Kaip elgtis, kad peiliai tarnautų ilgiau

peiliaiNeatskiriama virtuvės dalis ir vieni svarbiausių jos įrankių – peiliai. Be jų nė viena šeimininkė neprasiverstų nė kelių dienų virtuvėje. Tačiau, kad įrankis, kurį naudojate kaskart gaminamos maistą, ilgai tarnautų ir būtų funkcionalus, pravartu žinoti, kaip jis tinkamai turi būti naudojamas ir prižiūrimas. Kartais moterys susigundo įsigyti reklamuojamus prabangius peilių rinkinius ir po kiek laiko stebisi, kad jie netenka savo funkcionalumo, nes buvo nekokybiški. Tačiau greičiausiai taip atsitiko ne dėl gamintojo kaltės, o dėl blogo naudojimo.

Žinokite funkcija

Daugelis yra pripratę virtuvėje turėti kelis peilius, tačiau jų neskirstyti pagal funkcijas. Turbūt ir Jūsų virtuviniame stalčiuje yra ne vienas peilis. Dažniausiai jie tiesiog skiriasi dydžiu arba pločiu. Jų funkcijas priskiriame patys pagal tai, kurį kada patogiau naudoti ir tiek. Tačiau dažnai tuo pačiu peiliu pjauname tiek mėsą, tiek duoną, tiek daržoves. Taip būti neturėtų, nes visi peiliai turi savo funkciją. Reikia žinoti, kad mėsos peilis turi pjauti mėsą, o skirtas duonai peilis greitai nebus toks patogus jei juo pjaustysite daržoves ir tepsite sviestą. Taigi labai svarbu, kad virtuvėje laikytumėtės taisyklių. Tuomet peiliai išliks ilgiau funkcionalūs ir geriau atliks savo darbą.

Palaikykite produktyvumą

Kita svarbi klaida, kurią kartais daro žmonės, naudodami peilius – palieka jų funkcionalumą likimo valiai. Kitaip sakant, nusiperka peilius ir daugiau jais nebesirūpina. Tai nėra tinkamas požiūris, nes peiliai, kaip ir bet kokie kiti įrankiai su laiku nusidėvi ir gali prarasti savo savybes. Nors peilis turėtų visuomet būti aštrus. Kuo peilis labiau prižiūrimas – tuo jis ilgiau tarnauja ir geriau dirba. O jei peilis lengvai pjauna, ir maisto gamyba tampa malonesnė. Todėl atminkite, kad visus peilius, net ir patį mažiausią, kurį turite virtuvėje ar visai retai naudojamą, reikia reguliariai galąsti. Tai labai svarbi peilių priežiūros dalis užtikrinanti ilgesnį jų tarnavimo laiką. Žmonės kartais mano, kad puikus būdas tai padaryti – galandant peilius vieną į kitą. Tačiau taip elgtis nederėtų, nes peilius galite sugadinti, efektyviausia būtų įsigyti tam skirtą prietaisą.

Prižiūrėkite kasdien

Kartais peiliai praranda savo funkcionalumą vien dėl to, kad yra per mažai prižiūrimi. Nemažai žmonių į peilių valymą žiūri atsainiai. Tai lemia, jog peiliai ima greičiau rūdyti, praranda savo aštrumą ir tvirtumą, išlūžta jų rankenos. Atminkite, kad peiliai po kiekvieno naudojimo turi būti švariai nuplaunamo, o geriausiai – ir nusausinami. Jokiu būdu nepatariama po peilio naudojimo jį nuvalyti ir padėti į vietą, nes tik nuvalymas nepadeda įveikti nešvarumų, esančių ant peilio.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *