Kačių ir šunų dantų problemos: ką pataria veterinarai?

veterinarijos klinikaGyvūnų dantų ligos gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl niekuomet neatidėliokite susitikimo su veterinaru. Itin daug sunkumų atsiranda dėl dantų apnašų, kurios vėliau virsta dantų akmenimis. Veterinarijos klinikos darbuotojai teigia, kad dažniausia nusiskundimų priežastis – paraudusios, skausmingos ir sutinusios gyvūno dantenos.

Dantų problemas lemia augintinių veislė ir amžius

Atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei 70 proc. šunų ir kačių, sulaukę 3 metų amžiaus, turi dantų problemų. Tiesa, šunys dėl to kenčia kiek dažniau nei katės. Be to, dantų ligos priklauso ir nuo konkrečios veislės. Jei kalbėtume apie šunis, dažniausi pacientai yra mažų veislių augintiniai, pvz., pinčeriai ar Jorkšyro terjerai. Labiausiai sergančios katės yra Meino meškėnai. Laiku negydomas dantenų uždegimas gali peraugti į itin sunkią paradantozės formą, kuomet bus pažeidžiamos dantų šaknys ir tirpdomas žandikaulis.

Dantų ligų sukeliamos problemos ir pirmieji požymiai

Veterinarai teigia, kad nešalinamos dantų bakterijos laikui bėgant apima vis daugiau dantų, todėl šie pradeda klibėti, tampa silpni ir gali pradėti kristi. Gyvūnas nebegali normaliai kramtyti ir kenčia rimtus skausmus. Užbėgti įvykiams už akių padės gyvūno stebėjimas. Paprastai, atsiradus problemoms, jaučiamas nemalonus kvapas iš burnos, gyvūnas pradeda intensyviau seilėtis arba trina snukį letenomis. Jei gyvūnas jaučia skausmą, jis neleis liestis prie snukio, jo skruotai ir paakiai bus patinę. Esant sudėtingesniam atvejui, ant snukio gali atsirasti ir nedidelė drėgna žaizdelė, augintinis gali pradėti čiaudėti ir netekti svorio.

Nepamirškite profilaktikos ir reguliarių apsilankymų veterinarijos klinikoje

Pastebėję bet kokius sveikatos pakitimus, nieko nelaukite ir kreipkitės į veterinarijos kliniką. Specialistai primena, kad skirdami pakankamai laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, užkirsime kelią rimtoms sveikatos problemoms. Nepamirškite, kad augintinio dantys turėtų būti reguliariai valomi specialia gyvūnams skirta pasta, be to, augintinį apžiūrėkite bent kartą per kelias savaites (įsitikinkite, kad ant dantų neatsirado apnašų), kartą per metus susitikite su veterinaru. Apskritai, veterinarijos klinikoje reikėtų lankytis reguliariai nuo pieninių dantų iškritimo.

Katėms ir šunims, kaip ir žmonėms, reikalinga profesionali burnos higiena. Kvalifikuoti veterinarai pasirūpins, kad jūsų augintinis džiaugtųsi sveikais dantimis ir dantenomis, nejaustų skausmų ir išvengtų rimtesnių sveikatos problemų, pvz., uždegimo. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinkta veterinarijos klinika teikia visas gyvūnų odontologijos paslaugas, vykdo ligų profilaktiką, diagnostiką ir gydymą.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *