Darbo sauga Vilniuje ir priešgaisrinės saugos reikalavimai

darbo sauga VilniujeSiekiant užtikrinti tinkamas darbo sąlygas, būtina pasirūpinti darbuotojų sauga. Darbo sauga Vilniuje ir kituose miestuose organizuojama, remiantis asmenine darbdavio iniciatyva ir laikantis numatytų saugos reikalavimų. Viena svarbiausių darbo saugos užduočių – priešgaisrinė sauga, už kurią yra atsakingas įmonės vadovas.

Darbdavys privalo organizuoti darbuotojų mokymo užduotis ir instruktavimą priešgaisrinės saugos klausimais. Darbuotojų žinios turėtų būti tikrinamos ir atestuojamos. Darbdavys turi paskirti už priešgaisrinę įmonės būklę atsakingus asmenis ir aprūpinti įmonę patikimomis gaisro gesinimo priemonėmis. Darbdavys turi užtikrinti, kad darbuotojai mokės naudotis priešgaisrinės saugos įranga (šiuo tikslu vedami darbo saugos mokymai).

Darbo sauga Vilniuje numato, kad darbo vietoje esančios pirminės gaisro gesinimo priemonės turi atitikti reglamentuotus kokybės kriterijus. Gaisro gesinimo priemonės gali būti įvairių tipų ir rūšių, tačiau dažniausiai naudojami gesintuvai ir modernios gaisro gesinimo sistemos. Įmonėje kilęs gaisras grupuojamos į atskiras klases, nuo kurių priklauso ir tinkamų gesinimo priemonių pasirinkimas. Dažniausiai kalbama apie A (dega kietos medžiagos ir susidaro įkaitusios anglys) ir B (dega skysčiai arba medžiagos, kurios gaisro metu skystėja) tipo gaisrus. Retesniais atvejais gali kilti ir C (dega degios dujos) bei D (dega degūs metalai) klasės gaisrai.

Gesintuvai priskiriami pagrindinėms pirminio gaisro gesinimo priemonėms. Populiariausi yra vandens putų, miltelių ir dujų (angliarūgšties) gesintuvai. Vandens putų gesintuvai atvirą ugnį gesina putomis. Putos susidaro vandens, oro ir specialaus putokšlio mišiniui tekant per difuzorių. Minėtuosius gesintuvus būtina laikyti šildomose patalpose. Didžiausias minėtojo gesintuvo trūkumas – ši priemonė netinkama veikiantiems elektros įrenginiams. Patikimi miltelių gesintuvai yra pripildyti aukščiausios kokybės ABC, BC ir D rūšies milteliais. Tiesa, nepamirškite, kad konkreti miltelių rūšis skirta tam tikros klasės gaisro gesinimui. Moderniųjų angliarūgšties gesintuvų viduje yra suslėgtos dujos, kurios purškiamos per difuzorių šąlą ir plečiasi. Angliarūgštės gesintuvai tinka elektros įrenginių gesinimui. Darbo saugos specialistai primena, kad pirminėms gaisro gesinimo priemonėms, be gesintuvų, priskiriamas ir vanduo, juodžemis ir smėlis. Gaisro židinys gali būti gesinamas ir specialiais gesinimo audiniais.

Itin dažnai darbo sauga Vilniuje neatsiejama ir nuo modernių priešgaisrinių sistemų. Šios gali būti dviejų rūšių – atskiros profesionalios priešgaisrinės sistemos ir sistemos, jungiamos prie įmonės patalpų apsaugos sistemų. Pastarosios nereikalauja atskiros centralės, todėl yra pigesnės. Profesionalių priešgaisrinių sistemų veikimas paremtas gaisro gesinimu ir gaisro pavojaus mažinimu, pvz., šios sistemos gali pradėti ugnies gesinimą vandeniu ar išjungti patalpose esančius ventiliatorius (kad ugnis lėčiau plistų).

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *