Patenkintas klientas – vartai į sėkmę

Klientų valdymo sistemaKiekvienas turime savo norus ir poreikius bei mėgstame išskirtinį dėmesį. Klientų pasitenkinimas prekėmis ir paslaugomis yra svarbiausias kiekvieno verslo tikslas. Tačiau gera prekė kliento rankose tai dar ne visas darbas.

Kol prekės ar paslauga patenka pirkėjui į rankas, ji jau būna nuėjusi ilgą atsiradimo kelią. Gamyba ir paruošimas ir tik paskutiniai žingsniai, o iki tol yra ilgi kūrybos ir valdymo procesai. Visų pirma reikia suprasti kliento norus ir poreikius, žinoti tam tikrą informaciją apie kiekvieną jau buvusį pirkėją ir stengtis surasti kuo daugiau įmanomos informacijos apie potencialius vartotojus. Klientų valdymo sistema sukuria glaudų ryšį tarp vartotojų ir darbuotojų. Šie santykiai padeda suprasti ko išties klientui reikia ir ko jis tikisi pirkdamas ar naudodamas paslaugą, kurią siūlo įmonė. Klientų valdymo sistema kaupia ir analizuoja duomenis ir taip įmonė sužino tinkamiausius ir efektyviausius būdus siekti kliento pasitenkinimo jų siūlomomis prekėmis ar paslaugomis. Klientas visuomet yra labiau suinteresuotas ką nors įsigyti kuomet jaučią asmeninį dėmesį iš pardavėjo ar konsultanto, kuris domisi, siūlo ir leidžiasi į diskusiją su klientu. Taip pat svarbu nesivelti į konfliktus ar konfliktines situacijas su klientais, kadangi nors ir turime informaciją apie pirkėjus, tačiau negalime nuspėti emocinės būklės realiu pardavimo metu.  Svarbu planuoti ir matuoti savo veiklos rezultatus, o klientų pasitenkinimas taip pat yra sėkmingos veiklos rodiklis. Todėl yra atliekama nemažai tyrimų klientų pasitenkinimui išmatuoti. Žinoma, šie tyrimai gali būti brangūs jei klientus pasiekti sunkų ar jų kiekis labai didelis ir apklausos dažnai vykdomos. Tačiau nepaisant to, tai kone vienas geriausių būdų pagerinti ir padidinti pardavimus žinant pirkėjų lūkesčius ir nusiskundimus.

Klientas lyg vartais, kurie lydi į sėkme, tačiau iki šių vartų yra ilgas kelias įvairių sprendimų. Įvairūs tyrimai nusako poreikį, o klientų valdymo sistema sugeneruoja ir išanalizuoja duomenis. Su gauta informacija galima pasiekti maksimalų pardavimų skaičių, tad domėjimasis klientu yra ne ką mažiau svarbus procesas nei tiesiog gauti pajamas iš atsitiktinių pirkėjų.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *