Kiekvienais metais ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje nuo odos vėžio miršta tūkstančiai žmonių. Tai išgydoma liga, tačiau specialistai teigia, kad norint ją išgydyti, būtina kuo skubiau diagnozuoti. Odos vėžio diagnostika yra labai svarbi, o šią ligą galima diagnozuoti pamačius tam tikrus simptomus ant kūno.
Odos vėžio simptomai
Odos vėžio simptomai išduoda apie ligą. Tokie simptomai, kaip pakitusi odos spalva, susilpnėjęs imunitetas, atsiradę odos dariniai, odos gruoblėtumas, kremzlės kietumo opelės, paraudę ar blizgūs apgamai, atsiradusios asimetriškos pigmentinės dėmės įspėja žmogų apie odos vėžio galimybę.
Deja, tačiau kartais vien simptomų neužtenka. Norint nustatyti ar žmogui yra odos vėžys, būtina atlikti tam tikrus laboratorinius tyrimus, po kurių paaiškėja tiksli ligos diagnozė. Šie tyrimai atliekami tam tikrose gydymo įstaigose, todėl pastebėję odos vėžio simptomus – kreipkitės į gydytoją.
Odos vėžio nuotraukos
Odos vėžio nuotraukos yra pasklidusios visame internete. Žmonės, kurie įtaria, kad serga šia liga, gali pasižiūrėti kitų žmonių darytas nuotraukas ir jose matytus vaizdus palyginti su vaizdu ant savo kūno. Odos vėžio nuotraukos dažniausiai yra šokiruojančios, todėl prieš atidarydami nusiteikite nemaloniam vaizdui.
Odos vėžio atsiradimo priežastys
Specialistai teigia, kad kartais neįmanoma nustatyti kodėl žmogus susirgo odos vėžiu. Vis dėlto, yra keletas veiksnių, turinčių įtakos šios ligos atsiradimui. Vienas iš tų veiksnių – dažnas buvimas saulėje. UV spinduliai kenkia žmonėms, todėl dirbantys lauke turėtų kiek įmanydami vengti šių spindulių. Tai galima padaryti tokiais būdais kaip pasitepimas nuo saulės apsaugančiu kremu, drabužių nešiojimas, dažnas išėjimas į pavėsį.
Kitos odos vėžio priežastys gali būti tokios kaip nuolatos patiriamas stresas, nuovargis, miego stoka. Dažnai žmonės, kurie patiria stresą, iš karto nejaučia savo kūne vykstančių pasikeitimų. Vis dėlto, bėgant laikui stresas pasiveja žmogų ir atsiliepia jam su kaupu.
Taipogi odos vėžys gali būti įgimtas. Žmonės gimsta su apgamais, dažniausiai jie yra nepavojingi, tačiau kartais kai kurie apgamai turi pigmentų, skatinančių odos vėžio atsiradimą. Svarbu laiku pasitikrinti apgamus, esančius ant kūno ir tik tada būti ramiam, kad jie neturi elementų, skatinančių odos vėžio atsiradimą.
Parašykite komentarą