Įstatinio kapitalo keitimas į eurus

Įstatinio kapitalo keitimas į eurusJau keletas mėnesių, kai Lietuva įsivedė eurą. Litai vis dar matomi prekybos centruose, tačiau po truputį jie nyksta. Iki metų pabaigos nebeliks dvigubų kainų, liks tik eurai. Tokiu būdu būsime visiškai integravęsi į eurozoną.

Įmonėms šis euro įvedimas atnešė šiek tiek rūpesčių. Visų pirma taip nutiko dėl dviejų kainų skelbimo. Reikėjo investuoti į kasos aparatų perprogramavimą, etikečių spausdinimą ir t.t. Mažai kas žino, kad visos be išimties įmonės turės pasikeisti įstatinį kapitalą į eurus.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus turi konkretų terminą. Visos įmonės privalės tai padaryti iki 2016 metų gruodžio 31 dienos. Apie įstatinio kapitalo keitimą spręsti gali tik akcininkų susirinkimas, tad tokį teks organizuoti reikia, ar nereikia. Akcininkų sprendimu turi būti nustatyta, kad esamas kapitalas keičiamas į eurus santykiu 3.45280:1 Tai reiškia, kad 10 000 litų įstatinį kapitalą turinti UAB turės pakeisti savo įstatus ir ten įrašyti kitą sumą – 2896,20 eur. Taip pat įstatinis kapitalas turės būti atitinkamai paskirstytas esamiems akcininkams.

Kaip matote, jis yra didesnis, nei nuo 2015 sausio 1 dienos reikalaujamas įstatinis kapitalas steigiant UAB – 2500 eurų. Tokiu būdu atsiranda galimybė papildomai pasididinti įstatinį kapitalą arba jį susimažinti. Didesnis įstatinis kapitalas – didesnė rizika ir atsakomybė nesėkmės atveju, tad tikėtina, kad daugelis smulkių įmonių svarstys galimybę gauti abi paslaugas iš karto.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus yra atliekamas su profesionalių finansininkų pagalba. Paslauga kainuoja 139 eurus. Tai tikrai nėra didelė suma. Už ją paruošiami visi reikalingi dokumentai pagal galiojančią tvarką. Savas buhalteris jos gali ir nežinoti, todėl samdyti finansininkus šiai paslaugai atlikti – protingas pasirinkimas.

Įstatinio kapitalo keitimas į eurus užtrunka gana greitai, papildomų veiksmų imtis nereikia. Tenka dar kartą priminti, kad tai privaloma visoms įmonėms, net ir nevykdančioms veiklos. Lietuviai verslininkai pasižymi „studento sindromu“, kai svarbius darbus bandoma padaryti paskutinę dieną, tad rekomenduojame nelaukti 2016 metų gruodžio, kad atliktumėte šią nesudėtingą procedūrą.

Beje, vadovas turi turėti el. parašą. Tai dar vienas įrodymas, kad elektroninis parašas yra reikalingas nuolatos, o ne tik steigiant įmonę. Pasikeiskite įstatinį kapitalą jau dabar!

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *