Pigiausi kompaktiški fotoaparatai

Visai neseniai dovanų pirkau fotoaparatą. Ieškojau paprastos muilinės su apie 10 Megapikselių raiška ir HD filmavimu, taip pat keičiamomis pakraunamomis baterijomis ir SD kortelės lizdu. Paprastas mažas fotoaparatas, telpantis į kiekvieną rankinuką. Nepatikėjau, kad dabar fotoaparatai gali būti tokie pigūs už tokią kokybę.

Nusipirkau Fuji vieną iš FinePix serijos fotoaparatų su 14 Megapikselių raiška ir HD filmavimu vos už 170 litų. Mano Olympus fotoaparatas tik 10 Mpx teturi, nors kainavo 3 kartus daugiau…

Visa tai verčia susimąstyti, kad dar vienas prabangos preke laikytas daiktas gali būti naudojamas kasdien lygiai taip pat, kaip dabar mobilusis telefonas. Skaitmeniniai kompaktiniai fotoaparatai tapo taip pat lengvai prieinami visiems. Jei už pusantro šimto litų galima įsigyti padoriai fotografuojantį ir net filmuojantį fotoaparatą, kam tada pirkti išmanųjį telefoną? Užtenka paprasto telefono ir kišenėje nešiojamo mažyčio fotoaparato, nes išmanieji dažniausiai yra perkami dėl kameros ir fotografavimo bei filmavimo galimybių.

Ne visi fotoaparatų gamintojai siūlo tokius kompaktinius fotoaparatus Lietuvoje. Populiariausi šioje klasėje yra be abejonės Fuji su FinePix serija ir Nikon su Coolpix serija. BenQ ir Kodak kompaktinių telefonų modelių yra nedaug, tačiau interneto parduotuvėse kartais pasitaiko. Jiems kulnis mindo Samsung ir Pentax bei Sony su keliais modeliais savo pigių, bet kokybiškų fotoaparatų (kaina – 200-300 litų).

Visi šios klasės fotoaparatai turi nemažai ne profesionalams fotografams skirtų funkcijų. Viena populiariausių funkcijų, reikalinga kiekvienam pradedančiajam – vaizdo stabilizavimo sistema, kai fotoaparatas atitinkamai reaguoja ir į drebančias rankas, ir į šokinėjantį vaizdą, pavyzdžiui, žaidžiančius vaikus, lakstančius gyvūnus ir pan. Nauji modeliai turi gana daug gamyklinių rėžimų, kurie leidžia fotografuoti saulėlydžius, fejerverkus, sniegą, paplūdimį, šunis ir kates (aptinkamas jų snukutis), vakarėlius, dokumentus, aišku, portretus, sportą ir kraštovaizdžius su natūralia šviesa bei naktinius vaizdus. Maža to, daugumoje šių modelių yra panoraminių nuotraukų funkcija, lengvai sujungianti tris viena šalia kitos darytas nuotraukas. Su kai kuriais modeliais galima daryti ir 3D fotografavimas MPO formatu, tačiau ši funkcija dar nėra labai populiari (ateityje tikrai bus).

Fotoaparatai skiriasi savo ekranų dydžiais, nuo kurių priklauso baterijų veikimo laikas. Kuo ekranas didesnis, tuo daugiau energijos jis suvartoja.

Filmavimo kokybė yra pakenčiama, o kai kurie modeliai turi ir HD filmavimo galimybes. Aišku, tokie fotoaparatai turi ir SD kortelių lizdus, kuriuose galima įdėti iki 16 GB dydžio SD korteles. Tokiu būdu vidinė atmintis tampa nebereikalinga.

Vienintelis pigių ir kompaktiškų fotoaparatų minusas – optinis pritraukimas. Vienur jis labai mažas, kitur yra tik skaitmeninis, su kuriuo išgaunami vaizdai nėra ryškūs. Pritraukimo valdymas yra ekrano pusėje, o ne objektyvo, kaip su kai kuriais didesniais fotoaparatais, labiau panašiais į veidrodinius, o ne į „muilines”. Bet kuriuo atveju, jei fotografuojama mieste ir artimi objektai, skųstis neturėtų būti dėl ko.

Kompaktiniai fotoaparatai neužima daug vietos, todėl juos galima nešiotis visada. Pamačius svarbų įvykį visada galima greitai išsitraukti ir nufilmuoti, taigi jie padeda būti pilietiškais ir sąmoningais visuomenės nariais. Pigiausias kainas gali pasiūlyti bet kuri internetinė parduotuvė – tereikia tik nepatingėti jas palyginti.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *