Efektyvūs pratimai pečių raumenims

štangosNet tobuliausiai išdailinta krūtinė ir torsas nepadarys vyro gražiu, jeigu jo pečiai bus suglebę. Ši vyro kūno dalis turi būti plati ir tvirta – ne veltui nuo seniausių laikų platūs ir tvirti pečiai asocijuojami su vyriškumu, jėga ir užuovėja.

Taigi, treniruojant visą kūną, privaloma neužmiršti ir pečių. Žinoma, paprasčiausi atsispaudimai stiprina deltinius pečių raumenis, tačiau vien atsispaudimais idealių pečių nesusiformuosi. Pečių treniruotėms svarbiausia įranga – štangos. Pečių raumenys formuojami štangą stumiant sėdėjimo arba stovėjimo pozicijoje.

Štai keli efektyvūs pratimai tiems, kurie nori gražių ir tvirtų pečių:

  • Stovėkite truputį prasiskėtę, laikykite nugarą tiesiai. Suimkite iš viršaus štangą – suėmimas turi būti vos vos platesnis negu jūsų pečių plotis. Įkvėpę kelkite štangą palei kūną aukštyn, tol kol štanga pasieks smakrą. Alkūnės turi kilti kuo aukščiau. Tuomet lėtai štangą nuleiskite žemyn, iškvėpkite.
  • Kitas pratimas – štangos kėlimas priešais save. Vėl šiek tiek prasiskėtę atsistokite ir suėmę štangos virbą iš viršaus laikykite jį ties šlaunimis, nugara laikoma tiesi. Įkvėpkite ir kelkite štangą priešais save į priekį ištiestomis rankomis. Kelkite maždaug iki akių lygio. Nuleidę iškvėpkite. Šis pratimas lavina ne tik deltinius raumenis, bet ir viršutinius krūtinės raumenis.
  • Trečiasis pratimas atliekamas sėdint. Sėdėkite, nugara turi būti tiesi. Iš viršaus suimkite štangos virbą ir jį uždėkite sau ant krūtinės viršaus. Įkvėpkite ir kelkite štangą stačiai aukštyn – aukščiausiame taške iškvėpkite. Šis pratimas lavina priekinius bei vidurinius pečių raumenis, viršutinius krūtinės, viršutinį trapecinį raumenis bei trigalvį žasto raumenį.
  • Kiti praktikuoja pečių treniruotes su svarmenimis. Galima tiesiai atsistojus ir ištiesus rankas kelti jose laikomus svarmenis į šonus. Toks pats pratimas dar atliekamas kitu variantu – pasilenkus į priekį. Kartokite jį apie 6 kartus.

Raumenų formavimas yra ilgas ir kruopštus darbas su savimi. Tam reikia ir valios, ir laiko bei priderintos taisyklingos mitybos. Tačiau jeigu norite dailių pečių, verta atlikti šiuos pratimus. Rezultatas jus tikrai nustebins ir paskatins tobulinti ne tik šiuos, bet ir kitus kūno raumenis.

 

 

 

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *