Nusprendėte auginti dekoratyvinį triušį? Puiku – šis mielas gyvūnėlis suteiks jums šilumos ir meilės. Tiesa, veterinarijos klinika primena: triušiai yra gana lepūs gyvūnai, reikalaujantys ypatingo dėmesio. Jei nusprendėte auginti triušiuką, visų pirma įvertinkite savo galimybes – ar galėsite jam skirti pakankamai laiko ir tinkamai pasirūpinti augintinio sveikata?
Fiziniai duomenys
Dekoratyvinių triušių gyvenimo trukmė siekia 10 metų. Suaugusio gyvūno svoris svyruoja nuo kelių iki keliolikos kilogramų (svoris priklauso nuo triušio lyties ir veislės). Patelių nėštumas trunka apie 32 dienas, o vienos vados metu atvedama nuo keturių iki dvylikos jauniklių. Mažyliai prižiūrimi vieną mėnesį. Lytinę brandą triušiai pasiekia sulaukę 5 mėnesių.
Laikymo sąlygos ir šėrimas
Veterinarijos klinika primena – jei norite, kad triušiukas būtų sveikas ir smagus, privalote pasirūpinti jo laikymo sąlygomis. Visų pirma rinkitės itin erdvų ir šviesų narvelį. Nepamirškite, kad į jį turi patekti daug šviesos ir gryno oro. Jokiu būdu nelaikykite narvelio ant palangės, t. y. gyvūnas nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Venkite skersvėjo.
Narvelio dugną išklokite specialiu kraiku arba medžio drožlėmis. Nenaudokite laikraščių, popieriaus ar vatos. Narvo kampe galite padėti šieno – tai svarbi triušio mitybos raciono dalis. Maitinkite triušį specialiai jam skirtu maistu, nepamirškite duoti vitaminų ir mineralų. Triušiukai maitinami du kartus per dieną. Jei gyvūnas nevalgo, pasikalbėkite su profesionalu – veterinarijos klinika patars visais triušo priežiūros ir mitybos klausimais, prireikus – atliks tyrimus ir paskirs efektyviausias gydymo priemones. Nepamirškite, kad triušio narve turi būti kreidelių ar medžio šakelių, kurias gyvūnas galėtų graužti. Geriamą vandenį keiskite kiekvieną dieną. Vasaros metu – du kartus per parą.
Nekelkite triušiuko už ausų ar pilvo – imkite gyvūną už sprando. Neduokite triušiuko mažam vaikui, kadangi neatsargus elgesys gali turėti rimtų pasekmių gyvūno sveikatai. Reguliariai šukuokite ir karpykite gyvūno nagus (nekarpomi nagai trukdo vaikščioti). Nepamirškite vizitų pas veterinarą – triušiukus būtina skiepyti. Triušiukų be reikalo nemaudykite. Prausimo procedūras atlikite tik tuomet, kai jų iš tiesų reikia, pvz., po pasivaikščiojimo lauke, kuomet susitepa gyvūno kojytės. Naudokite tik specialų šampūną.
Pasivaikščiojimai ir žaidimai
Triušis nėra mažas gyvūnėlis, todėl jam reikalinga gana didelė erdvė. Kai gyvūnas pripranta prie naujų namų, jį galima išleisti iš narvelio pabėgioti, tačiau nepamirškite gyvūno stebėti – neprižiūrimas triušis gali pridaryti daug žalos, pvz., nugraužti elektros laidus. Sušilus orams gyvūną galima išvesti į lauką. Naudokite specialiai triušiams skirtą pavadėlį ir nepalikite gyvūno be priežiūros.
Parašykite komentarą