Darbo užsienyje privalumai ir trūkumai

darbasVisi trokšta uždirbti dideles sumas, kuriomis galėtų tenkinti visas savo užgaidas, tačiau realybė yra tokia, kad nemaža dalis lietuvių dirba už minimalų atlyginimą ar vos keliais eurais daugiau už jį. Esant tokiai situacijai, ieškoma įvairių alternatyvų. Viena jų – darbas kitose šalyse. Daug kas yra girdėję, kad geras darbas Norvegijoje gali garantuoti įspūdingas pajamas. Tačiau, ką reiškia geras darbas? Tai tikrai nereiškia, kad nieko nereikės daryti ir šiaip sau bus mokamas atlyginimas.

Užsienyje norintiems dirbti lietuviams reikėtų atsikratyti vieno gando. Užsienyje nėra tokių darbdavių, kurie už nieko neveikimą žmonėms mokėtų atlyginimą. Nėra tokio darbo. Paprasčiausiai, daug gandų pasigirsta iš tų, kurie yra nusivylę darbo rinka Lietuvoje ir šitaip save drąsina rinktis dabar užsienyje. Turėkite galvoje, kad užsienyje galima ne tik užsidirbti, bet ir pakliūti į aferistų pinkles.

Jeigu jūs nuolatos galvoje „kiek galiu uždirbti užsienyje“, pirmiausia reikėtų nuspręsti apie kokią šalį rinka kalba. Pagal savo specialybę galite daugmaž sužinoti kokie atlyginimai vyrauja kitose šalyse. Aišku, būtina pasidomėti ir keliamais reikalavimais. Geriausia būtų susirasti žinomą ir patikimą įdarbinimo agentūrą ir jai pateikti visą informaciją apie save. Tada agentūra jums galėtų pasiūlyti darbą arba bent jau įvardintų koks realus atlyginimas jūsų lauktų, jeigu dirbtumėte konkrečioje šalyje.

Grįžtant prie darbo paieškos užsienyje temos, pabrėžtina, kad sukčiai gali jus palikti visiškai be nieko. Blogiausias scenarijus kuris gali nutikti – sumokėsite pinigus už įdarbinimą ir kitas paslaugas, o atvykę liksite ant ledo – nei pinigų, nei darbo, nei apgyvendinimo.

Jeigu norite išvengti apgavysčių, jums būtina rinktis tokias įdarbinimo agentūras, kurios turi gerą reputaciją. Paprasčiausiai, Lietuvoje veikia be viena agentūra, kurią rekomenduoja kiti žmonės. Tiesiog pagal atsiliepimus galima suprasti į ką kreiptis būtų geriausia.

Kaip jau minėta, tai dar nereiškia, kad užsienyje jums tiesiog viskas eisis kaip per sviestą. Būna žmonių, kurie tiesiog nesugeba pritapti prie vietinės kultūros ar tiesiog įsidirbti pagal naują grafiką. Matote, visur reikia dirbti ir tik nuo jūsų įdėto darbo priklausys kiek uždirbsite.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *