Ką daryti jei nebegalite išsimokėti paskolų?

bankroto įstatymas fiziniams asmenimsNuo tada kai tik Lietuvoje atsirado galimybė imti paskolos ir greituosius kreditus — daug kas pasikeitė. Mes įgijome daug daugiau galimybių įsigyti tai ko norime ar tai ko mums reikia. Ką dabar, jei nebebūtų paskolų, darytų visos jaunos šeimos, kurios nori turėti savo nuosavą būstą? Ko gero jiems padėtų tėvai ir seneliai, ko gero ir dabar padeda, tačiau argi ne gera kai kažką padarai absoliučiai savo rankomis, pastangomis ir lėšomis? Finansinė nepriklausomybė — svajonė daugeliui žmonių. Tačiau ar paskolą trisdešimčiai metų galima vadinti nepriklausomybe? Tačiau, jau geriau dėl skolų pyktis su kreditoriais nei su giminėmis, ar ne? Taigi, ką daryti jeigu nebegalite išsimokėti paskolų?

Kai atsiduriate tokioje situacijoje kuomet suprantate, kad jei atiduosite visas mėnesines įmokas kreditoriams tuomet neliks lėšų pragyvenimui, — yra galimybė išsigelbėti ar bent jau pasijausti bent kiek mažiau prispaustiems skolų. Potencialus sprendimas — bankroto įstatymas fiziniams asmenims. Jūs galite mėginti bankrutuoti. Ir visai nereikia bijoti to žodžio „bankrotas“. Fizinio asmens bankroto praktika civilinio kodekso nustatyta tvarka užsienyje praktikuojama jau seniai, tik mūsų šalyje ši galimybė tapo prieinamam piliečiams tik 2013 metais. Ką daryti kai nebegalite išsimokėti paskolų jau žinote — mėginate bankrutuoti, tačiau, net jei pasiryžote bankrutuoti, tai dar nereiškia, kad galėsite tai padaryti teisiškai.

Kiekvienas asmuo, kuris bankrutuoja privalo atitikti tam tikrus reikalavimus, pagal, kuriuos teismas priimtų nutarimą pradėti fizinio asmens bankroto procesą. Prieš pateikiant prašymą kelti pradėti bankroto procesą, likus ne mažiau kaip mėnesiui iki prašymo pateikimo teismui dienos, skolininkas privalo informuoti apie tai savo kreditorius. Tiesa, patys kreditoriai neturi teisės teikti paraišką dėl savo skolininko fizinio bankroto. Kita sąlyga — skolininko skolos dydis turi atitikti arba viršyti 25 minimalių mėnesinių algų sumą. Net ir atitinkant tą sumą teismas vis dar svarstytų ar žmogui tikrai reikia bankrutuoti. Toliau, bankrutuoti ketinantis fizinis asmuo (ūkininkas arba individualia veikla užsiimantis žmogus) privalo pristatyti reikalingus dokumentus ir informaciją. Tuomet, teismas analizuoja turimą informaciją ir priima sprendimą ar bankroto procedūra bus pradėta. Jeigu teismo nutarimu fizinio asmens bankroto procesas pradedamas, tuomet skolininkas privalo pateikti planą, kuriame būtų nurodyti atsiskaitymai kreditorių reikalavimams.

 

 

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *