Saulės elektrinės ir jų apskaita

Jeigu ruošiatės įsigyti ar montuoti saulės jėgainę ir galvojate, kad nebereikės mokėti už elektrą – klystate. Tiesa, autonominės saulės elektrinės suteikia galimybę būti nepriklausomiems nuo elektros tinklų ir nemokėti jiems, tačiau kol kas tokia įranga yra labai brangi, specialistų nuomone, ji neatsiperka. Todėl sumontuotos ant pastato stogo ar įrengtos saulės parkuose elektrinės yra jungiamos prie elektros tinklų. Vasarą pagamintas energijos perteklius patenka į tinklus pasaugojimui iki to laiko, kai jūsų jėgainė negamins pakankamai elektros (naktį ir šaltuoju metų laiku).

Iš vienos pusės tai labai patogu, nes jūs būsite aprūpinti elektra, pagaminta jėgainės visus metus, taip pat naktį. Tačiau iš kitos pusės – tokia energija tampa mokama. Tiesa, mokestis žymiai mažesnis nei įprasta elektros kaina. Nuosavos saulės elektrinės suteikia galimybę mokėti apie tris kartus mažiau. Klientas, norėdamas prijungti jėgainę prie tinklų renkasi vieną iš kelių apskaitos būdų.

1. Mokama už saulės elektrinių bendrą galią

Vedant apskaitą tokiu būdu reikės mokėti už sumontuotą ar nusipirktą galią. 1 kW galios šiuo metu kaina – 3,1944 euro. Šį planą rekomenduojama rinktis kai pradėsite generuoti energiją. Metų bėgyje planą galima pakeisti vieną kartą.

2. Mokama už į tinklus patekusias ir susigrąžintas kilovatvalandes

Saulės elektrinės nuo balandžio iki lapkričio mėnesio gamina elektros perteklių, kuris pervedamas į tinklus. Tokioje apskaitoje bus skaičiuojama kiekviena pasaugojimui į tinklus atiduota ir vėliau susigrąžinta kilovatvalandė. 1 kWh kaina 5,454 cento. Įprastai gyventojai moka 14,1 centą.

3. Mokama dalis už instaliuotą galią ir dalis už saugomas/susigrąžinamas kilovatvalandes

Pagal tokią sutartį mokėsite:

1,3189 euro už 1 kW galios,

2,662 cento už 1 kWh.

4. Kai saulės elektrinės gamina elektros perviršį, juo ir atsiskaitoma su tinklais

Didžiausios saulės elektrinės, už kurias galima gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą yra 10 kW. Tokios jėgainės sugeneruoja apie 10000 kWh per metus, tačiau vidutinė šeima tiek nesunaudoja, todėl atiduodant 41 % energijos tinklams, galima atsiskaityti už elektros pasaugojimą ir susigrąžinimą.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *