pigmentų, skatinančių odos vėžio atsiradimą. Svarbu laiku pasitikrinti apgamus, esančius ant kūno ir tik tada būti ramiam, kad jie neturi elementų, skatinančių odos vėžio atsiradimą.

Kavitacija – kas tai?

Ultragarsinis kavitacijos aparatas

Ultragarsinis kavitacijos aparatasKompleksuojate dėl savo kūno? Turi viršsvorio ar negalite atsikratyti riebalų? Daugelis žmonių neturi valios, noro ar tinkamos sveikatos, kad galėtų atsikratyti papildomų kilogramų, todėl neretai susigundo riebalų nusiurbimo operacijomis. Tačiau ši operacija buvo populiari dar XIX amžiaus pradžioje, kuomet daugelis įžymybių darėsi šias operacijas. Dabar, kai gyvename modernioje, nuolat technologijomis stebinčioje visuomenėje, atsiranda nauji prietaisai bei įrenginiai, kurių dėka nebereikia gulti po chirurgo skalpeliu. Riebalų galima atsikratyti be operacijų? Atrodo neįtikėtina? Bet tai yra įmanoma. Ultragarsinis kavitacijos aparatas padeda atsikratyti riebalų be jokio skausmo. Nereikalinga nei narkozė, nei kokios nors papildomos konsultacijos, nelieka jokių žymių ar randų, jog kažkas buvo daroma. Galite šią procedūrą pabandyti pirma pas profesionalų kosmetologą, o vėliau patys įsigyti šį aparatą ir procedūras atlikti namuose. Kavitacijos dėka, sukeliami dažniai, kurie padeda skaidyti bei mažinti riebalinį sluoksnį, tiek šlaunų, klubų, pilvo ar rankų zonose.

Žinoma, ultragarsinis kavitacijos aparatas nepadarys greitesnių rezultatų nei riebalų nusiurbimas, bet tai sveikesnis būdas pačiam kūnui. Tai kone veiksmingiausias būdas norint patobulinti kūno linijas bei atsikratyti nereikalingų riebalų ar kilogramų. Naudodami šią technologiją greitai pastebėsite apimčių mažėjimą. Todėl matomi rezultatai žavi moteris ir jos renkasi šį būdą, kadangi būnant namuose, be pastangų galima dailinti formas. O vienos sesijos metu galima atsikratyti net 4 cm apimties.

Jeigu riebalų nusiurbimas yra skausmingas, o dažnai net pavojingas sveikatai, tai ultragarsinis kavitacijos aparatas veikia atvirkščiai, procedūra nėra skausminga, jaučiamas malonus šildomas dilgčiojimas. O vienai sesijai reikia vos pusvalandžio jūsų laiko. Galite šią procedūrą atlikti namuose arba pas kosmetologą, jei norite dar didesnio efektyvumo, tai eikite pas profesionalus bei papildomai namuose atlikite šią procedūrą. Tuomet rezultatus matysite greičiau.

Taigi, ultragarsinė kavitacijos procedūra puiki alternatyva pakeičianti skausmingas procedūras. Daug įvairių mokslinių tyrimų įrodė, kad kavitacija yra veiksminga bei nepavojinga žmogui. Todėl, jei susidomėjote šia procedūra, tai ultragarsinis kavitacijos aparatas bus, kaip tik, norint dailinti savo linijas. Tačiau , jei norite geresnių rezultatų, sveikiau maitinkitės ir papildomai mankštinkitės, tuomet tikrai matysite tenkinančius rezultatus.

 

 

 

Pažangiausi odos sutrikimų gydymo metodai

baltų dėmių gydymas

baltų dėmių gydymasPatys dažniausi odos sutrikimai –  tai aknė, išsiplėtę veido kapiliarai, pigmentinės dėmės ir dariniai. Vieni žmonės per ilgus metus atranda tam tikras kosmetines priemones, kurių dėka sumažinamas šių veido sutrikimų efektas, ir kartu su makiažo pagalba pasitenkinama vidutiniu įvairių odos darinių užmaskavimu.

Tačiau kitiems to negana – juk gyvename 21-ajame amžiuje – medicina žengia priekį diena iš dienos atrasdama vis modernesnius būdus kovoti su apgamais, spuogais ir t.t. Net gi baltų dėmių gydymas šiandien yra paprastesnis (o dar visai neseniai būdavo atlikinėjamos odos persodinimo procedūros). Tad kokie odos sutrikimų gydymo metodai šiandien yra patys pažangiausi? Pristatome kelis revoliucinius gydymo būdus spuogams, nuplikimui, baltmei ir išsiplėtusiems kapiliarams gydyti.

 • Aknės gydymas frakciniu lazeriu. Tai bene moderniausias būdas gydyti bet kokio amžiaus žmones, kurie niekaip neatsikrato spuogų ir ypač nuo jų likusių randų. Frakcinio lazerio pagalba paskatinamas odos epidermio atsinaujinimas, todėl įvairūs randeliai lyg išnyksta po sparčiai besigaminančiu odos sluoksniu. Šis metodas taikomas ir kitiems randams bei raukšlėms gydyti.
 • Plazmoliftingas plinkantiems. Šios procedūros metu trombocitais praturtinta plazma įleidžiama į problemines odos vietas. Trombocitai yra reikalingi tam,kad atsikurtų odos audinys. Todėl nupilkusioje vietoje jo pagalba stimuliuojamas ir plauko folikulas.
 • PUVA fototerapija sergantiems baltme. Tai UV spindulių terapija, kurios dėka padedama numažinti odos tonos skirtumą tarp baltmės paveiktų plotų ir visos odos. Pacientas geria specialius vaistus, kurie padidina odos jautrumą UV spinduliams, o tada baltų dėmių gydymas tęsiamas fototerapija.
 • Veido kapiliarų šalinimas lazeriu. Lazeriu šiandienos dermatologijoje galima atlikti beveik viską – šalinti strijas, spuogus, raukšles, apgamus, ir veido raudonį, sukeltą išsiplėtusių kapiliarų. Šios procedūros metu oda atšaldoma, kad būtų juntama mažiau diskomforto dėl lazerio šviesos ir per trumpą procedūrą kapiliarai jau būna pašalinti.

Kiekvienai šių ir kitų odos problemų šalinimo procedūrų dermatologai taiko skirtingus metodus, todėl dėl individualių odos sutrikimų kreipkitės į savo dermatologą ir jis jums pasiūlys geriausią, jūsų odai ir problemai pritaikytą bėdos sprendimo būdą.

 

Moterų ligos, kurių gėdijimasis gali kainuoti sveikatą

Išangės niežėjimas

Išangės niežėjimasMoterų sveikata skiriasi nuo vyrų daugeliu atžvilgių – nemažai įtakos jų savijautai ir būdingiems sveikatos sutrikimams turi hormonų veikla, amžius, taip pat lytinių organų sandara ir veikla. Juk lytiniai organai yra labai svarbią funkciją atliekanti kūno dalis, kuri lygiai taip pat gali būti paveikta užkrečiamų ligų, infekcijų, uždegimų ir t.t.

Pienligė. Tai moters makšties pH balanso sutrikimas, kuris gali ištikti visai netikėtai dėl tokių priežasčių kaip didelis stresas, neseniai vartoti antibiotikai, dideli mitybos pokyčiai. Jeigu niežti lytinius organus ir pastebite baltas tirštas išskyras, kreipkitės į ginekologę.

Bakterinė vaginozė. Iš visų moters lytinių organų niežėjimo priežasčių ši – bene dažniausia. Paprastai moters makštis yra švelniai rūgštinė – šią terpę sukuria Lactobacillus natūralios bakterijos, tačiau dėl šios ligos šias bakterijas pakeičia kitokie mikroorganizmai, kurie ir sukelia nemalonius pojūčius. Be niežulio galimi ir tokie simptomai kaip žuvį primenantis kvapas ir pilkšvos arba gelsvos išskyros.

Hemorojus. Tai ne lytinių organų, tačiau išangės liga. Išangės niežėjimas, skausmas nurodo, kad gali būti sergama šia liga. Ja susergama kai vargina vidurių užkietėjimas, taip pat įtakos turi ilgalaikis sėdimas, stovimas darbas. Jeigu juntamas išangės niežėjimas, pastebimas kraujas iš išangės ir juntamas skausmas, būtina kreiptis į gydytoją.

Herpesas. Viena iš herpeso rūšių – herpes genitalis – tai pūslelinė, pažeidžianti išorinius lytinius organus. Tai lytiškai užkrečiama liga, kurios viruso niekada gyvenime nepavyks atsikratyti. Tiesa, jis nebūtinai bus aktyvus – net gi iškart užsikrėtus jis gali ilgai nepasireikšti. Galiausiai iškylant pūslelėms jaučiamas niežėjimas, vargina silpnumas, rečiau pakyla temperatūra, skauda galvą.

Nereikia pamiršti ir tokių lytiškai užkrečiamų ligų kaip chlamidija, gonorėja, trichomonozė. Nuo jų juntami tokie pojūčiai kaip deginimas sekso metu, blogo kvapo išskyros, skausmas šlapinantis ir panašiai. Dėl visų šių ligų nevertėtų gėdytis ir reiktų kuo greičiau kreiptis į ginekologą – juk moters sveikata – svarbiausia.

Apie kaulų lūžių ir kitų traumų gydymą

įtvarai

įtvaraiKiekviena trauma, įgyta sporto metu, baugina ne vieną atletą ir sporto mėgėją. Juk trauma po traumos ir senatvėje atitinkama kūno dalis ar galūnė gali būti visai „nurašyta“ – ją nuolatos vargins skausmai vos užėjus šaltesniems orams arba nuolatos jausite, kad kažkas yra pažeista, ir trauma gali vėl pasikartoti.

Visiems žinoma, kad vaikams kaulų lūžiai ir traumos gyja daug greičiau nei vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau šiandienos technologijos leidžia ir vidutinio amžiaus „traumininkams“ sugyti greičiau ir efektyviau negu senovėje.

Kalbant apie lūžius ir kitas traumas, pirmiausiai reikia apsibrėžti, kurioms jų yra būtinas gipsas, o kurioms visiškai pakankamas gydymo būdas – įtvarai. Natūralu, kad lūžus kaului dedamas gipsas, su kuriuo tenka „draugauti“ bent kelis mėnesius, kol kaulas visiškai sugyja. Tuomet gydymas pereina į reabilitacijos fazę, kai kineziterapeutas nustato reikalingą fizinių pratimų režimą, kad atsistatytų sąnarių paslankumas ir greičiau išnyktų dar kartais apimantis skausmas lūžio vietoje.

Šiandien su tradicine ir jau atgyvenusia medicina, apsišarvavusia gipsu, ginčijasi naujoviška ir moderni sporto medicina. Ši medicinos rūšis papildo ir tobulina klasikinius traumų gydymo būdus. Štai seniau sudėtingos ir sunkiai gyjančios čiurnos traumos buvo be ilgesnių dvejonių gydomos storu gipso sluoksniu, dėl kurio ligonis ilgus mėnesius turi kentėti suvaržytą gyvenimo būdą. Sporto medicina kliaujasi švelnaus, tačiau tiksliai pritaikyto sporto režimo gydymu, suderintu su aukščiausios kokybės įtvarų nešiojimu. Šiuo atveju būtina suformuoti tvirtus čiurnos raumenis, kurie apsaugotų nuo traumos pasikartojimo, o būnant su gipsu tai neįmanoma.

Čiurnos, pėdos raiščių bei kitų vietų patempimai geriausiai išgydomi kantrybe ir gerais įtvarais. Gipsas reikalingas pirmas kelias paras, kol praeina audinių uždegimas, o po to būtina su specialisto pagalba atlikti pratimus, sustiprinančius visą galūnę. Jeigu parinkti tvirti ir kojai pritaikyti įtvarai, su jais galima net ir vaikščioti į darbą ar mokslus. Būtent įtvaras palaiko kojos padėtį, kad ši vėl neišlinktų į traumos poziciją.

Žinoma, kiekvienos traumos atvejis yra skirtingas, todėl tik su specialistų pagalba galima atrasti patį tinkamiausią būdą joms išgydyti.

 

Nuospaudos: kas, kaip, ir kodėl

mazolių gydymas

mazolių gydymasKiekvienas gyvenime esame susidūrę su kieta oda ant pėdų ar rankų. Daugeliui žmonių dėl tam tikros avalynės sukietėja pagalvėlės žemiau kojų pirštų ar ant kitos pėdų vietos.

Nuospaudos – tai sustorėjęs ir suragėjęs odos sluoksnis, atsirandantis dažniausiai ant kojų pėdų, tačiau pasitaikantis ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui,ant delnų. Ant delnų kietesnė oda atsiranda dirbantiems fizinį darbą – pavyzdžiui, apdirbantiems medieną – arba nuo bet kokio kito darbo, kai naudojami įrankiai, turintys dažną ir intensyvų sąlytį su oda.

Įprasčiausia nuospaudų atsiradimo priežastis – tai didelė trintis, dėl kurios oda reaguoja gynybiškai, todėl pagamina papildomą keratino sluoksnį – gelsvą kietą odelę. Šių odos darinių nevadiname nuospaudomis (arba liaudiškai mazoliais), tol, kol nepajuntame skausmo. O skausmas atsiranda, kai šis storos odos ruoželis įauga į sveikos odos vidų ir pradeda spausti nervines galūnėles.

Paprastai dėl nuospaudų ant pėdų dažniau kenčia moterys, kadangi renkasi nepatogius ir ankštus batelius, kurie sukelia odos trintį ir skausmingus mazolius, o nuospaudos ant delnų dažnos vyrams, dirbantiems sunkų darbą. Kartais nuospaudos yra naudingas dalykas – pavyzdžiui, gitara grojantys muzikantai nekantriai laukia, kol oda apsitrauks kietais mazoliais, kad dėl spaudžiamų stygų mažiau skaudėtų pirštus.

Dar svarbus dalykas – kiekvienam iš mūsų nuospaudos gali atsirasti ir dėl pėdos deformacijų. Esant pilnapadystei ar išsikišusiam pėdos kauliukui nuospaudos kankina dažniau. Tokiu atveju būtinas ne tik mazolių gydymas, bet ir pačios pėdos deformacijos naikinimas.

Mazolių gydymas namuose yra nesudėtingas, ypač jeigu susiruošiama juos šalinti kuo greičiau. Tereikia gerai išmirkyti kojas ir pagal šeimos gydytojo nurodymus panaikinti nuospaudas. Tačiau jeigu šie odos dariniai vargina jau ilgą laiką ir turite jų ne vieną, gali būti būtina konsultacija privačioje klinikoje, kur Jums bus pasiūlytas geriausias nuospaudų gydymo būdas. Jeigu, kaip jau minėjome, nuospaudos kyla dėl pėdos deformacijų, ortopedas gali išrašyti receptą specialiems vidpadžiams. Tuomet išnaikintos nuospaudos neatsinaujins ir apskritai galėsite vaikščioti daug patogiau bei išvengsite galimų sveikatos problemų ateityje.

Leiskite sau būti sveikiems ir pasirūpinkite, kad jūsų pėdos būtų švelnios ir minkštos.

 

 

 

 

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų vaikams

Lietuvos draudimas vaikams

Lietuvos draudimas vaikamsAtėjo ruduo, vaikai ir vėl pradėjo eiti į mokyklą, o tai reiškia ne tik naujų žinių kaupimo laikotarpį, bet ir tėvų nerimo bei nuogąstavimo laiką, kuomet reikia vienus vaikus išleisti į mokyklą. O ką vaikas veikia per pietų pertrauką nėra žinoma, net jų tėveliams, tad kad nerimas būtų mažesnis geriau pasirūpinti draudimu nuo nelaimingu atsitikimų. Jeigu vaikas netyčia atsitrenks į atidaromas duris, arba bėgdamas koridoriuje užklius ir pergrius, o atėjus žiemos sezonui paslys slidinėdamas ant ledo. Juk ir lupa gali būti perskelta, lūžti ranka ar koja, o jei dar koks galvos sutrenkimas? Tad jeigu ir pas jus galvoje tokios mintys, tuomet skubėkite — Lietuvos draudimas vaikams  būtinas. Dažniausiai tėveliai savo vaikus draudžia nuo nelaimingu atsitikimų, kai žala atlyginama vaikui susižeidus, patyrus smurtą, traumą, tapus neįgaliam ar mirties atveju. Koks žalos atlyginimas bus išmokėtas priklauso tik nuo pasirinktos sutarties sumos bei pačios draudimo bendrovės.  Tačiau visuomenėje sklando daugybe mitų, dėl kurių kai kurie tėvai prisibijo, jog draudimas vaikui nueis šuniui ant uodegos bei pralobs tik draudimo kompanijos, tad skubame tuos mitus plačiau aptarti ir paneigti nusistačiusius stereotipus.

Jei galvojate, jog draudimo kompanija atlygins žalą tik tuomet, jei jūsų vaikas mirs ar patirs traumą, tai klystate. Vaiko, kaip ir kiekvieno suaugusio žmogaus kūnas yra apdraustas nuo bet kokių kūno sužalojimų. Į tai įeina ir vidaus bei išorės organų traumos, odos pažeidimai, kaulų lūžiai ir jų išnirimai. Kitus bendrovės atlygina žalą vaikui staiga susirgus stablige, ištikus šokui ar susižalojus nupurčius elektros srovei. Tačiau prieš draudžiantis būtinai pasitarkite su draudimo agentų apie draudimo sąlygas ir žalos atlyginimo atvejus, nes nuo to priklauso ne tik jūsų vaiko saugumas, bet ir pinigai.

Tęsiant temą apie pinigus, tai nemaža dalis apskritai galvoja, jog draudimas yra prabanga, tačiau tai visiškas mitas. Lietuvos draudimas vaikams yra svarbus, todėl tėvai į kaina turėtų žiūrėti atsainiai. Tačiau ir pati draudimo suma dažniausiai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis draudžiamas yra vaikas. Dabar minimali draudimo įmoka nesiekia nei 10 eurų, o vaikas apdraudžiamas išties didelėmis sumomis.

Taigi, Lietuvos draudimas vaikams yra ne tik svarbus, bet ir būtinas. Ir nesvarbu ar vaikas vos pradėjo eiti į mokyklą, ar yra dar paauglys, nes visos vaikų amžiaus grupės yra linkusios į traumas, o ypač jeigu užsiima aktyviu sportu. Todėl meskite visus stereotipus iš galvos ir pasidomėkite geriausiais pasiūlymais.

Didžiausios vyrų baimės, susijusios su santykiais ir sveikata

Plaukų slinkimas vyrams

Plaukų slinkimas vyramsMes gyvenime dažniausiai esame valdomi baimių ir troškimų. Pasaulyje gyvename ne vieni, kasdien patiriame socialines situacijas su įvairiais žmonėmis – artimaisiais, draugais, šeima, darbo kolegomis, verslo partneriais, simpatijomis ir priešais. Kiekvienu šių atvejų siekiame parodyti savo geriausią variantą, įkūnijantį tik geriausias mūsų savybes, tačiau po šiomis socialinio gyvenimo kaukėmis neretai slypi užspaustos didelės baimės.

Vyrai – stiprioji lytis, tačiau ir jiems leidžiama ir net gi skatinama nesidrovėti savo bėdų. Ne retai stereotipas, kad vyrai negali turėti emocinių problemų, paradoksaliai veda juos į psichologinę įtampą, sukeliančią įvairias ligas. Pastebima, kad didžiausios vyrų baimės yra susijusios su santykiais ir sveikatos sutrikimais.

 1. Sveikatos sutrikimai. Kartais suima juokas, tačiau kiekvienas vyras, vos kiek peršalęs ir pajutęs, jog jau „bėga nosis“ ar patirdamas blogesnes pagirias, bemat pradeda savęs gailėti ir dejuoti bei skųstis. Juokas juokais, tačiau juk nesijuoksi iš tokių ligų kaip prostatos ar sėklidžių vėžys baimės?
 2. Nesėkmės baimė. Vyrai yra konkuruojančios asmenybės, todėl jokiu būdu nemėgsta pasirodyti prastesni už kitus. Lygiai taip pat vyrai bijo suklysti, o jei ir suklysta, retai kada pripažįsta savo klaidą, nors viduje patiria audrą nemalonių jausmų.
 3. Vienatvės baimė. Turbūt ne paslaptis, kad vyrai vienatvėje patiria tikrą košmarą. Žinoma, yra tokių užkietėjusių „vilkų“, kurie vienatvėje tik atsigauna ir pasisemia jėgų, tačiau dauguma, o ypač santykiuose esantys vyrai, negali pakelti minties apie išsiskyrimą, atimsiantį savotišką saugumo ir pasitenkinimo jausmą.
 4. Nuplikimas. Plaukų slinkimas vyrams – viena didžiausių gyvenimo baimių. Nors manoma, jog tai – tik genetikos dalykas, iš tiesų plaukų slinkimas vyrams dažniausiai yra sukeliamas ar išprovokuojamas netinkamos mitybos, nesubalansuoto poilsio režimo, streso.
 5. Baimė būti apgautiems. Egzistuoja nepavydžių vyrų, tačiau dauguma sutiks, kad dažniausiai vyras prisibijo, kai jo mylima moteris flirtuoja su kitais vyrais ar eina susitikti su senais vaikystės draugais.

Moteris, įsisavinusi šias vyrų baimes, gebės toleruoti tam tikrą savo mylimojo elgesį, kuris kartais galėtų įskaudinti ir ją pačią. Tačiau būtina suprasti, jog vyrai irgi turi lengvai pažeidžiamus taškus, kurių niekam, o ypač jo mylimajai nevalia atidengti. Tik tarpusavio supratimas gali garantuoti sėkmingus ir subalansuotus santykius.