Category: Sveikata

Kokią naudą jums gali suteikti kokosų aliejus?

kokosų aliejusDažniausiai ant savo keptuvės pilame saulėgrąžų, alyvuogių arba rapsų aliejų. Tai yra turbūt patys įprasčiausi aliejai, kurių galime rasti kiekvienoje parduotuvėje arba prekybos centre. Tačiau, yra ir daugybė kitų aliejų, kurie gali būti naudojami virtuvėje – tai palmių aliejus, kokosų aliejus ir daugelis kitų. Šiandien atkreipsime dėmesį į kokosų aliejų – tai iš tiesų žmogaus organizmui naudingas produktas, kuris anksčiau nepelnytai buvo vadinamas kenksmingu. Ką šis aliejus suteikia žmogui iš tikrųjų?

Puikus būdas apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų

Kokosu aliejumi pagardinti savo maistą verta žiemos arba rudens metu, kuomet padidėja tikimybė užsikrėsti ligomis, perduodamomis oru. Neseniai atlikto tyrimo metu, specialistai nustatė, jog kokosų aliejaus dažnas vartojimas gali suteikti jums didesnį atsparumą prieš įvairias rudenines bakterijas ir peršalimo virusus. Tačiau, jeigu turite problemų su grybeliu ar mielių infekcija, šis produktas jums pagelbės taip pat.

Kitas pozityvus atradimas – toks aliejus gali padėti lengviau įsisavinti vitaminus. Pavyzdžiui, jeigu neseniai pradėjote vitaminų kursą, nors anksčiau vitaminus gėrėte retai, tai galimas daiktas, jog dalis vitaminų nėra pasisavinami. Jeigu norite iš tiesų gauti visus geriamus vitaminus, patartina vartoti kokosų aliejų, kad organizmas geriau įsisavintų visus jūsų vartojamus vitaminus.

Vyresniems žmonėms, kurie turi problemų su per dideliu cukraus kiekiu kraujyje, kokoso aliejus taip pat pagelbės – pasirodo, jog šis produktas padeda išsiskirti insulinui jūsų kūne, todėl cukraus kiekis bus reguliaresnis.

Vaistas prieš senėjimą ir nutukimą

Dar keli puikūs atradimai įrodo, kad kokosų aliejus savyje turi antioksidanto požymių. Tai reiškia, kad jūsų kūne šis aliejus kovos su oksidacija, kuri dažniausiai ir būna atsakinga už žmogaus odos susenėjimą, taip pat ir daugelį širdies negalavimų.

Dar vienas įdomus dalykas – kokosų aliejus savo viduje turi trigliceridų. Tai tokie sveikieji riebalai, kurie padeda kepenims sėkmingai veikti – dėka šių riebalų, nesikaupia pilvo riebalai. Prieš keletą metų buvo atlikti specialūs tyrimai, kurių metu paaiškėjo, jog du arbatiniai šaukšteliai per parą sėkmingai padeda nepriaugti svorio.

Vaistas sausiems plaukams

Kokosas jūs nustebins savo itin dideliu vitamino E kiekiu. Tai reiškia, kad galėsite kokoso aliejų panaudoti savo plaukams bei odai, kadangi jis turi tikrai daug drėkinamųjų savybių. Tiems žmonėms, kurie norėtų nuolat savo plaukus bei odą tepti tokiu aliejumi, visuomet rekomenduotina įsigyti organišką, neapdorotą kokosų aliejų.

Įdomu tai, kad kūdikiai taip pat gali būti masažuojami kokosų aliejumi – tai yra labai naudinga procedūra vaikeliui. Toks teiginys nėra iš piršto laužtas, kadangi prieš penkis metus vieno žinomo Amerikos medicinos instituto specialistai atliko tyrimą su 200 kūdikių ir rado nemažai teigiamų pasikeitimų, kad kokosų aliejaus masažas galėtų būti įteisintas daugelyje ligoninių bei poliklinikų.

Ar tinka bet koks kiekis?

Ar pilsite kokoso aliejų ant keptuvės, ar įtrinsite į savo plaukus – tai jau jūsų pasirinkimas, kadangi yra nemažai privalumų abiem atvejais. Tačiau, reikėtų žinoti, kad šio aliejaus vartojimas dideliais kiekais dar nėra tinkamai ištirtas, todėl geriausia būtų apsiriboti dviem arba trim arbatiniais šaukštais per parą.

Veterinarijos klinika primena: triušiai reikalauja ypatingo dėmesio ir meilės

veterinarijos klinikaNusprendėte auginti dekoratyvinį triušį? Puiku – šis mielas gyvūnėlis suteiks jums šilumos ir meilės. Tiesa, veterinarijos klinika primena: triušiai yra gana lepūs gyvūnai, reikalaujantys ypatingo dėmesio. Jei nusprendėte auginti triušiuką, visų pirma įvertinkite savo galimybes – ar galėsite jam skirti pakankamai laiko ir tinkamai pasirūpinti augintinio sveikata?

Fiziniai duomenys

Dekoratyvinių triušių gyvenimo trukmė siekia 10 metų. Suaugusio gyvūno svoris svyruoja nuo kelių iki keliolikos kilogramų (svoris priklauso nuo triušio lyties ir veislės). Patelių nėštumas trunka apie 32 dienas, o vienos vados metu atvedama nuo keturių iki dvylikos jauniklių. Mažyliai prižiūrimi vieną mėnesį. Lytinę brandą triušiai pasiekia sulaukę 5 mėnesių.

Laikymo sąlygos ir šėrimas

Veterinarijos klinika primena – jei norite, kad triušiukas būtų sveikas ir smagus, privalote pasirūpinti jo laikymo sąlygomis. Visų pirma rinkitės itin erdvų ir šviesų narvelį. Nepamirškite, kad į jį turi patekti daug šviesos ir gryno oro. Jokiu būdu nelaikykite narvelio ant palangės, t. y. gyvūnas nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Venkite skersvėjo.

Narvelio dugną išklokite specialiu kraiku arba medžio drožlėmis. Nenaudokite laikraščių, popieriaus ar vatos. Narvo kampe galite padėti šieno – tai svarbi triušio mitybos raciono dalis. Maitinkite triušį specialiai jam skirtu maistu, nepamirškite duoti vitaminų ir mineralų. Triušiukai maitinami du kartus per dieną. Jei gyvūnas nevalgo, pasikalbėkite su profesionalu – veterinarijos klinika patars visais triušo priežiūros ir mitybos klausimais, prireikus – atliks tyrimus ir paskirs efektyviausias gydymo priemones. Nepamirškite, kad triušio narve turi būti kreidelių ar medžio šakelių, kurias gyvūnas galėtų graužti. Geriamą vandenį keiskite kiekvieną dieną. Vasaros metu – du kartus per parą.

Nekelkite triušiuko už ausų ar pilvo – imkite gyvūną už sprando. Neduokite triušiuko mažam vaikui, kadangi neatsargus elgesys gali turėti rimtų pasekmių gyvūno sveikatai. Reguliariai šukuokite ir karpykite gyvūno nagus (nekarpomi nagai trukdo vaikščioti). Nepamirškite vizitų pas veterinarą – triušiukus būtina skiepyti. Triušiukų be reikalo nemaudykite. Prausimo procedūras atlikite tik tuomet, kai jų iš tiesų reikia, pvz., po pasivaikščiojimo lauke, kuomet susitepa gyvūno kojytės. Naudokite tik specialų šampūną.

Pasivaikščiojimai ir žaidimai

Triušis nėra mažas gyvūnėlis, todėl jam reikalinga gana didelė erdvė. Kai gyvūnas pripranta prie naujų namų, jį galima išleisti iš narvelio pabėgioti, tačiau nepamirškite gyvūno stebėti – neprižiūrimas triušis gali pridaryti daug žalos, pvz., nugraužti elektros laidus. Sušilus orams gyvūną galima išvesti į lauką. Naudokite specialiai triušiams skirtą pavadėlį ir nepalikite gyvūno be priežiūros.

 

Lubrikantai: ir „sausros“ kaip nebūta!

lubrikantaiSeksas daugeliui asmenų yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų. Deja, toli gražu ne kiekvienas iš mūsų tai pajunta „savo kailiu“, o tiksliau – kur kas intymesnėmis savo kūno vietomis. Reikiamas drėgmės kiekis – būtina sąlyga kokybiškam lytiniam aktui bei malonių pojūčių garantas. Ne kiekvieną kartą tai pavyksta natūraliai. Protingi žmonės yra pasiruošę tokioms situacijoms: lubrikantai internetu – puiki išeitis.

„Sausros“ nereikia gėdintis

Emocinis lytinis susijaudinimas neretai nesiderina su fiziniu: atrodo, junti nenumaldomą norą suartėti su seksualiai traukiančiu asmeniu, tačiau paaiškėja, jog drėgmės trūkumas sutrukdo sklandžiai proceso eigai… Tokia „sausros“ problema itin dažnai pasitaiko dailiosios lyties atstovių tarpe – aišku, apie tai pastarosios bijo kalbėti: kai kam tai siejasi su savęs pačios „antikokybe“, kitos nenori įžeisti partnerio vyriškumo („kaip jis jausis sužinojęs, jog negali manęs susijaudinti?“). Iš tiesų reikėtų atsiriboti nuo asmeniškumų bei bandyti ieškoti objektyvių sutrikimo priežasčių. Negalėjimą pakankamai susijaudinti ir sudrėkti gali lemti:

  • tam tikros ligos bei medikamentų vartojimas;
  • stresas;
  • fizinis nuovargis;
  • vartojami kontraceptikai;
  • alkoholio bei nikotino vartojimas;
  • dietų laikymąsis ir panašiai.

Dalis moterų, pajutusios drėgmės trūkumą, nesugeba partneriui pasakyti „Ne“ ir lytinis aktas pradedamas pastarajai fiziškai nepasiruošus, o tai gali sukelti skausmą, nutrynimus, netgi infekcijas bei ilgai trunkantį diskomforto jausmą.

Moterys turi įsisąmoninti, jog tokioje situacijoje negalima pulti savęs kaltiinti ar, dar blogiau, bandyti vaidinti, jog viskas gerai. Tai – dažnai sutinkama problema, turinti gana efektyvų ir visiems prieinamą sprendimo būdą.

Apie lubrikantus

Taip, atspėjote – šiuo atveju lubrikantai yra bene geriausia išeitis. Nedidelis pastarojo lašelio privers pamiršti, jog kažkas buvo negerai bei suteiks galimybę mėgautis seksu. Kalbėjome, jog daugelis drovisi kalbėti apie problemas natūraliai sudrėkti, tad, logiška, ir pasiryžti nusipirkti tokią priemonę gali būti nelengva. Išeitis – lubrikantai internetu. Tai – ne tik anonimiška, bet ir suteikia galimybę sutaupyti (lubrikantų kainos neretai būna gerokai mažesnės ne įprastuose prekybos centruose) bei pasirinkti iš plataus asortimento (siūlomi lubrikantai gali būti įvairios sudėties bei skirtingos paskirties).

Kodėl gyvybės draudimas?

gyvybės draudimasApdrausti galima beveik bet ką, tad kodėl drausti gyvybę? Kokią naudą tai suteiks apdraustajam? Kokie šio draudimo privalumai ir trūkumai? Tai klausimai, kuriuos užduoda daugelius, tačiau atsakymus į juos žino tik keletas. Gyvybės draudimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikalingas, tačiau jis suteikia unikalią taupymo ir finansinės paramos išeitį tada, kai jos labiausiai reikia.

Niekada negali žinoti, kada tavo gyvybei iškils grėsmė. Tai gali būti autoavarija, nelaimingas atsitikimas ar ūmios ligos rezultatas. Nuspėti tokius dalykus praktiškai yra neįmanoma, tačiau apsidrausti nuo šių nemalonumų galima. Tai ne pensijų fondai, todėl nelaimės atveju nereikės laukti pinigų, juos tiesiog išmokės draudimas įgaliotam asmeniui. Nesvarbu, ar sutarties termino metu buvo įneštos visos įmokos ar tik dalis jų, visą sutartyje nurodytą sumą draudimo įmonės privalo sumokėti nukentėjusiems asmenims ar jų artimiesiems.

Kad ir kokia situacija tai bebūtų, neverta į viską žiūrėti pesimistiškai. Gyvybės draudimas padeda išvengti nenumatytų situacijų, tačiau tai nėra mirties nuosprendis. Tai galima pavadinti puikia apsaugos alternatyva, kuri po mirties suteiktų paramą artimiesiems. Kitais atvejais, kai sutarties terminas baigiasi, įmonės tiesiog išmoka apdraustajam asmeniui visą sukauptą pinigų sumą. Būtent todėl galima teigti, kad tokia draudimo rūšis yra efektyvi taupymo išeitis, leidžianti kiekvieną mėnesį saugiai atsidėti tam tikrą pinigų sumą, o vėliau visa tai gauti nepatiriant jokių didelių išlaidų.

Gyvybės draudimu galima apdrausti tiek vaikus, tiek suaugusius asmenis iki tokio amžiaus, kurį nurodo kiekviena įmonė individualiai. Dažniausiai ši riba būna apibrėžta nuo 70 iki 80 metų. Tuo tarpu pensijų fondai yra prieinami tik pilnamečiams ir jie suteikia tik palankią taupymo išeitį, todėl negali pasiūlyti lanksčios pagalbos netekties ar kitų nelaimingų atsitikimų atveju. Tai išeitis, skirta asmenims, kurie rūpinasi savo ateities kokybe, bei tiems, kurie nori užtikrinti didesnes pajamas senatvėje.

Kodėl gyvybės draudimas yra toks svarbus? Visų pirma, jis padeda apsaugoti artimųjų finansinę padėti bei suteikia puikią taupymo alternatyvą tokiais atvejais, kai abejojama savo ateitimi. Malonu, kai finansiniams nestabilumams bei netikėtumams galima užkirsti kelią.

Ar kilo.lt man padės?

kilo.ltŠiandien visuomenė apimta įvairiausia pseudo sveikatingumo psichoze. Vieni vegetarai, kiti jau veganai, o dar kiti teigia pajutę nušvitimą, valgydami tik žalią maistą. Visame šiame sūkury ne taip ir paprasta nepasimesti. Išsikėlusi naujųjų metų tikslą – atsisakyti tam tikrų blogų įpročių, bei sureguliuoti mitybos, bei sporto režimą – supratau, jog į kraštutinumus nepulsiu, o palengva ieškosiu man priimtino būdo to link. Ir visai netikėtai, populiariame, socialiniame tinkalpyje Facebook atradau www.kilo.lt projektą, kuris tiesiog “šaukė”, jog gali man padėti eiti norimo tikslo link, net neišėjus iš namų.

Panašių šūkių esu girdėjusi ne vieną, na, bet tas moteriškas smalsumas mane nugalėjo ir nusprendžiau pasidomėti daugiau. Jau reklamoje visu gražumu mirgėjo projekto vadovas, dar mūsų visuomenėje žinomas kaip “Tarzanas”, bei kiti žinomi veikėjai. Toliau užkliuvo akis už kainų, kurios svyravo nuo 50Lt iki 180Lt. Viskas ką jie siūlo, tai – mitybos planas, kurį galiu reguliuoti pagal savo poreikius, sporto programa, nepaisant to kur noriu sportuoti namie, sporto klube, nuolatinės konsultacijos su pačiu Andriumi, dietologe, psichologe, seminarai (pirmąjį jau peržiūrėjau, nekantriai laukiu, kai bus aktyvuotas antrasis, nes pirmas buvo išties vertas dėmesio). Be konsultacijų, taip pat ir jų nuolatiniai priminimai, prašymai įvertinti fizinę, bei emocinę būseną, kas išties motyvuoja. Tad visą tai įsigijau 3 mėn. už 120Lt. Man išties tai smalsumo patenkinimas, nes tokio dalyko dar nebuvau mačiusi, būtent internete. O ir kainos atžvilgiu, jei prašyčiau trenerio sporto salėje sudaryti man treniruočių planą, mitybos planą, kaina susidarytų ne tokia jau ir maža. Ech….surizikavau, o kaip bus rezultate dar pasidalinsiu. Šiandien viskas įdomu, dar gilinuosi į visą man paruoštą medžiagą ir žinoma imuosi veiksmų. Tikiuosi šis, jau eiliniu man tapęs, bandymas bus sėkmingas ir ne tik trumpalaikėje perspektyvoje.

Kodėl urologo kabinetas kelia baimę?

prostataDaugelis vyrų visame pasaulyje yra tvirtai įsitikinę savo sveikatos būkle, tačiau net ir menki šlapimo sistemos organų sutrikimai gali užklupti greitai ir visai netikėtai. Ligos simptomai šioje organizmo dalyje taip pat nėra vieni maloniausių, galbūt todėl urologo kabinetas nėra vieta, kurią mėgsta lankyti stipriosios lyties atstovai.

Viena dažniausių šlapimo sistemos sutrikimo priežasčių, kuria susirūpinti turėtų kiekvienas vyras, yra prostatos ligos. Kai vyrai pradeda žengti 40 – 50 savo gyvenimo metus, jiems pradeda didėti prostata. Tai liauka, kurią turi kiekvienas vyras, tačiau jos sutrikimais skundžiasi bene kas trečias vyresnio amžiaus asmuo. Liaukos padidėjimas yra natūralus procesas, tačiau jis vyresnio amžiaus asmenis gali įtakoti įvairiai. Vieniems tai nesuteikia nepatogumų, kitiems – reikia pagalbos ir atitinkamo gydymo. Prostatos išvešėjimas arba hiperplazija yra liga, kurią sukelia būtent toks prostatos padidėjimas. Proceso eigoje spaudžiama šlaplė įtakoja visos šlapimo organų sistemos sutrikimus. Tai nemaloni ir neretai skausminga patirtis, kurią atpažinti derėtų jau iš anksto.

Prostatos išvešėjimo požymiai yra labai įvairūs, tačiau visi jie prasideda nuo menkiausio nepatogumo ir dažnai baigiasi ūminiais šlapinimosi sutrikimais. Liga yra progresuojanti, todėl laikui bėgant jos požymiai taip pat tampa aštresni bei daug skausmingesni. Urologo kabinetas įspėja, jog rizikuoti nėra dėl ko. Viskas gali prasidėti padažnėjusiu šlapinimusi ar kitais nevalingais jo sutrikimais, todėl pastebėjus šiuos simptomus derėtų apsilankyti pas urologą nedelsiant. Juk niekada negali žinoti, kada ligos simptomai sustiprės ir situacija iš „pakenčiamos“ taps „nepakenčiama“.

Susirūpinti derėtų ne tik prostatos hiperplazija, bet ir kitomis ligomis, kurios taip pat aktualios vyrams. Dažniausiai susirūpinti rekomenduojama vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau teigti, jog jauniems vaikinams negresia prostatos liga nederėtų. Padažnėjusį bei skausmingą šlapinimąsi gali įtakoti uždegimas, kuriuo serga ir jauni vyrai. Kodėl jauni? Nes prostatos uždegimą gali sukelti įvairūs būdai, iš kurių dažniausi yra lytinių santykių metu plintančios bakterijos ar tiesiog peršalimas.

Kad ir kaip bebūtų, urologo kabinetas ragina kiekvieną asmenį susirūpinti savo sveikata. Nesvarbu, ar tai mažas sutrikimas, ar tik menami simptomai – susirūpinti ir, žinoma, pasikonsultuoti su urologu derėtų nedelsiant.

Anticeliulitinis masažas – geriausia dovana moteriai

Artėjant mamos, draugės ar kolegės gimtadieniui imame nerimauti, ką šiemet padovanoti, kaip ją nustebinti. Kiekvienas iš mūsų per gyvenimą yra gavę tiek daug skirtingų, įdomių ir netikėtų dovanų, kad jau, regis, nebėra įmanoma ką nors nauja sugalvoti. Sakoma, kad moteriai lengviausiai išrinkti dovaną, nes galima įteikti siurprizą skirtą jai asmeniškai, tinka dovanoti buities rakandus, keliones ir kitas atgaivas kūnui ir sielai. Būtent pastarosios labiausiai ir džiugina moterų širdis. Taip malonu stebėti, kaip ji, lyg maža mergaitė, krykštauja iš laimės gavusi veido valymo procedūrą, abonementą į sporto klubą, kelialapį į sanatoriją ar viso kūno masažą. Masažų tipų yra pačių įvairiausiais, tačiau vienas aktualiausių ir labiausiai reikiamų moterims yra anticeliulitinis masažas.

anticeliulitinis masažas

Daugeliui gali būti dar negirdėtas toks masažo tipas, tačiau pasaulyje jis žinomas kaip vienas iš veiksmingiausių  būdų, kaip kovoti su nepageidaujamu celiulitu, kuris metams bėgant vis labiau ir labiau kankina moteris. O jeigu mylimai mamytei ar geriausiai draugei dovana bus ne tik anticeliulitinis masažas, bet ir abonementas į sporto klubą – tai bus dviguba nauda ir kasdien vis ryškiau matomus rezultatus galėsite aptarti gerdamos savaitgalinius puodelius kavos.

Reikia pripažinti, kad daugelis iš mūsų tingime sportuoti, tad ieškome būdų, kaip nepriaugti nereikalingų kilogramų, bet taip pat turėti puikią figūrą. Žinoma, labai svarbu, ką, kiek ir kada valgome, tačiau dar be maitinimosi taip pat svarbus sportas. Tačiau šią veiklą galime pakeisti masažu, kuris ne ką mažiau veiksmingas nei sportas. Naujasis „roll shaper“ masažas yra laikomas jėgų atgavimo bei organizmo sustiprinimo “varikliu”. Jo metu naudojamos pačios pažangiausios technologijos, todėl galima pasiekti maksimalių rezultatų. Tokį masažą siūlo „Kūno studija“ Kaune.

Argi Jūsų pažįstama moteris, kuri artimiausiu metu švęs gimtadienį nenorėtų išbandyti naująjį  anticeliulitinį masažą? Atsakymas ir taip aiškus, todėl ilgai nelaukę įsigykite dovanų kuponą, su kuriuo ji galės pajusti, kas yra tikrasis, pasaulyje taip plačiai žinomas, anticeliulitinis masažas. Tegul kiekviena moteris pamiršta tas “apelsinų žievelės” imitacijas ant šlaunų ar pilvo srities. Moteris nusipelnė būti ne tik graži, bet ir sveika!

Ar onkologas gali tapti garsenybe?

Onkologų darbas sunkus ir dažnai nedėkingas: ne viena pralaimėta kova su liga ir sekinantis tiriamasis darbas, stengiantis atrasti universalius vaistus nuo vėžio. Sėkmės atveju džiaugiamės stebuklingai pagijusių pacientų istorijomis, tačiau gydytojų vardai dažniausiai lieka antrame plane. Išties, atsidavęs onkologas labiau už bet kokius titulus vertina net ir vieną išgelbėtą gyvybę. Vis dėlto keletas onkologijos specialistų, pasiekusių nepaprastų rezultatų – ne vienas, ne du ir net ne dešimt išgydytų pacientų, išgarsėjo visame pasaulyje. Kas šie onkologai?

J. M. Bishopas ir H. E. Varmusas 1989 m.  laimėjo Nobelio premiją už onkogenų atradimą. Šie genai reguliuoja ląstelių augimą, tačiau taip pat gali įprastą ląstelę paversti vėžine ląstele. Onkogeno atradimas pakreipė vėžio tyrimus nauja kryptimi: onkogeniniams procesams stabdyti buvo sukurti nauji vaistai – tokie kaip herceptinas ir imatinibas.

onkologas FolkmanasHarvardo profesorius J. Folkmanas paskelbė angiogenezės teoriją, kurioje teigiama, kad navike gali susiformuoti kraujotaka. Remiantis šiuo moksliniu tyrimu buvo sukurtas ne vienas priešvėžinis vaistas. Šie angiogenezės inhibitoriai sustabdo kraujotaką navike ir taip jį sunaikina. J. Folkmano tyrimai užfiksuoti PBS dokumentiniame filme „Kovotojas su vėžiu.“

D. Slamonas – tikriausiai vienas garsiausių JAV onkologų. Jį išgarsino filmas „Gyvas įrodymas“. Šis onkologas pastebėjo ryšį tarp HER2 geno ir krūties vėžio. D. Slamono tyrimų dėka buvo sukurti nauji vaistai nuo krūties vėžio.

B. J. Drukeris, N. B. Lydonas ir Ch. Sawyersas 2009 m. buvo apdovanoti vienu prestižiškiausių Laskerio apdovanojimu už vaistų nuo lėtinės mielogeninės leukemijos sukūrimą. Šių vaistų dėka 90 proc. pacientų gyvenimo trukmė gerokai pailgėja.
E. H. Blackburn, C. W. Greideriui ir J. W. Szostakui 2009 m. buvo paskirta Nobelio premija už telomerų (savotiškos chromosomų galų kepurėlės) tyrimus. Telomerai atlieka panašią funkciją kaip ir plastmasiniai antgaliai ant batų raištelių – saugo chromosomas nuo „susidėvėjimo“. Telomerų fermentas telomerazė palaiko jų vientisumą, tačiau kartu įtakoja ir vėžinių ląstelių dauginimąsi. Šiuo metu bandoma sukurti vaistus, kurie blokuotų telomerazės poveikį, sustabdytų navikinių ląstelių dalijimąsi bei jas sunaikintų.

Onkologija yra viena iš sparčiausiai besivystančių medicinos mokslo sričių. Onkologijos specialistų atradimai sukelia perversmus, kurie jau išgelbėjo daugybę gyvybių. Mokslininkų ir gydytojų sėkmės istorijos įkvepia kino kūrėjus kurti filmus, o pasaulio bendruomenė įvertina jų nuopelnus prestižiniais apdovanojimais.

Universali rankų valymo priemonė kiekvienam

Turbūt visiems gyvenime yra pasitaikiusi situacija, kai niekaip negalite nusiplauti purvinų rankų ar kojų. Kai kam taip nutinka po darbų daržuose, kitiems padirbėjus prie automobilio, vaikams tai dažnai nutinka išdykaujant pievoje ir pan. Ne kiekvienas namuose turi tinkamas rankų valymo priemones, tam dažniausiai tiesiog naudojamas paprastas skystas ar kietas muilas. Tačiau muilas didelių nešvarumų nepašalina ir tuomet reikalinga stipresnė rankų valymo priemonė. Viena iš tokių priemonių yra rankų valiklis Macrocream NETTUNO. Tai rankų valymo kremas, sugebantis pašalinti net ir pačius didžiausius nešvarumus.

rankų valymo prioemonė

Kada naudoti?

Macrocream NETTUNO patariama naudoti esant bet kokiems rankų ar kitų kūno vietų nešvarumams. Namuose darote remontą? O gal grįžote iš garažo tepaluotomis rankomis? Gal smaguriaudami šviežiomis uogomis likote mėlynais pirštais, o gal vaikai po piešimo pamokos grįžo spalvotais veidais? Visiems šiems atvejams išspręsti padeda minėtoji rankų valymo priemonė. Šis valiklis pašalina ne tik organinius, bet ir cheminius nešvarumus, lengvai įveikia tepalus ar dažus. Kitos rankų valymo priemonės, pašalinančios sudėtingus nešvarumus, dažniausiai yra laba stiprios ir pažeidžia odą, o kartais net gali sukelti alergiją, todėl jų dažnai naudoti nepatariama, tuo tarpu Macrocream NETTUNO pasižymi neutraliu pH, todėl jį galima naudoti taip dažnai, kaip reikia.

Kodėl naudoti?

Šis valiklis yra puikus pasirinkimas todėl, kad jis ne tik labai efektyvus, tačiau ir visiškai universalus. Vietoj to, kad savo namuose laikytumėte visą komplektą pačių įvairiausių valymo priemonių, galite įsigyti vieną priemonę, kuri tiks visiems nešvarumams pašalinti. Kremas parduodamas didelės talpos 3 litrų pakuotėse, todėl įsigijus šį produktą vieną kartą, jį galėsite naudoti tikrai ilgą laiką. Šis produktas ne tik efektyviai pašalina nešvarumus, tačiau dar ir saugo odą, suteikia jai švelnumo ir minkštumo.

Kaip naudoti?

Rankų valymo priemonė Macrocream NETTUNO naudoti lapai paprasta. Tereikia ant visiškai sausų rankų išspausti šiek tiek kremo ir trinant rankas suvilgyti visas suteptas vietas. Trinti reikia tol, kol skystis, nuplaudamas nešvarumus, pasidarys panašus į emulsiją. Tada rankas tereikia lengvai nuplauti po vandeniu. Jei kremo buvo per mažai arba nešvarumai labai stiprūs ir jų pašalinti po pirmojo valymo nepavyko, procedūrą pakartokite, kad nešvarumai būtų įveikti visiškai.

Pigus kontaktiniai lesiai

pigus kontaktiniai lesiaiPigus kontaktiniai lesiai visiems žmonėms, kurių regėjimo aštrumas turi būti koreguojamas, praverčia tuomet, kai nesinori išleisti kiek didesnės sumos nei, šių asmenų įsitikinimu, turėtų kainuoti tokio pobūdžio priemonės. Juk būtent pigus kontaktiniai lesiai suteikia galimybę išbandyti keletą pageidaujamų rūšių ir tokiu būdu išsirinkti sau tokią, kuri geriausiai tinka. O tikriausiai daugelis žmonių, tiesiogiai – daugiau ar mažiau – susiduriančių su atitinkamais gaminiais, žino, jog lesiai šiuo metu yra gaminami iš tiesų įvairiai, atsižvelgiant į ankstesnių metų patirtį bei nuolat tobulėjančias technologijas. Be to, kiekvienas vartotojas pasižymi savo individualiais pojūčiais, apimančiais, kuomet yra nešiojami kontaktiniai, akių regėjimą koreguojantys produktai. Ir dėl to būna ne visada įmanoma iš pačio pirmo karto pataikyti įsigyti prekę, kuri idealiai atitiktų konkretaus žmogaus poreikius. Žinoma, šiuolaikiniai lesiai yra itin ryškiai patobulėję universalaus tinkamumo atžvilgiu, tačiau negalima paneigti, jog galimybė, kad vienam pirkėjui produktas gali būti puikiai tinkantis, o kitam – ganėtinai nepatogus, visada egzistuoja. Taigi, ar pigus kontaktiniai lesiai iš tiesų yra pajėgūs pagelbėti tiems asmenims, kurie dar nėra išsirinkę sau geriausiai tinkančios rūšies ir dėl to pageidauja, investuodami nedidelę sumą pinigų, išbandyti ne vieną iš jų – tol, kol susiras iš tiesų tinkančią?

Pigus produktas kiekvienam žmogui yra naudingas tuomet, kai jo kokybė visiškai atitinka turimus asmeninius poreikius. Juk tiesiog negali būti kitaip, ypač kuomet yra perkama tokia svarbi prekė, kaip kontaktiniai, regėjimo aštrumą keičiantys gaminiai. Ji yra itin reikšminga kiekvieno žmogaus sveikatai ir gerai savijautai. O šia taisykle paprastai ir remiasi visos iš tiesų patikimos atitinkamoje srityje dirbančios bendrovės. Taigi, šiuo metu pigus kontaktiniai lesiai internetu būna prieinami daugybei žmonių, mėgstančių protingai leisti savo pinigus, pageidaujančių nedaug investuoti, tačiau pastarojo veiksmo dėka išsiaiškinti visas ypatybes, kuriomis pasižymi numatytas pirkinys ir, žinoma, vėliau ilgai bei sėkmingai naudotis jo galimybėmis. O kadangi virtualus tinklas yra iš tikrųjų geras įrankis, leidžiantis bet kuriame Lietuvos mieste gyvenančiam asmeniui nesunkiai užsisakyti pageidaujamą prekę, vis daugiau pirkėjų renkasi šį būdą apsipirkti. Juk, pavyzdžiui, pageidaujami pigus kontaktiniai lesiai Vilniuje gali būti sunkiai pasiekiami asmeniui, gyvenančiam Klaipėdoje, tačiau, jeigu parduotuvė yra įsikūrusi internete, nesunku atspėti, jog, kad ir kuriame iš šių dviejų miestų gyventų būsimasis pirkėjas, jam būtų visai nesudėtinga per iš tiesų trumpą laiką gauti savo pageidaujamą užsakymą. Svarbiausia, niekada nepamiršti išsirinkti tokią bendrovę, kuri turi nemažai tokio darbo patirties ir gali pasiūlyti tokias paslaugas, kurios būtų iš tiesų pačios geriausios konkrečiam klientui – juk daugelis jų pasižymi ganėtinai skirtingais poreikiais. Tai yra, gaminiai būtų ne tik pigus, itin kokybiški, bet ir džiugintų savo įvairove, kurios dėka puikiai tinkanti rūšis būtų nesunkiai pasiekiama kiekvienam žmogui, ieškančiam sau idealaus varianto. O juk kai kurie asmenys pageidauja netgi ir tokių prekių, kurios galėtų padėti ne tik pakoreguoti regėjimą, bet ir sukurti išskirtinį asmeninį įvaizdį. Labai dažnai tam būna pasitelkiami, pavyzdžiui, pigus spalvoti kontaktiniai lesiai.

Taigi, beveik kiekvienas šiuolaikinis žmogus dėl itin išvystytos dabartinių kontaktinių lęšių rinkos gali sau leisti nesunkiai išsirinkti iš tiesų nebrangų, gerai tinkantį pirkinį, kurio dėka būtų galima ne tik puikiai matyti, bet ir tikrai dailiai atrodyti. Be to, internetas suteikia nemažų galimybių tiems asmenims, kurie pageidauja užsisakyti bet kokį nusižiūrėtą gaminį – visai nekreipiant dėmesio, kuriame mieste būtų įsikūrusi pagrindinė įmonės būstinė. Juk būtent virtualus tinklas šiais laikais leidžia rinktis iš beveik milžiniško skaičiaus prekių variantų bei, kad ir kokiame regione produktas būtų nusižiūrėtas, užsisakyti pristatymą. Taigi, dėl šių priežasčių, bet kurie pigus kontaktiniai lesiai dabar yra prieinami beveik visiems norintiems.