Estetinis plombavimas – (ne)kiekvienam danties defektui ištaisyti?

dantys

Odontologijos tema, kaip ir daugelis kitų, neatsiejama nuo įvairiausių gandų. Ir sunku atsirinkti, kas yra kas. Štai vienur gali būti teigiama, kad estetinis plombavimas kiekvienam prieinamas, o kitur – kad tai brangu. Ir suprask, kad gudrus, kaip yra iš tiesų… O čia, šiame straipsnyje, gilinamės, kokiems defektams ištaisyti ši procedūra skirta.

Kam NĖRA skirta

Pradėsime nuo atvirkštinių minčių – kokiais atvejais estetinis plombavimas neišspręs problemos.

Šio tipo procedūra nelabai naudojama, kai yra didelių defektų, pavyzdžiui, kai likusi tik maža danties dalis. Tačiau nereikėtų nusiminti, mat tuomet įmanomi dantų protezavimo variantai. O ši paslauga, kaip ir visa odontologija, irgi sparčiai pažengusi į priekį.

Kam YRA skirta

Džiugu, kad daugybėje situacijų aptariama procedūra kaip tik naudinga, itin veiksminga ir skatinanti nuoširdžiai šypsotis.

  • Dantų spalva nebebalta? Dėl to vengiate pernelyg išsižioti? Nervinatės ir dėl jų formos?
  • Tarpdančiai atrodo dideli? Dantys nudilę?
  • Prie plombų pastebėjote plyšius? Pačios plombos jau nebaltos? Turite nekokybiškų plombų, kurias reikia keisti?
  • Ėduonis pažeidė dantį ir reikia atstatyti gražią išvaizdą?
  • Danties gabalėlis nuskilo?
  • Gydytojas užsiminė, kad reikėtų pakelti sąkandį?
  • Planuojamas ortodontinis gydymas?

Visi šie klausimai reikalauja atsakymo. Ir tą atsakymą jau žinote iš ankstesnių pastraipų. Kruopščiai plombuojant išsprendžiamas kone tuzinas problemų. Vis dėlto kiekviena priežastis gali turėti skirtingų „bruožų“, todėl specialistai jokiu būdu neburia iš kavos tirščių. Tik apžiūrėję burnos ertmės būklę pateikia atsakymą. Nes tai ne spėliojimo žaidimas.

Individualu

Estetinis plombavimas kiekvienam pacientui individualus. Galbūt jūsų situacijoje ši procedūra itin pravers, o gal bus pasiūlyta rinktis dantų protezavimą. Tai priklauso nuo esamos būklės. Pavyzdžiui, jei likusi didžioji dalis danties, turėtų pakakti estetinio plombavimo. Tačiau tais atvejais, kai nėra nei pusės danties, teks protezuoti.

Patarimas labai paprastas – nedelsti, susisiekti su specialistu ir nuvykus sužinoti, kokios galimybės. Kiekvienas iš mūsų norime sveikos ir gražios šypsenos, o odontologai yra pajėgūs mums padėti. Ir skatina nebijoti, mat didelių replių ir milžiniško grąžto įvaizdis jau seniai praeityje.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *