Foto kursai – būdas gerai praleisti laiką

Dažnai gyvenime atsiduriame tokioje situacijoje, kai gyvenimas atrodo lyg sustojęs – niekas neįdomu, nesinori nieko daryti, nieko siekti ir dėl kažko stengtis. Tiesiog gyvename ta rutina ir nieko nedarome, kad ją pakeistume. Tokią situaciją galima keisti. 300-500 litų ir kelioms savaitėms atsiras naujas užsiėmimas gyvenime. Kas tai galėtų būti? Paprasčiausi foto kursai.

Foto kursai yra skirti visiems, kas nori fotografuoti ir turi paprastą skaitmeninį fotoaparatą – „muilinę“. Fotoaparatas turi turėti rankinių nustatymų funkciją, tada galima keliauti į fotografijos kursus.

6 pamokos po 1,5 valandos bendraminčių draugijoje ir gyvenimas nušvinta kitomis spalvomis. Taip pat labai naudinga sužinoti apie fotografiją. Ko mokoma tokiuose kursuose?

Fotografijos teorija – gana nuobodus dalykas, tačiau profesionalus kursų vedėjas pasistengia, kad ši paskaita nebūtų visiškai nuobodi. Kursų dalyviai supažindinami su skaitmeninės fotografijos pagrindais, fizikiniais šviesios reiškinių paaiškinimais, patarimais, kaip atskirti gerus fotoaparatus nuo prastesnių.

Po vienos teorinės paskaitos eina 3 praktinės paskaitos, kurių metu mokoma fotografuoti skirtingais rėžimais: Peizažas, Portretas, Makrofotografavimas (fotografavimas iš labai arti), Reportažas, Sportininkų fotografavimas, Fotografavimas naktį, Panoraminės nuotraukos, Mažo ir didelio dinaminio diapazono nuotraukos, Freezelight nuotraukos. Ypač įdomu išmokti fotografuoti kokybiškai prietemoje, nes būtent šių fotografijų fotoaparatas su gamykliniais nustatymais kokybiškai nepadaro. Freezelight fotografavimas yra unikalus būdas, kai prietemoje fotografuojama ir kamera piešiami piešiniai pačioje nuotraukoje. Originalu ir meniška.

Viena ar dvi paskaitos yra skiriamos ne mažiau svarbiam dalykui – nuotraukų redagavimui. Padarius šimtus nuotraukų yra labai svarbu atrinkti pačias geriausias ir paredaguoti jas taip, kad pamačiusieji žado netektų. Tam naudojama speciali programinė įranga – tiek mokama, tiek nemokama. Svarbu žinoti pagrindinius principus ir nuotraukos bus fantastiškos.

Kursus veda patyręs specialistas, dažniausiai profesionalus fotografas, turintis didelę patirtį ir suvokimą apie fotografiją. Tokio specialisto patarimai yra labai vertingi, kur kas vertingesni, nei diskusijos nei interneto forumuose apie fotografiją.

Kursų metu duodama daug praktinių užduočių, o tai pagyvina gyvenimą, suteikia jam papildomų spalvų. Fotografuoti reikia tokius dalykus, kurių paprastai nefotografuojame – gėles iš labai arti, nakties vaizdus, peizažus, sportą ir judesį…

Pasidomėkite foto kursais, nes tai reikalinga kiekvienam, net ir dar neturinčiam fotoaparato…

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *