Mokesčių susigrąžinimas UK ir kitos buhalterių paslaugos

Lietuviai Anglijoje yra labai vertinami dėl savo darbštumo ir požiūrio į darbą. Ne vienas tautietis, emigravęs į JK, dirba per du darbus, kai kurie bando dirbti ir sau arba net kuria įmones Didžiojoje Britanijoje. Visais atvejais susiduriama su mokesčiais. Kiekvienais metais balandžio mėnesį legaliai dirbantys lietuviai kartu su savo algalapiais (pay-slips) gauna ir dar vieną pažymą – P60, kurioje nurodoma, kiek per praeitus metus darbuotojas gavo pajamų ir kiek mokesčių jo vardu darbdavys sumokėjo valstybei. Tokius lapelius labai rekomenduojama išsaugoti, nes jie gali būti naudingi ir po kelių metų, kai, galbūt, jau nebedirba tas žmogus UK, o sėdi Lietuvoje.

Pagal esamą mokesčių tvarką Anglijoje, kartais mokesčių susimokama ir daugiau, nei reikia. Tokius permokėtus mokesčius UK valdžia grąžina, tereikia tik paprašyti. Tai geriausiai padaryti per finansines konsultacijas teikiančias įmones, kuriose dabar dirba nemažai lietuvių. Finansiniai konsultantai yra kartu ir buhalteriai. Buhalteriai UK, kitaip nei Lietuvoje, aptarnauja ne tik verslininkus, bet ir privačius asmenis „iš gatvės”. Kadangi visos buhalterinės paslaugos teikiamos internetu ir paprastu UK paštu, didelio poreikio erdviems biurams nėra, tad geriausiai tokių buhalterių ieškoti internete. Vieni tokių yra EB Financial Services Ltd, kur dirba lietuviai konsultantai, tad susikalbėti ir gauti konsultacijas savo gimtaja kalba yra labai nesudėtinga.

Norint susigrąžinti mokesčius iš UK mokesčių inspekcijos, rekomenduojama kreiptis į buhalterius, kurie visus reikalingus dokumentus užpildys taisyklinga anglų kalba. Mokesčių grąžinimas UK paprastai trunka 1-2 mėnesius. Buhalteriai taip pat gali pasirūpinti ir kitais asmeniniais finansiniais reikalais, pavyzdžiui motinystės pašalpa, taip pat ir vaiko pašalpa gali būti gaunama per juos. Konsultantai užsiima tokiais reikalais, kaip kompensacijos už kriminalinį sužalojimą (paprastai tuo užsiima ir advokatai, tik jų įkainiai Anglijoje – kosminiai). Kompensacija už kriminalinį nusikaltimą yra lietuviams nežinomas dalykas, tad apie jį – truputį plačiau. Jei UK gyventojas apsidraudžia savo sveikatą angliškoje draudimo bendrovėje, smurto prieš jį atveju išmoka gali būti gaunama iš dviejų institucijų – iš draudimo bendrovės ir CICA (Criminal Injuries Compensation Authority – Kriminalinių sužalojimo kompensacijų agentūra). Abiems šioms įstaigoms reikės įrodyti, kokia fizinė arba psichologinė žala buvo padaryta per apžiūrėjusius medikus ir policiją (reikalingas policijos bylos numeris). Į CICA galima kreiptis praėjus iki 2 metų po nusikaltimo dienos. Per metus laiko jie įsipareigoja peržiūrėti prašymą ir pateikti pasiūlymą kompensacija. Kompensacijos gana dosnios. Mažiausia jų – 1000 svarų yra už pamuštą akį, sulaužytą pirštą, nuskeltą galinį dantį (priekinio danties nuskėlimas vertinamas 2500 svarų) ir panašiai. Jei nukentėjusysis sutinka, atsiunčiamas čekis su kompensacija. Paraišką užpildyti yra gana sudėtinga, kadangi reikia detaliai aprašyti sklandžia anglų kalba visas konflikto detales. Dauguma lietuvių laiko tai sunkiai įveikiama užduotimi, todėl finansiniai konsultantai čia viena iš geriausių išeičių.

Čia tik kelios iš finansinių paslaugų, kurias teikia buhalteriai Anglijoje į bėdą papuolusiems tautiečiams.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *