Kavitacija – kas tai?

Ultragarsinis kavitacijos aparatas

Ultragarsinis kavitacijos aparatasKompleksuojate dėl savo kūno? Turi viršsvorio ar negalite atsikratyti riebalų? Daugelis žmonių neturi valios, noro ar tinkamos sveikatos, kad galėtų atsikratyti papildomų kilogramų, todėl neretai susigundo riebalų nusiurbimo operacijomis. Tačiau ši operacija buvo populiari dar XIX amžiaus pradžioje, kuomet daugelis įžymybių darėsi šias operacijas. Dabar, kai gyvename modernioje, nuolat technologijomis stebinčioje visuomenėje, atsiranda nauji prietaisai bei įrenginiai, kurių dėka nebereikia gulti po chirurgo skalpeliu. Riebalų galima atsikratyti be operacijų? Atrodo neįtikėtina? Bet tai yra įmanoma. Ultragarsinis kavitacijos aparatas padeda atsikratyti riebalų be jokio skausmo. Nereikalinga nei narkozė, nei kokios nors papildomos konsultacijos, nelieka jokių žymių ar randų, jog kažkas buvo daroma. Galite šią procedūrą pabandyti pirma pas profesionalų kosmetologą, o vėliau patys įsigyti šį aparatą ir procedūras atlikti namuose. Kavitacijos dėka, sukeliami dažniai, kurie padeda skaidyti bei mažinti riebalinį sluoksnį, tiek šlaunų, klubų, pilvo ar rankų zonose.

Žinoma, ultragarsinis kavitacijos aparatas nepadarys greitesnių rezultatų nei riebalų nusiurbimas, bet tai sveikesnis būdas pačiam kūnui. Tai kone veiksmingiausias būdas norint patobulinti kūno linijas bei atsikratyti nereikalingų riebalų ar kilogramų. Naudodami šią technologiją greitai pastebėsite apimčių mažėjimą. Todėl matomi rezultatai žavi moteris ir jos renkasi šį būdą, kadangi būnant namuose, be pastangų galima dailinti formas. O vienos sesijos metu galima atsikratyti net 4 cm apimties.

Jeigu riebalų nusiurbimas yra skausmingas, o dažnai net pavojingas sveikatai, tai ultragarsinis kavitacijos aparatas veikia atvirkščiai, procedūra nėra skausminga, jaučiamas malonus šildomas dilgčiojimas. O vienai sesijai reikia vos pusvalandžio jūsų laiko. Galite šią procedūrą atlikti namuose arba pas kosmetologą, jei norite dar didesnio efektyvumo, tai eikite pas profesionalus bei papildomai namuose atlikite šią procedūrą. Tuomet rezultatus matysite greičiau.

Taigi, ultragarsinė kavitacijos procedūra puiki alternatyva pakeičianti skausmingas procedūras. Daug įvairių mokslinių tyrimų įrodė, kad kavitacija yra veiksminga bei nepavojinga žmogui. Todėl, jei susidomėjote šia procedūra, tai ultragarsinis kavitacijos aparatas bus, kaip tik, norint dailinti savo linijas. Tačiau , jei norite geresnių rezultatų, sveikiau maitinkitės ir papildomai mankštinkitės, tuomet tikrai matysite tenkinančius rezultatus.

 

 

 

Pažangiausi odos sutrikimų gydymo metodai

baltų dėmių gydymas

baltų dėmių gydymasPatys dažniausi odos sutrikimai –  tai aknė, išsiplėtę veido kapiliarai, pigmentinės dėmės ir dariniai. Vieni žmonės per ilgus metus atranda tam tikras kosmetines priemones, kurių dėka sumažinamas šių veido sutrikimų efektas, ir kartu su makiažo pagalba pasitenkinama vidutiniu įvairių odos darinių užmaskavimu.

Tačiau kitiems to negana – juk gyvename 21-ajame amžiuje – medicina žengia priekį diena iš dienos atrasdama vis modernesnius būdus kovoti su apgamais, spuogais ir t.t. Net gi baltų dėmių gydymas šiandien yra paprastesnis (o dar visai neseniai būdavo atlikinėjamos odos persodinimo procedūros). Tad kokie odos sutrikimų gydymo metodai šiandien yra patys pažangiausi? Pristatome kelis revoliucinius gydymo būdus spuogams, nuplikimui, baltmei ir išsiplėtusiems kapiliarams gydyti.

  • Aknės gydymas frakciniu lazeriu. Tai bene moderniausias būdas gydyti bet kokio amžiaus žmones, kurie niekaip neatsikrato spuogų ir ypač nuo jų likusių randų. Frakcinio lazerio pagalba paskatinamas odos epidermio atsinaujinimas, todėl įvairūs randeliai lyg išnyksta po sparčiai besigaminančiu odos sluoksniu. Šis metodas taikomas ir kitiems randams bei raukšlėms gydyti.
  • Plazmoliftingas plinkantiems. Šios procedūros metu trombocitais praturtinta plazma įleidžiama į problemines odos vietas. Trombocitai yra reikalingi tam,kad atsikurtų odos audinys. Todėl nupilkusioje vietoje jo pagalba stimuliuojamas ir plauko folikulas.
  • PUVA fototerapija sergantiems baltme. Tai UV spindulių terapija, kurios dėka padedama numažinti odos tonos skirtumą tarp baltmės paveiktų plotų ir visos odos. Pacientas geria specialius vaistus, kurie padidina odos jautrumą UV spinduliams, o tada baltų dėmių gydymas tęsiamas fototerapija.
  • Veido kapiliarų šalinimas lazeriu. Lazeriu šiandienos dermatologijoje galima atlikti beveik viską – šalinti strijas, spuogus, raukšles, apgamus, ir veido raudonį, sukeltą išsiplėtusių kapiliarų. Šios procedūros metu oda atšaldoma, kad būtų juntama mažiau diskomforto dėl lazerio šviesos ir per trumpą procedūrą kapiliarai jau būna pašalinti.

Kiekvienai šių ir kitų odos problemų šalinimo procedūrų dermatologai taiko skirtingus metodus, todėl dėl individualių odos sutrikimų kreipkitės į savo dermatologą ir jis jums pasiūlys geriausią, jūsų odai ir problemai pritaikytą bėdos sprendimo būdą.

 

Moterų ligos, kurių gėdijimasis gali kainuoti sveikatą

Išangės niežėjimas

Išangės niežėjimasMoterų sveikata skiriasi nuo vyrų daugeliu atžvilgių – nemažai įtakos jų savijautai ir būdingiems sveikatos sutrikimams turi hormonų veikla, amžius, taip pat lytinių organų sandara ir veikla. Juk lytiniai organai yra labai svarbią funkciją atliekanti kūno dalis, kuri lygiai taip pat gali būti paveikta užkrečiamų ligų, infekcijų, uždegimų ir t.t.

Pienligė. Tai moters makšties pH balanso sutrikimas, kuris gali ištikti visai netikėtai dėl tokių priežasčių kaip didelis stresas, neseniai vartoti antibiotikai, dideli mitybos pokyčiai. Jeigu niežti lytinius organus ir pastebite baltas tirštas išskyras, kreipkitės į ginekologę.

Bakterinė vaginozė. Iš visų moters lytinių organų niežėjimo priežasčių ši – bene dažniausia. Paprastai moters makštis yra švelniai rūgštinė – šią terpę sukuria Lactobacillus natūralios bakterijos, tačiau dėl šios ligos šias bakterijas pakeičia kitokie mikroorganizmai, kurie ir sukelia nemalonius pojūčius. Be niežulio galimi ir tokie simptomai kaip žuvį primenantis kvapas ir pilkšvos arba gelsvos išskyros.

Hemorojus. Tai ne lytinių organų, tačiau išangės liga. Išangės niežėjimas, skausmas nurodo, kad gali būti sergama šia liga. Ja susergama kai vargina vidurių užkietėjimas, taip pat įtakos turi ilgalaikis sėdimas, stovimas darbas. Jeigu juntamas išangės niežėjimas, pastebimas kraujas iš išangės ir juntamas skausmas, būtina kreiptis į gydytoją.

Herpesas. Viena iš herpeso rūšių – herpes genitalis – tai pūslelinė, pažeidžianti išorinius lytinius organus. Tai lytiškai užkrečiama liga, kurios viruso niekada gyvenime nepavyks atsikratyti. Tiesa, jis nebūtinai bus aktyvus – net gi iškart užsikrėtus jis gali ilgai nepasireikšti. Galiausiai iškylant pūslelėms jaučiamas niežėjimas, vargina silpnumas, rečiau pakyla temperatūra, skauda galvą.

Nereikia pamiršti ir tokių lytiškai užkrečiamų ligų kaip chlamidija, gonorėja, trichomonozė. Nuo jų juntami tokie pojūčiai kaip deginimas sekso metu, blogo kvapo išskyros, skausmas šlapinantis ir panašiai. Dėl visų šių ligų nevertėtų gėdytis ir reiktų kuo greičiau kreiptis į ginekologą – juk moters sveikata – svarbiausia.

Apie kaulų lūžių ir kitų traumų gydymą

įtvarai

įtvaraiKiekviena trauma, įgyta sporto metu, baugina ne vieną atletą ir sporto mėgėją. Juk trauma po traumos ir senatvėje atitinkama kūno dalis ar galūnė gali būti visai „nurašyta“ – ją nuolatos vargins skausmai vos užėjus šaltesniems orams arba nuolatos jausite, kad kažkas yra pažeista, ir trauma gali vėl pasikartoti.

Visiems žinoma, kad vaikams kaulų lūžiai ir traumos gyja daug greičiau nei vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau šiandienos technologijos leidžia ir vidutinio amžiaus „traumininkams“ sugyti greičiau ir efektyviau negu senovėje.

Kalbant apie lūžius ir kitas traumas, pirmiausiai reikia apsibrėžti, kurioms jų yra būtinas gipsas, o kurioms visiškai pakankamas gydymo būdas – įtvarai. Natūralu, kad lūžus kaului dedamas gipsas, su kuriuo tenka „draugauti“ bent kelis mėnesius, kol kaulas visiškai sugyja. Tuomet gydymas pereina į reabilitacijos fazę, kai kineziterapeutas nustato reikalingą fizinių pratimų režimą, kad atsistatytų sąnarių paslankumas ir greičiau išnyktų dar kartais apimantis skausmas lūžio vietoje.

Šiandien su tradicine ir jau atgyvenusia medicina, apsišarvavusia gipsu, ginčijasi naujoviška ir moderni sporto medicina. Ši medicinos rūšis papildo ir tobulina klasikinius traumų gydymo būdus. Štai seniau sudėtingos ir sunkiai gyjančios čiurnos traumos buvo be ilgesnių dvejonių gydomos storu gipso sluoksniu, dėl kurio ligonis ilgus mėnesius turi kentėti suvaržytą gyvenimo būdą. Sporto medicina kliaujasi švelnaus, tačiau tiksliai pritaikyto sporto režimo gydymu, suderintu su aukščiausios kokybės įtvarų nešiojimu. Šiuo atveju būtina suformuoti tvirtus čiurnos raumenis, kurie apsaugotų nuo traumos pasikartojimo, o būnant su gipsu tai neįmanoma.

Čiurnos, pėdos raiščių bei kitų vietų patempimai geriausiai išgydomi kantrybe ir gerais įtvarais. Gipsas reikalingas pirmas kelias paras, kol praeina audinių uždegimas, o po to būtina su specialisto pagalba atlikti pratimus, sustiprinančius visą galūnę. Jeigu parinkti tvirti ir kojai pritaikyti įtvarai, su jais galima net ir vaikščioti į darbą ar mokslus. Būtent įtvaras palaiko kojos padėtį, kad ši vėl neišlinktų į traumos poziciją.

Žinoma, kiekvienos traumos atvejis yra skirtingas, todėl tik su specialistų pagalba galima atrasti patį tinkamiausią būdą joms išgydyti.

 

Nuospaudos: kas, kaip, ir kodėl

mazolių gydymas

mazolių gydymasKiekvienas gyvenime esame susidūrę su kieta oda ant pėdų ar rankų. Daugeliui žmonių dėl tam tikros avalynės sukietėja pagalvėlės žemiau kojų pirštų ar ant kitos pėdų vietos.

Nuospaudos – tai sustorėjęs ir suragėjęs odos sluoksnis, atsirandantis dažniausiai ant kojų pėdų, tačiau pasitaikantis ir kitose kūno vietose, pavyzdžiui,ant delnų. Ant delnų kietesnė oda atsiranda dirbantiems fizinį darbą – pavyzdžiui, apdirbantiems medieną – arba nuo bet kokio kito darbo, kai naudojami įrankiai, turintys dažną ir intensyvų sąlytį su oda.

Įprasčiausia nuospaudų atsiradimo priežastis – tai didelė trintis, dėl kurios oda reaguoja gynybiškai, todėl pagamina papildomą keratino sluoksnį – gelsvą kietą odelę. Šių odos darinių nevadiname nuospaudomis (arba liaudiškai mazoliais), tol, kol nepajuntame skausmo. O skausmas atsiranda, kai šis storos odos ruoželis įauga į sveikos odos vidų ir pradeda spausti nervines galūnėles.

Paprastai dėl nuospaudų ant pėdų dažniau kenčia moterys, kadangi renkasi nepatogius ir ankštus batelius, kurie sukelia odos trintį ir skausmingus mazolius, o nuospaudos ant delnų dažnos vyrams, dirbantiems sunkų darbą. Kartais nuospaudos yra naudingas dalykas – pavyzdžiui, gitara grojantys muzikantai nekantriai laukia, kol oda apsitrauks kietais mazoliais, kad dėl spaudžiamų stygų mažiau skaudėtų pirštus.

Dar svarbus dalykas – kiekvienam iš mūsų nuospaudos gali atsirasti ir dėl pėdos deformacijų. Esant pilnapadystei ar išsikišusiam pėdos kauliukui nuospaudos kankina dažniau. Tokiu atveju būtinas ne tik mazolių gydymas, bet ir pačios pėdos deformacijos naikinimas.

Mazolių gydymas namuose yra nesudėtingas, ypač jeigu susiruošiama juos šalinti kuo greičiau. Tereikia gerai išmirkyti kojas ir pagal šeimos gydytojo nurodymus panaikinti nuospaudas. Tačiau jeigu šie odos dariniai vargina jau ilgą laiką ir turite jų ne vieną, gali būti būtina konsultacija privačioje klinikoje, kur Jums bus pasiūlytas geriausias nuospaudų gydymo būdas. Jeigu, kaip jau minėjome, nuospaudos kyla dėl pėdos deformacijų, ortopedas gali išrašyti receptą specialiems vidpadžiams. Tuomet išnaikintos nuospaudos neatsinaujins ir apskritai galėsite vaikščioti daug patogiau bei išvengsite galimų sveikatos problemų ateityje.

Leiskite sau būti sveikiems ir pasirūpinkite, kad jūsų pėdos būtų švelnios ir minkštos.

 

 

 

 

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų vaikams

Lietuvos draudimas vaikams

Lietuvos draudimas vaikamsAtėjo ruduo, vaikai ir vėl pradėjo eiti į mokyklą, o tai reiškia ne tik naujų žinių kaupimo laikotarpį, bet ir tėvų nerimo bei nuogąstavimo laiką, kuomet reikia vienus vaikus išleisti į mokyklą. O ką vaikas veikia per pietų pertrauką nėra žinoma, net jų tėveliams, tad kad nerimas būtų mažesnis geriau pasirūpinti draudimu nuo nelaimingu atsitikimų. Jeigu vaikas netyčia atsitrenks į atidaromas duris, arba bėgdamas koridoriuje užklius ir pergrius, o atėjus žiemos sezonui paslys slidinėdamas ant ledo. Juk ir lupa gali būti perskelta, lūžti ranka ar koja, o jei dar koks galvos sutrenkimas? Tad jeigu ir pas jus galvoje tokios mintys, tuomet skubėkite — Lietuvos draudimas vaikams  būtinas. Dažniausiai tėveliai savo vaikus draudžia nuo nelaimingu atsitikimų, kai žala atlyginama vaikui susižeidus, patyrus smurtą, traumą, tapus neįgaliam ar mirties atveju. Koks žalos atlyginimas bus išmokėtas priklauso tik nuo pasirinktos sutarties sumos bei pačios draudimo bendrovės.  Tačiau visuomenėje sklando daugybe mitų, dėl kurių kai kurie tėvai prisibijo, jog draudimas vaikui nueis šuniui ant uodegos bei pralobs tik draudimo kompanijos, tad skubame tuos mitus plačiau aptarti ir paneigti nusistačiusius stereotipus.

Jei galvojate, jog draudimo kompanija atlygins žalą tik tuomet, jei jūsų vaikas mirs ar patirs traumą, tai klystate. Vaiko, kaip ir kiekvieno suaugusio žmogaus kūnas yra apdraustas nuo bet kokių kūno sužalojimų. Į tai įeina ir vidaus bei išorės organų traumos, odos pažeidimai, kaulų lūžiai ir jų išnirimai. Kitus bendrovės atlygina žalą vaikui staiga susirgus stablige, ištikus šokui ar susižalojus nupurčius elektros srovei. Tačiau prieš draudžiantis būtinai pasitarkite su draudimo agentų apie draudimo sąlygas ir žalos atlyginimo atvejus, nes nuo to priklauso ne tik jūsų vaiko saugumas, bet ir pinigai.

Tęsiant temą apie pinigus, tai nemaža dalis apskritai galvoja, jog draudimas yra prabanga, tačiau tai visiškas mitas. Lietuvos draudimas vaikams yra svarbus, todėl tėvai į kaina turėtų žiūrėti atsainiai. Tačiau ir pati draudimo suma dažniausiai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis draudžiamas yra vaikas. Dabar minimali draudimo įmoka nesiekia nei 10 eurų, o vaikas apdraudžiamas išties didelėmis sumomis.

Taigi, Lietuvos draudimas vaikams yra ne tik svarbus, bet ir būtinas. Ir nesvarbu ar vaikas vos pradėjo eiti į mokyklą, ar yra dar paauglys, nes visos vaikų amžiaus grupės yra linkusios į traumas, o ypač jeigu užsiima aktyviu sportu. Todėl meskite visus stereotipus iš galvos ir pasidomėkite geriausiais pasiūlymais.

Didžiausios vyrų baimės, susijusios su santykiais ir sveikata

Plaukų slinkimas vyrams

Plaukų slinkimas vyramsMes gyvenime dažniausiai esame valdomi baimių ir troškimų. Pasaulyje gyvename ne vieni, kasdien patiriame socialines situacijas su įvairiais žmonėmis – artimaisiais, draugais, šeima, darbo kolegomis, verslo partneriais, simpatijomis ir priešais. Kiekvienu šių atvejų siekiame parodyti savo geriausią variantą, įkūnijantį tik geriausias mūsų savybes, tačiau po šiomis socialinio gyvenimo kaukėmis neretai slypi užspaustos didelės baimės.

Vyrai – stiprioji lytis, tačiau ir jiems leidžiama ir net gi skatinama nesidrovėti savo bėdų. Ne retai stereotipas, kad vyrai negali turėti emocinių problemų, paradoksaliai veda juos į psichologinę įtampą, sukeliančią įvairias ligas. Pastebima, kad didžiausios vyrų baimės yra susijusios su santykiais ir sveikatos sutrikimais.

  1. Sveikatos sutrikimai. Kartais suima juokas, tačiau kiekvienas vyras, vos kiek peršalęs ir pajutęs, jog jau „bėga nosis“ ar patirdamas blogesnes pagirias, bemat pradeda savęs gailėti ir dejuoti bei skųstis. Juokas juokais, tačiau juk nesijuoksi iš tokių ligų kaip prostatos ar sėklidžių vėžys baimės?
  2. Nesėkmės baimė. Vyrai yra konkuruojančios asmenybės, todėl jokiu būdu nemėgsta pasirodyti prastesni už kitus. Lygiai taip pat vyrai bijo suklysti, o jei ir suklysta, retai kada pripažįsta savo klaidą, nors viduje patiria audrą nemalonių jausmų.
  3. Vienatvės baimė. Turbūt ne paslaptis, kad vyrai vienatvėje patiria tikrą košmarą. Žinoma, yra tokių užkietėjusių „vilkų“, kurie vienatvėje tik atsigauna ir pasisemia jėgų, tačiau dauguma, o ypač santykiuose esantys vyrai, negali pakelti minties apie išsiskyrimą, atimsiantį savotišką saugumo ir pasitenkinimo jausmą.
  4. Nuplikimas. Plaukų slinkimas vyrams – viena didžiausių gyvenimo baimių. Nors manoma, jog tai – tik genetikos dalykas, iš tiesų plaukų slinkimas vyrams dažniausiai yra sukeliamas ar išprovokuojamas netinkamos mitybos, nesubalansuoto poilsio režimo, streso.
  5. Baimė būti apgautiems. Egzistuoja nepavydžių vyrų, tačiau dauguma sutiks, kad dažniausiai vyras prisibijo, kai jo mylima moteris flirtuoja su kitais vyrais ar eina susitikti su senais vaikystės draugais.

Moteris, įsisavinusi šias vyrų baimes, gebės toleruoti tam tikrą savo mylimojo elgesį, kuris kartais galėtų įskaudinti ir ją pačią. Tačiau būtina suprasti, jog vyrai irgi turi lengvai pažeidžiamus taškus, kurių niekam, o ypač jo mylimajai nevalia atidengti. Tik tarpusavio supratimas gali garantuoti sėkmingus ir subalansuotus santykius.

Papiloma – infekcinė odos liga

kodėl atsiranda karpos ant kaklo

kodėl atsiranda karpos ant kakloDažnas planetos gyventojas yra susidūręs su karpomis. Jomis galima nesunkiai užsikrėsti per kontaktą su kitais žmonėmis. Tačiau ne visiems žinoma, kad karpa – tai virusas, sukeliantis odos pažeidimus – ataugas. Papiloma yra vienas iš virusų, sukeliančių šiuos odos pažeidimus. Tad jeigu kada nors susimąstėte, kodėl atsiranda karpos ant kaklo, žinokite, jog atsakymas – papilomos virusas.

Papilomos viruso genotipų yra apie 100, ir visi jie pasižymi skirtingais simptomais. Vieniems iš jų ir yra būdingos karpos tam tikrose kūno vietose. Skiriamos paprastosios ir plokščiosios karpos bei smailiagalės kondilomos – ataugos, atsirandančios ant lytinių organų.

Šia liga dažniausiai ir daugiausiai užsikrečia vaikai – paprastai būdami darželyje, mokykloje ar žaisdami su kitais vaikais kieme. O kondiloma serga lytiškai aktyvūs asmenys, santykiaujantys be apsaugos. Net gi, jeigu nėščia moteris yra užsikrėtusi kondiloma, didelė tikimybė, kad jai gimdant, naujagimis taip pat perims šį virusą, keliaudamas iš motinos lytinių takų.

Įdomu, kad yra žmonių, infekuotų šiuo virusu, tačiau jokių ligos simptomų nejaučia. Papiloma kliniškai tampa aktyvi būtent atsiradusiomis karpomis. Jeigu žmogus naudojasi ne savo rankšluosčiu, retai keičia kojines, nepalaiko tinkamos rankų ir kojų higienos, nenuostabu, kodėl atsiranda karpos ant kaklo, pėdų ar rankų.
Kad tai tikrai papilomos viruso sukelta išauga, gydytojai ištiria paėmę iš ligonio ataugos gabalėlį audinio ir ištyrę jį mikroskopiškai.

Karpų ir lytinių organų kondilomų naikinimas bei gydymas gali būti vietinis – tirpinant tam tikrais išorinio naudojimo medikamentais odos audinį, chirurgiškai – lazeriu ar skystu azotu šalinant karpas, ar skiriant geriamų vaistų bei preparatų, stiprinančių imunitetą.

Vieni teigia, jog šis virusas – nepavojingas. Tačiau kai kurie tyrimai tvirtina, jog tam tikri papilomos genotipai yra linkę mutuoti į piktybinius odos darinius. Taip yra dėl to, kad šio viruso esmė – odos ląstelių dauginimas ir jų gyvenimo trukmės ilginimas. Tokios mutacijos gali išprovokuoti vėžinius odos susirgimus. Tad bet kuriuo atveju užsikrėtę karpomis net ir jas išsigydę nenustokite konsultuotis su savo gydytoju.

Nėštumo pasekmė – pokyčiai odoje

Pigmentinės dėmės po gimdymo

Pigmentinės dėmės po gimdymoKiekviena nėščioji patiria skirtingus jausmus – vienos negali tverti džiaugsmu, kad netrukus turės vaikelį, o kitos visą nėštumą praleidžia su įkyriu rūpesčiu galvoje – kaip reikės mesti svorį, ką daryti su odos pakitimais ir panašiai. Iš tiesų, odos pokyčiai nėščiosioms gali tapti tikra nelaime: dažniausiai būsimas mamas kamuoja spuogai, pigmentinės dėmės po gimdymo bei niežtinti dilgėlinė. Pateikiame informacijos apie kiekvieną šių odos sutrikimų atskirai.

Spuogai. Spuogai kiekvienam planetos gyventojui atsiranda dėl hormonų įtakos riebalų liaukoms. Nėščiųjų pasaulyje nėra kažkokios vienos taisyklės – kai kurioms moterims oda tik pagražėja, kitoms – išsausėja, o trečias pradeda varginti riebi oda ir spuogai. Tai vyksta dėl to, kad apie 12 nėštumo savaitę gimdoje esantis vaisius pats ima gaminti hormonus, tad moters kūne susidaro jų perteklius ir, visai kaip kai kurioms prieš mėnesines, vienas po kito atsiranda spuogeliai aplink burną ir smakrą.

Pigmentinės dėmės po gimdymo. Priežastis vėl gi – hormonai. Šios dėmės dažniausiai pasipila prie veido ir kitose kūno vietose. Deja, šios žymės nėra lengvai išnaikinamos – moteriai reikia nuolatos saugoti odą nuo saulės, naudoti apsauginius kremus. Jei dėmės nenyksta ir po gimdymo, bandoma taikyti tokius gydymo būdus, kaip tepamieji vaistai, lazerio ar impulsinės šviesos procedūros ir panašiai.

Niežtėjimas arba dilgėlinė. Antrąjį ar trečiąjį trimestrą ne viena besilaukianti moteris kenčia nuo niežtėjimo. Tai įvyksta dėl to, kad staigiai priaugant svorio ir tuo pat metu tempiantis odai atsiranda diskomfortas. Be to, reikia gerti daugiau skysčių, o tą pamiršta ne viena būsima mamytė. Norint palengvinti šį pojūtį patariama maudytis šiltame vandenyje, naudoti tik švelnius prausiklius, geriausia drėkinamuosius, ir iškart po vonios ar dušo ant drėgnos odos teptis kūno aliejų ar losjoną.

Jeigu nėščiąją kankina dilgėlinė, ją atpažinti galima iš raudonų dėmių ant krūtinės, šlaunų, sėdmenų. Dėl kiekvieno įtarimą keliančio simptomo nėštumo metu verta pasitarti su gydytoju, kuris nustatytų, kokios šių simptomų priežastys, ir pasiūlytų geriausią gydymo variantą.

„Perskindol“ – revoliucija kovoje su sąnarių skausmu

perskindol

perskindolIki šiol skaudančius sąnarius šaldydavome kompresais ir naudojome dar mūsų senelių pamėgtus tepalus. Visgi, farmacininkai greitai pastebėjo, kad vien tik šaldyti arba šildyti nepakanka. Todėl atsirado būtinybė surasti vieną vaistą nuo visų sąnarių ligų, kuris šalintų ne skausmą, o jo priežastį. Taip unikalūs šveicariški perskindol vaistai gelis – dvejopo poveikio – šildantis ir šaldantis, sukėlė tikrą perversmą vaistų gamyboje.

Traumoms negalima pasiruošti

Fizinis aktyvumas yra raktas į sveikatą ir ilgaamžiškumą. Tačiau netaisyklingai sportuodami arba persitempdami pradėjus sportuoti itin staigiai, padidiname traumų tikimybę. Dažniausiai žmonės patiria čiurnų, raiščių traumas, įvairių kaulų lūžių. Taip pat itin dažnai vargina nugaros ar raumenų skausmai.

Gavus traumą būtina įvertinti skausmo intensyvumą ir stiprumą. Antra, būtina įvertinti kaulų deformaciją. Jeigu sumušta vieta tinsta, o skausmas nepraeina būtina nedelsiant kreiptis pas gydytoją.

Pirmoji pagalba

Pirmą pagalbą suteikti reiktų dar iki gydytojui atvykstant į namus. Persikindol gali pagelbėti.

Pirmiausiai sužeistą vietą reikia šaldyti, taip pat pravers specialios priemonės, tarkim, perskindol cool spray. Perskindol purskalas patogus naudoti. Jis sukelia greitą šaldomąjį poveikį. Perskindol cool spray kaina yra nedidelė, o nauda – nenuginčijama.

Jeigu trauma ūminė labiausiai tinka šaldomieji preparatai, o jeigu lėtinė – dvejopą poveikį turintys – šildantys ir šaldantys. Jaučiant nuolatinį nugaros ar sąnarių skausmą reiktų naudoti perskindol active gel 100ml. Stiprus kontrastas (šildymo ir šaldymo) pereina į raminamąjį poveikį. Todėl perskindol active rekomenduojama naudoti dar pries pradedant sportuoti ar fiziškai aktyviai dirbti.

Šalčio ir šilumos kontrastas

Profilaktiškai naudojama perskindol active pagerina raumenų tonusą ir kraujotaką. Persikindol – augalinis preparatas, neturintis šalutinių poveikių. Taip pat labai paprastas perskindol vartojimas – lokaliai – patepti skausmingas vietas.

Dėl augalinės sudėties perskindol vaikams tinkamas jau nuo keturių metų. Mamytės džiaugiasi, kad prasidėjus didžiųjų traumų laikotarpiui, kuomet keturmečiai pirmą kartą atsisėda ant dviratuko ar pradeda dūkti kieme su vaikais, jos turi perskindol. Perskindol atsiliepimai labai teigiami.

Persikindol camellia  skelbia įvairias akcijas ir išpardavimus. Persikindol akcija, kaip sako tėveliai, yra geriausias laikas papildyti vaistinėlę.