Papiloma – infekcinė odos liga

kodėl atsiranda karpos ant kakloDažnas planetos gyventojas yra susidūręs su karpomis. Jomis galima nesunkiai užsikrėsti per kontaktą su kitais žmonėmis. Tačiau ne visiems žinoma, kad karpa – tai virusas, sukeliantis odos pažeidimus – ataugas. Papiloma yra vienas iš virusų, sukeliančių šiuos odos pažeidimus. Tad jeigu kada nors susimąstėte, kodėl atsiranda karpos ant kaklo, žinokite, jog atsakymas – papilomos virusas.

Papilomos viruso genotipų yra apie 100, ir visi jie pasižymi skirtingais simptomais. Vieniems iš jų ir yra būdingos karpos tam tikrose kūno vietose. Skiriamos paprastosios ir plokščiosios karpos bei smailiagalės kondilomos – ataugos, atsirandančios ant lytinių organų.

Šia liga dažniausiai ir daugiausiai užsikrečia vaikai – paprastai būdami darželyje, mokykloje ar žaisdami su kitais vaikais kieme. O kondiloma serga lytiškai aktyvūs asmenys, santykiaujantys be apsaugos. Net gi, jeigu nėščia moteris yra užsikrėtusi kondiloma, didelė tikimybė, kad jai gimdant, naujagimis taip pat perims šį virusą, keliaudamas iš motinos lytinių takų.

Įdomu, kad yra žmonių, infekuotų šiuo virusu, tačiau jokių ligos simptomų nejaučia. Papiloma kliniškai tampa aktyvi būtent atsiradusiomis karpomis. Jeigu žmogus naudojasi ne savo rankšluosčiu, retai keičia kojines, nepalaiko tinkamos rankų ir kojų higienos, nenuostabu, kodėl atsiranda karpos ant kaklo, pėdų ar rankų.
Kad tai tikrai papilomos viruso sukelta išauga, gydytojai ištiria paėmę iš ligonio ataugos gabalėlį audinio ir ištyrę jį mikroskopiškai.

Karpų ir lytinių organų kondilomų naikinimas bei gydymas gali būti vietinis – tirpinant tam tikrais išorinio naudojimo medikamentais odos audinį, chirurgiškai – lazeriu ar skystu azotu šalinant karpas, ar skiriant geriamų vaistų bei preparatų, stiprinančių imunitetą.

Vieni teigia, jog šis virusas – nepavojingas. Tačiau kai kurie tyrimai tvirtina, jog tam tikri papilomos genotipai yra linkę mutuoti į piktybinius odos darinius. Taip yra dėl to, kad šio viruso esmė – odos ląstelių dauginimas ir jų gyvenimo trukmės ilginimas. Tokios mutacijos gali išprovokuoti vėžinius odos susirgimus. Tad bet kuriuo atveju užsikrėtę karpomis net ir jas išsigydę nenustokite konsultuotis su savo gydytoju.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *