Vertinant alkoholinių gėrimų pardavimo mastus, ypatingas klientų dėmesys skiriamas Čilei. Iš tiesų Čilės vynas internetu formuoja bene didžiausius internetinės prekybos rodiklius. Minėtieji vynai išsiskiria subtiliu aromatu ir išraiškingu skoniu, būdingu šiame regione augančioms uogoms. Vienas svarbiausių sėkmingo derliaus augimo priežasčių yra geografinė Čilės padėtis: iš vienos pusės nuo vėjo ją saugo didingi Andai, iš kitos – skalauja Ramusis vandenynas. Čilėje beveik nebūna klimato kaitos, todėl uogų derlius išlieka toks pats visus metus.
Istoriniai šaltiniai pasakoja, kad pirmasis vynas į Čilę buvo atvežtas XVI a. viduryje ir buvo panaudotas katalikiškoms mišioms. Įvertinus palankaus klimato sąlygas, XIX a. į Čilę buvo atvežti vynmedžiai, tačiau tikroji vyndarystė pradėta vystyti tik 1980-aisiais. Šiandien Čilėje yra daugiau nei 120 vyndarių, o pati šalis generuoja didžiulius vyno eksporto mastus. Lietuvą Čilės vynas pasiekė kiek anksčiau nei prieš 15 metų, tačiau gėrimas akimirksniu sulaukė milžiniško populiarumo – Čilės vynas internetu yra vienas svarbiausių skaitmeninės erdvės lyderių, parduodamas už išskirtinai patrauklią kainą.
Čilėje gaminamas raudonasis ir baltasis vynas, atskiri regionai siūlo skirtingo aromato ir skonio vynus, atitinkančius išrankiausio kliento poreikius. Ilgą laiką didžiausi vyndarystės mastai buvo siejami su Maipo valley rajonu. Buvo manoma, kad tai pati geriausia vieta aukščiausios kokybės vyno gamybai. Net ir suklestėjus kitiems vyndarystės rajonams, Maipo valley vynas neprarado savo reputacijos. Šiandien minėtojo regiono vynas internetu formuoja didžiausius Čilės alkoholinių gėrimų pardavimo mastus visame pasaulyje. Vienas svarbiausių baltojo vyno gamybos regionų yra San Antonio valley. Minėtasis regionas įkurtas šalia Ramiojo vandenyno krantų, todėl šioje dalyje oras yra kiek vėsesnis. Tiesa, kalnuose esanti dirva yra nederlinga, todėl iš šių uogų gaminamas vynas išsiskiria mineralų charakteriu.
Keliaujant į Šiaurinius rajonus, būtina išskirti Limarí Valley kraštą. Tai intensyviausių saulės spindulių veikiamas vynuogynų rajonas. Tiesa, čia nėra labai karšta, kadangi atviruose slėniuose dominuoja rūkas ir vėsus brizas. Minėtasis regionas, kaip ir visa Čilė, yra veikiama itin nedidelio kritulių kiekio, todėl be dirbtinio laistymo auginami vyno medžiai neišgyvena. Ilgą laiką čia dominavo Muscatel Alexandria uogos, tačiau vynmedžių derlius buvo naudojamas distiliacijos procesui, o ne vynui. Tiesa, specialistai ramina – manoma, kad vynmedžius galima perskiepyti į labiau vertinamas rūšis, pvz., Cabernet. Daug klausimų kelia ir palyginus neseniai oficialų pripažinimą gavęs labiausiai į Šiaurę nutolęs Čilės rajonas Elqui valley. Manoma, kad čia bus galima gaminti aukštos kokybės vyną. Kol kas minėtajam tikslui trukdo itin karštas klimatas ir būtino laistymo sistema.
Parašykite komentarą