Kaip statomos vidaus durys

vidaus durysKaip žinia, vidaus durys gali būti įvairios, o nuo jų priklauso ir montavimo darbų sudėtingumas bei trukmė. Jeigu pirksite duris su jau pritvirtintais apkaustais – ir varčioje, ir staktoje – tuomet durų statymas bus daug paprastesnis. Tuo tarpu pritaisyti apkaustus, tai yra vyrius ir spyną, reikalingi staliaus įgūdžiai bei atitinkami įrankiai. Tad visa tai atlikti patiems gali būti nemažas iššūkis.

Svarbiausia, reikia žiūrėti, kad atitiktų durų angos ir pačių durų dydžiai. Todėl tiek angą, tiek ir perkamas duris reikia gerai išsimatuoti. Dar svarbu, kad durų staktos plotis tiktų sienos storiui. Durų staktų plotis dažnai būna reguliuojamas, taip paprasčiau duris išsirinkti ir pritaikyti. Tačiau reikalingą plotį galima nurodyti ir užsisakant duris, tik tada durys paprastai kainuoja daugiau. Kartais gali būti nevienodas sienos storis, matuojant angą viršuje ir apačioje, jeigu šis skirtumas nedidelis – tai jį paslėps durų apvadai, o sieną geriausia matuoti per storiausią vietą.

Durų montavimas pradedamas nuo durų staktos su varčia įstatymo į durų angą. Tarp angos ir staktos šonų įspaudžiami keli kaiščiai, paprastai apačioje, viduryje ir viršuje, taip stakta įtvirtinama, kad nejudėtų. Staktos apačia turi gerai remtis į grindis. Jeigu grindys nelygios, paviršių skirtumas išlyginamas padedant ką nors po stakta. Tas pats padaroma ir staktos viršuje. Po to staktą dar reikia pareguliuoti. Tai daroma su medine kaladėle: ši pridedama prie staktos ir pakalama. Taip reguliuojama tol, kol gulsčiukas parodys, kad yra lygu, bet žiūrėkite, kad stakta nebūtų išsikišusi iš angos. Sureguliavus staktą, reikia patikrinti, kaip atsidaro pačios durys. Jeigu jos atsidaro blogai, tada reikia kiek atlaisvinti staktos šoninius kaiščius, pakeisti taip, kad durys atsidarinėtų gerai. Jei reikia, stakta vėl veržiama, pakalant šoninius kaiščius. Taip sutvarkius staktą, ją galime tvirtinti prie angos, tam naudojami kalami sraigtai su kaiščiais. O tada tarp angos kraštų ir staktos likę plyšiai užtaisomi montažinių putų pagalba. Svarbiausia, kad putų nepripurkštumėte per daug, nes jos pradės pūstis ir aptaškys staktą, o nuvalyti nėra labai paprasta. Putos turi gerai sustingti, tai trunka maždaug parą. Tada peiliu apipjaustomos išlindusios putos, ištraukiami kaiščiai ir užkalami durų apvadai.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *