Lietuviška kosmetika: kaip išsirinkti tinkamiausias priemones, nepakenksiančias odai?

Kai pasirinkimo tiek daug, įsigyti kosmetikos priemonę – ne taip ir paprasta. Todėl visų pirma ant pakuočių ieškokite sertifikatų ženkliukų.

ES pagaminta ir lietuviška kosmetika visuomet turės kokybę ir saugumą įrodančius sertifikavimo ženklelius. Tai reiškia, kad rizikingų, nesaugių medžiagų naudojimą riboja teisės aktai: jei tokių medžiagų būtų kosmetikos sudėtyje, ji apskritai negautų sertifikatų.

Tačiau atkreipkite dėmesį ir į tai, kad kasmet rinkoje atsiranda naujų, dar neištirtų ir jokiais teisės aktais nereglamentuotų medžiagų, todėl reikia būti kritiškiems.  

Labai dažnai kosmetikos pramonėje naudojamos dvi pagrindinės sąvokos: natūrali kosmetika ir ekologiška kosmetika. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad natūrali kosmetika nebūtinai yra ekologiška. Natūralios – gautos iš gamtos (augaliniai aliejai, mineralai, dumbliai, pieno ir bičių produktai ir kt.) medžiagos, o ekologiškos medžiagos – be GMO, užaugintos pagal tvarios žemdirbystės principus, be gyvūnų dalių sudėtyje ir pan.

Kosmetika: kokių komponentų neturėtų būti etiketėse?

Kenksmingiausi – kosmetikos gaminiuose esantys konservantai, pailginantys produkto galiojimo laiką, ir kvapiosios medžiagos.

Taip pat reikėtų vengti SLS ir SLES – putojimą skatinančių medžiagų, kurios gali šiek tiek dirginti odą ir nėra itin sveikos. Įprastai šių medžiagų sudėtyje turi prausikliai (tiek kūno, tiek ir veido) bei šampūnai.

Renkantis plaukų dažus reikėtų stebėti, ar jų sudėtyje nėra amoniako. Taip pat reikėtų vengti cheminių saulės filtrų.

Didelės grėsmės nesukels, bet ir teigiamo poveikio nei odai, nei plaukams neatneš mineraliniai aliejai, išgaunami iš naftos (etiketėse jie apibūdinami petrolatum arba paraffinum terminais).

O kokių komponentų ieškoti kosmetikos priemonių sudėtyje?

Atidžiausiai reikėtų rinktis priemones, kurios įsigeria į mūsų odą (pavyzdžiui, kremai, serumai) ir teikia ilgalaikį efektą. Kokybiški veido kremai sudėtyje turėtų turėti drėkinamųjų arba maitinamųjų komponentų, pavyzdžiui, hialurono rūgšties, natūralių sviestų.

Svarbu, kad kremas apsaugotų nuo UV spindulių.

Taip pat kremų sudėtyje turėtų būti senėjimo procesus pristabdančių antioksidantų.

Kaip išsirinkti tinkamiausią kosmetiką?

Kosmetika, atitinkanti odos ir plaukų tipą. Renkantis kosmetiką, labai svarbu atkreipti dėmesį, kokiam odos tipui ji skirta. Pavyzdžiui, sausai odai ir plaukams prireiks intensyvesnio drėkinimo, maitinimo; jei oda ir plaukai – riebūs, kosmetika turi subalansuoti riebalų lygį.

Ar kosmetika nedirgina odos? Tikriausiai daugelis yra turėję netinkamą veido priežiūros priemonę. Ja nuvalius veidą ar užtepus priemonės ant odos, ją pradeda tempti, oda ima nemaloniai tvinkčioti, parausta – tiesiog jaučiamas diskomfortas. Tai reiškia, kad ši priemonė jums netiko. Jei naudojama netinkama kosmetika, kemšasi odos poros, atsiranda spuogelių, bėrimų. Tačiau tai ne vienintelė blogybė – netinkama kosmetika gali sukelti ir alerginę odos reakciją ar net dermatitą. Todėl ieškokite kosmetikos, kuri nekimštų porų, sudėtyje neturėtų poras galinčių užkimšti komponentų. Geriausiai tiks dermatologų patikrinta kosmetika.

Naudojant kosmetiką pagerėja veido ar plaukų būklė. Naudojant vienas kosmetikos priemones nejaučiame jokio efekto; kitos duoda efektą, bet jis nėra 100 proc. toks, kokio tikimės; ir, galiausiai, tinkamos priemonės laikui bėgant pagerina veido ar plaukų būklę, todėl daugelis pradeda pirkti tik tą priemonę.

Ar verta kosmetiką gaminti namuose?

Grožio ekspertai pastebi, kad šiandien tęsiasi namuose gaminamos kosmetikos mada. Gaminama kone viskas: nuo paprastos plaukų kaukės ir kūno šveitiklio su kavos tirščiais iki lūpų balzamo ir veido kremo. Tačiau kremų ir kitų sudėtingų priemonių gaminti namuose tikrai nepatariama, nes tiesiog nežinosite, kiek ir kokių ingredientų tiksliai įdėti, be to, negalėsite numatyti, kaip vieni komponentai sąveikaus su kitomis kosmetikos priemonės sudėtinėmis dalimis, todėl galite prisišaukti daugiau žalos negu naudos. Verčiau pasitikėkite mūsų gamintojais ir įsigykite jų produkcijos: lietuviška kosmetika yra viena saugiausių ir kokybiškiausių.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *