Skalbimo mašinos ir džiovyklės priežiūra

Buitinė technika bene kiekvienuose namuose yra labai svarbi kasdienio gyvenimo sudedamoji dalis, kuri bėgant metams jau spėjo tapti neatsiejama ir savaime suprantama. Tačiau tikrai ne kiekvienas žmogus, kuris kasdien naudoja įvairius buitinės technikos prietaisus, susimąsto apie tai, kokių priemonių jis galėtų imtis, kad prailgintų savo buitinės technikos tarnavimo laiką. Todėl šiandien metas pakalbėti apie skalbimo mašinos ir džiovyklės priežiūrą.

Skalbimo mašinos priežiūra

Jei jūs nenorite susidurti su pernelyg didelėmis elektros energijos sąnaudomis, gerokai ilgesniais skalbimo ciklais, nemaloniais kvapais ir pelėsiu, turėtumėte pasinaudoti keliais praktiškais skalbimo mašinos priežiūros patarimais.

  1. Naudokite tinkamą skalbiklį. Daugelis šiuolaikinėje rinkoje esančių naujų skalbimo mašinų modelių yra taupantys elektros energiją, padedant vartotojams sutaupyti daugiau lėšų, todėl jei norite, kad jūsų skalbimo mašina ir toliau veiktų efektyviai, nepamirškite pasirinkti jai tinkamo skalbiklio.
  2. Palikite atviras dureles. Po to, kai išskalbiate drabužius skalbimo mašinoje, visuomet turėtumėte palikti skalbimo mašinos dureles atviras. Tokiu būdu jos vidus tinkamai išdžius ir joje nesiformuos pelėsis.
  3. Nepalikite drėgnų skalbinių. Jei jūs savo skalbimo mašinoje ne vienai valandai paliksite drėgnus skalbinius, galite būti tikri, kad tiek skalbiniai, tiek ir pati skalbimo mašina gali pradėti skleisti nemalonų kvapą, kartu sukuriant ir palankias sąlygas pelėsio atsiradimui.
  4. Plaukite skalbimo mašiną. Savo skalbimo mašinos vidų valyti turėtumėte reguliariai. Vien tai, kad ji yra skirta skalbti drabužius, dar nereiškia, jog jos vidaus nereikia valyti. Vidaus valymui visuomet galite pasitelkti ir vyno actą bei vandenį, sumaišytą lygiomis dalimis. Be to, kartais įjunkite tuščią skalbimo mašiną karšto vandens režimu, pasitelkdami skalbiklį arba minėtą vyno acto mišinį.
  5. Nepersistenkite naudodami skalbiklį. Nors gali atrodyti logiška naudoti daugiau skalbiklio, vis dėlto pernelyg didelis skalbiklio kiekis paliks pėdsaką ant jūsų drabužių ir taip pat skalbimo mašinos vidaus paviršių.

Džiovyklės priežiūra

Jūs galite prailginti savo džiovyklės tarnavimo laiką pasekdami keliais labai paprastais patarimais.

  1. Pasirūpinkite ventiliacija. Kiekvienai džiovyklei yra labai svarbu, jog jos ventiliacijos angos būtų švarios, o pati ventiliacijos sistema veiktų efektyviai. Todėl pasistenkite reguliariai patikrinti ventiliacijos angas, įsitikindami, kad viskas veikia tinkamai ir džiovyklė nekaista.
  2. Pasirūpinkite švara. Po kiekvieno džiovinimo ciklo savo džiovyklės vidų turėtumėte labai kruopščiai nuvalyti, kartu iš jos vidaus pašalindami bet kokius užsilikusius nešvarumus ar džiovintų skalbinių dalis, kurios priešingu atveju galėtų užkimšti džiovyklės angas, sukeliant perkaitimo pavojų ar kitas papildomas problemas, dėl kurių džiovyklė galėtų pradėti prasčiau veikti.
  3. Stebėkite laiką. Kuomet naudojatės savo džiovykle, visuomet stebėkite laiką, per kiek yra išdžiovinami į ją įdėti skalbiniai. Jei laikui bėgant džiovyklės ciklų laikas didėja, jums gali būti reikalingas profesionalus džiovyklių remontas (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/dziovyklių-remontas/).
  4. Užtikrinkite stabilią padėtį. Jei norite, kad jūsų džiovyklė veiktų kuo ilgiau ir kuo patikimiau, turėtumėte užtikrinti, kad ji stovėtų stabilioje padėtyje. Net jei pradžioje ji stovėjo stabilioje padėtyje, tai tikrai nereiškia, kad praėjus kuriam laikui ji vis dar bus išlikusi lygiai toje pačioje vietoje.

Taigi, iš tikrųjų mūsų kasdien naudojamos buitinės technikos priežiūra yra labai paprasta ir nereikalaujanti iš mūsų daugybės laiko. Todėl, kai tokių nedidelių pastangų dėka mes galime užtikrinti, kad mūsų buitinė technika tarnautų gerokai ilgiau, tikrai niekuomet neturėtume ignoruoti tokių praktiškų patarimų.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *