Dažnai kelias į pirmąjį uždirbtą milijoną būna grįstas skolomis. Didesnėmis ar mažesnėmis – nesvarbu, tačiau būtent skolinti pinigai suteikia tą pagrindinį impulsą vadinamajam start-upui. Nebūtinai skolintis 10 000 litų ir steigti UAB. Užtenka pradėti individualiai, tačiau vis tiek legaliai, nes greitos paskolos išduodamos tik nepriekaištingos reputacijos asmenims, o dabar jau ir įmonėms.
Paskolos įmonėms – nauja paslauga greitųjų kreditų rinkoje. Greitos paskolos privatiems asmenims jau tapo įprastu dalyku, kuris nuolat reklamuojasi per televiziją, radiją, internetu. Kodėl gi tie pasiskolinami pinigai negali būti panaudojami ne padėti sulaukti atlyginimo, pirkti kompiuterį ar automobilį?
Įsivaizduokime labai paprastą situaciją. Žmogus turi verslo idėją. Brandino ją keletą mėnesių, niekam nepasakojo, slėpė. Norint ją įgyvendinti reikia investuoti tam tikrą sumą pinigų. Verslas internete vis dar yra patrauklus Lietuvoje – mes neturime daugybės paslaugų, prie kurių jau seniai pripratę užsieniečiai. Erdvės internetiniam verslui yra apstu, tačiau reikia sukurti produktą kokybiškai, kad būtų galima pritraukti pirmuosius lankytojus, o taip pat ir investuotojus, kurie, matydami gatavą ir veikianti produktą, savo kišenes papurtytų greičiau, nei išklausydami dar vienos naivios idėjos apie tai, kaip naujas interneto puslapis pakeis pasaulį… Norint sukurti interneto produktą reikalingos 3-4 rūšių išlaidos:
- Interneto puslapio dizainas (ne visada nemokamų šablonų užtenka) – kaina apie 1500 Lt
- Interneto puslapio talpinimas ir domenas – kaina metams apie 200 Lt
- Interneto puslapio programavimas – kaina apie 2000 Lt
- Interneto puslapio tekstai, vertimai – kaina apie 500 Lt
Iš viso išlaidų 4200 litų. Iš kur tokie pinigai? Variantai yra du. Greita paskola kaip privačiam asmeniui, tačiau gana sunku rasti, kas duos tokią sumą, nes paprastai greitosios paskolos yra 500-3500 litų. Taip pat mokesčiai labai dideli. Kitas variantas yra steigti nedidelę įmonę (anksčiau ar vėliau vis tiek reikės fiksuoti pajamas) ir tada prašyti paskolos įmonėms. Paskolos įmonėms paprastai išduodamos įmonei, kuri neturi skolų ir yra jau veikianti, tačiau yra specialios greitosios paskolos nuo 500 iki 5000 litų skirtos ką tik įsikūrusių verslų finansavimui (tokią teikia Capitalia kredito bendrovė). Biurokratizmas gaunant paskolą yra paprastai gana didelis, nes reikia ruošti profesionalų verslo planą (jo parašymas kainuoja apie 2000 litų), ilgai ir nuobodžiai varstyti bankų duris, dalyvauti kreditavimo komisijų narių susitikimuose ginantis savo verslo idėją. Greitos paskolos iš bankų ar kredito unijų tikėtis tikrai neverta, tačiau čia laiko sutaupyti gali greitųjų paskolų bendrovės, kuriose yra tokia paslauga, kaip paskolos įmonėms (pradedančiosioms). Užpildote paraišką internetu, susitinkate su vadybininku, kuris pagal trumpą jūsų verslo pristatymą įvertina rizikos laipsnį ir pagal tai paskaičiuoja kokios bus palūkanos. Grįžtant prie minėto atvejo, reikalinga suma yra 4200 litų. Tai telpa į 500-5000 litų rėmus, todėl reikia tik nuspręsti kokiam laikotarpiu šis kreditas gali būti paimtas. Leidžiamas terminas yra iki 2 metų, taigi jei net ir pirmieji metai bus sunkūs, sugebėsite viską grąžinti per antruosius metus. Paprastai tokiais atvejais pirmųjų mėnesių palūkanos būna 0%, o didėja tik vėliau, kai verslas pradeda uždirbinėti pinigus.
Paskolos įmonėms yra puikus būdas pradėti startupą. Kai produktas yra gatavas, arba bent jau Beta versijoje, jį galima pristatyti įvairiuose startuolių renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, ieškoti investuotojų, kurie patikėtų, kad produktas gali būti pelningas. Susiradus investuotoją greitasis kreditas verslui gali būti grąžintas anksčiau laiko be jokių sankcijų.
Sėkmės versle!
Parašykite komentarą