Ką verta žinoti apie personalo atrankos testus?

Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios pasirenkamos profesionalia personalo atranka užsiimančių įmonių paslaugos yra kandidatams atliekami  atrankų testai. Iš tiesų, savarankiškai suorganizuoti  šiuos testus ir išanalizuoti jų rezultatus yra pakankamai sudėtinga. O kartais apie šios srities specialistų naudojamus testus trūksta informacijos. Tad visus  besidominčius  supažindiname ką verta apie juos žinoti.

Dažniausiai naudojami testai

Planuojamų testų rūšis ir skaičius pasirenkamas pagal tai, kokie yra reikalavimai kandidatams ir kokio lygio planuojama personalo atranka. Dažniausiai skirtinguose etapuose atliekami du ar trys atrankos testai. Vienas populiariausių testų yra profesinis asmenybės testas, kurio pagrindas yra kandidatų asmenines savybes susieti su veiklos rezultatais ir tokiu būdu nustatyti ar kandidatas būtų tinkamas darbo pozicijai. Taip pat personalo atranka gali būti atliekama naudojant specifinius testus, skirtus pardavimų  specialistų ar vadovų tinkamumo nustatymui.

Rezultatų patikimumas

Neturintiems pakankamai žinių apie personalo atrankos testus, dažnai kyla klausimas ar jų rezultatai yra šimtu procentų patikimi. Pirmiausia, testai yra kuriami mokslininkų ir psichologų, o sudarant testus galvojama ne tik apie tai, kaip įvertinti kandidatus, bet ir kaip užtikrinti rezultatų patikimumą. Visų antra, visi testai turi kontrolinius klausimus, kurių pagalba įvertinama ar kandidatas pildydamas testą buvo sąžiningas ir nesistengė pasirinkti sau nebūdingo, tačiau naudingo atsakymo. Tad galima drąsiai sakyti, kad personalo atranka analizuojant testų rezultatus yra vienas patikimiausių būdų realiai įvertinti kandidatus.

Testų nauda

Be abejo, pagrindinė nauda, kurią suteikia personalo atranka, paremta testais, yra maksimaliai tikslingas ir išsamus kandidatų įvertinimas. Jo dėka identifikuojami tik patys tinkamiausi kandidatai, tiek savo profesinėmis, tiek asmeninėmis savybėmis. Be to, testai sudaro galimybę palyginti skirtingus kandidatus ar įvertinti jau dirbančius įmonėje darbuotojus.
Profesionali personalo atranka, kurią atlieka tuo užsiimančios įmonės paprastai pradedama identifikuojant ieškančios specialistų įmonės poreikius. Sudarius reikalavimus būsimam darbuotojui pasirenkamas tinkamiausias paieškos kanalas ir planuojama personalo atrankos eiga. Testai dažniausiai  naudojami po pirminės atrankos, kai kandidatai atrenkami pagal gyvenimo aprašymus, rekomendacijas ir papildomą informaciją, gautą susitikimo metu.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *