Nėštumo pasekmė – pokyčiai odoje

Pigmentinės dėmės po gimdymoKiekviena nėščioji patiria skirtingus jausmus – vienos negali tverti džiaugsmu, kad netrukus turės vaikelį, o kitos visą nėštumą praleidžia su įkyriu rūpesčiu galvoje – kaip reikės mesti svorį, ką daryti su odos pakitimais ir panašiai. Iš tiesų, odos pokyčiai nėščiosioms gali tapti tikra nelaime: dažniausiai būsimas mamas kamuoja spuogai, pigmentinės dėmės po gimdymo bei niežtinti dilgėlinė. Pateikiame informacijos apie kiekvieną šių odos sutrikimų atskirai.

Spuogai. Spuogai kiekvienam planetos gyventojui atsiranda dėl hormonų įtakos riebalų liaukoms. Nėščiųjų pasaulyje nėra kažkokios vienos taisyklės – kai kurioms moterims oda tik pagražėja, kitoms – išsausėja, o trečias pradeda varginti riebi oda ir spuogai. Tai vyksta dėl to, kad apie 12 nėštumo savaitę gimdoje esantis vaisius pats ima gaminti hormonus, tad moters kūne susidaro jų perteklius ir, visai kaip kai kurioms prieš mėnesines, vienas po kito atsiranda spuogeliai aplink burną ir smakrą.

Pigmentinės dėmės po gimdymo. Priežastis vėl gi – hormonai. Šios dėmės dažniausiai pasipila prie veido ir kitose kūno vietose. Deja, šios žymės nėra lengvai išnaikinamos – moteriai reikia nuolatos saugoti odą nuo saulės, naudoti apsauginius kremus. Jei dėmės nenyksta ir po gimdymo, bandoma taikyti tokius gydymo būdus, kaip tepamieji vaistai, lazerio ar impulsinės šviesos procedūros ir panašiai.

Niežtėjimas arba dilgėlinė. Antrąjį ar trečiąjį trimestrą ne viena besilaukianti moteris kenčia nuo niežtėjimo. Tai įvyksta dėl to, kad staigiai priaugant svorio ir tuo pat metu tempiantis odai atsiranda diskomfortas. Be to, reikia gerti daugiau skysčių, o tą pamiršta ne viena būsima mamytė. Norint palengvinti šį pojūtį patariama maudytis šiltame vandenyje, naudoti tik švelnius prausiklius, geriausia drėkinamuosius, ir iškart po vonios ar dušo ant drėgnos odos teptis kūno aliejų ar losjoną.

Jeigu nėščiąją kankina dilgėlinė, ją atpažinti galima iš raudonų dėmių ant krūtinės, šlaunų, sėdmenų. Dėl kiekvieno įtarimą keliančio simptomo nėštumo metu verta pasitarti su gydytoju, kuris nustatytų, kokios šių simptomų priežastys, ir pasiūlytų geriausią gydymo variantą.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *