Kaip prižiūrimi vestuviniai žiedai?

vestuviniai žiedaiVestuviniai žiedai – vieni iš nedaugelio papuošalų, kuriuos nešiojame visą gyvenimą. Natūralu, kad kasdienė veikla keičia prekinę dirbinių išvaizdą. Jei norite, kad minėtieji žiedai išsaugotų unikalų blizgesį ir trauktų aplinkinių žvilgsnius, privalote jais tinkamai rūpintis. Tiesa, skubame pasidžiaugti – aukso dirbiniai nereikalauja atsakingos priežiūros, tereikia laikytis kelių laiko patikrintų taisyklių.

Profilaktika

Jei norite išsaugoti žiedo estetines savybes, pirmasis jūsų darbas – tinkamos profilaktikos priemonės. Nors vestuviniai žiedai mūvimi kiekvieną dieną ir nešiojami atliekant bet kokią veiklą, vis dėlto rekomenduojama juos nusimauti naudojant buitines chemijos priemones, pvz., plaunant indus ar skalbiant drabužius, dažant plaukus ar naudojant kitus dažiklius. Be to, aukso žiedus reikėtų palikti namuose sportuojant, kadangi prakaitas auksą tamsina, ir plaukiojant baseine. Aukso dirbinius reikėtų nusimauti ir tepant rankas kremu, kadangi kosmetika kenkia ne tik gaminio estetikai, bet ir pačiam audiniui, t. y. žiedas pasidengia baltomis dėmėmis ir pradeda irti.

Prarastas blizgesys ir dėmės

Jei vestuviniai žiedai prarado blizgesį, nuplaukite juos muiluotu vandeniu, naudodami itin minkštą šepetėlį. Tuomet paskalaukite žiedus šiltu vandeniu ir nusausinkite minkšto audinio šluoste. Jei norite, kad žiedas labiau blizgėtų, kurį laiką palaikykite jį pasaldintame vandenyje ir nusausinkite minkštu audiniu. Jei žiedai yra veikiami nuolatinės drėgmės, dėl kurios atsirado patamsėjimų, gaminius nutrinkite zomšos gabaliuku. Jei žiedas yra paauksuotas, purvo dėmes šalinkite etilo spirtu – užpilkite jo ant vatos ir kruopščiai nuvalykite žiedą.

Nenešiojamų žiedų laikymas

Kiekvieną kartą nusiėmę papuošalą, nuvalykite jį minkštu audiniu, tačiau nenaudokite medvilnės. Net jei žiedas atrodo švarus, nepamirškite, kad ant jo yra likę pirštų pėdsakai, t. y. neįžiūrimos drėgmės ar riebalų dėmės. Jei žiedus ilgesniam laikui paliksite atviroje erdvėje, jie praras blizgesį. Rekomenduojama aukso dirbinius laikyti polietileniniuose maišeliuose, geriausia – atskirai vieną nuo kito, kadangi besitrindami žiedai pakeis pirminę savo išvaizdą. Jei minėtojo maišelio neturite, žiedus suvyniokite į minkštą audinį.

Vestuviniai žiedai su brangakmeniais

Žiedai, papuošti dailiais brangakmeniais, nemėgsta drėgmės ir staigių temperatūros pokyčių, todėl jų negalima laikyti drėgnose patalpose, pvz., palikti vonios kambaryje. Paprastai po akutėmis kaupiasi didžioji dalis nešvarumų, kurie šalinami smulkiu mediniu pagaliuku, apvyniotu vata. Vatą sudrėkinkite odekolonu ir atsargiai valykite ne tik akutę, bet ir jos įtvarą. Jokiu būdu nenaudokite aštrių ir smailių daiktų. Jei dirbate su cheminėmis priemonės, žiedą nusimaukite – taip apsaugosite gaminį nuo sunkiai pašalinamų dėmių ir rimtesnių pažeidimų.

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *