Europos žiemos kurortai ir slidinėjimo kelionės planavimas

Slidinėjimo magija iš tiesų egzistuoja. Daugelis keliautojų tvirtina, kad vieną kartą išsiruošę slidinėti, šią pramogą prisiminsite vėl ir vėl, nepriklausomai nuo to, kiek metų praeis. Slidinėjimo kurortų pasiūla stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Kurortai skiriasi ne tik savo trasomis, bet ir kainomis. Jei ieškote optimaliausio varianto, siūlome pagalvoti apie Čekiją ar Lenkiją. Brangesnės kelionės siejamos su Italija, Šveicarija, Prancūzija. Tiesa, visuomet yra išimčių, todėl kelionę pradėkite planuoti iš anksto.

Išvykos planavimas ir pigiausi slidinėjimo kurortai

Jei ieškote kelionės savaitgaliui ar kelioms dienoms, siūlome rinktis Čekiją, kadangi toliau esantys kurortai, pvz., Italijoje ar Austrijoje, pareikalaus daugiau laiko ir ilgesnės kelionės. Apskritai, siekiant iš kelionės gauti daugiausiai naudos, pasisemti įspūdžių ir pailsėti, rekomenduojame atostogoms skirti bent vieną savaitę. Jei keliausite automobiliu, įvertinkite kelionėje praleistą laiką. Ypač tuomet, jei renkatės tolimesnius kraštus, pvz., Prancūziją. Šiuo atveju neskubėkite įveikti viso maršruto. Nakvokite pakelyje esančiuose viešbučiuose – taip sutaupysite daugiau jėgų ir būsite geresnės nuotaikos. Be to, slidinėdami nesijausite pavargę ir mieguisti.

Kad galėtumėte racionaliai planuoti finansus, siūlome iš anksto pasidomėti konkretaus kurorto slidinėjimo kainomis. Neretai slidinėjimo bilieto kaina priklauso nuo to, ar ketinate slidinėti vieną dieną, ar daugiau. Kuo ilgiau slidinėsite, tuo mažiau mokėsite. Viena pigiausių slidinėjimo šalių yra Čekija. Tai praktiškas pasirinkimas lietuviams, kadangi automobiliu Čekiją galima pasiekti per 12 valandų. Tiesa, pigiausi kurortai paprastai siejami su gana sudėvėta įranga ir žmonių minia. Jei norite išvengti spūsties, siūlome vykti darbo dienomis ir vengti šventinio laikotarpio.

Keliautojų pamėgti slidinėjimo kurortai

Jei galvojate apie prabangesnę slidinėjimo kelionę, siūlome išbandyti Pietų Prancūzijoje esančius Alpių kalnus. Vienas įspūdingiausių slidinėjimo kurortų – Alpe d’Huez. Čia yra ilgiausia pasaulyje – 16 km – trasa. Tiesa, ji nerekomenduojama slidinėjimo pradinukams.

Itin didelio turistų dėmesio sulaukia kalvotoji Italija, kurioje veikia daugiau nei 300 slidinėjimo centrų. Didžioji jų dalis įsikūrusi šalies šiaurėje, Dolomitinėse Alpėse. Tai pakankamai pigios, tačiau gražios ir vaizdingos slidinėjimo trasos, atitinkančios tiek pradinukų, tiek patyrusių slidininkų poreikius.

Jei planuojate įsimintiną kelionę, apsilankykite Šveicarijoje. Čia įkurtas pirmasis Europos žiemos kurortas – Sankt Morico. Jei nebijote išlaidų ir norite pasilepinti, keliaukite į Gštatą – tai vienas vaizdingiausių ir prabangiausių slidinėjimo kurortų pasaulyje.

 

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *