Kas perka mišką ir kaip įvykdyti sėkmingą pardavimą?

perka miškąPrivatūs miško savininkai priversti spręsti dilemą – ar skirti jėgas miško priežiūrai ar miško valdą parduoti? Įmonės, kurios perka mišką, siūlo itin geras kainas, tačiau praktika rodo, kad šioje srityje netrūksta ir apgavysčių. Jei norite atlikti sėkmingą pardavimą, skirkite laiko miško supirkėjų paieškai ir racionaliai įvertinkite jums pateiktus kainų pasiūlymus.

Jei nusprendėte parduoti mišką, galite rinktis iš kelių variantų – galite parduoti visą valdą su žeme arba orientuotis į medienos supirkimo kainas. Be to, parduodant mišką, reikėtų žinoti, ar supirkėjas ketina užsiimti miško perpardavimu, ar perkamą mišką tiesiogiai sieja su šiuo metu vykdoma ūkine veikla. Kitaip sakant, parduodami mišką, turėtumėte įvertinti ne tik kainą, bet ir operatyvumą. Kitas svarbus aspektas – rinkitės įmonę, kuri perka mišką ir tvarko visus su pardavimu susijusius dokumentus, kadangi savarankiška dokumentų tvarkyba gali pareikalauti daug laiko ir kantrybės. Prieš pasirašant dokumentus, verta pasidomėti, kaip bus atsiskaitoma už mišką, t. y. ar supirkėjas numatytą sumą jums atiduos iškart, ar norės mokėti dalimis.

Augantis miško supirkėjų skaičius leidžia rinktis iš geriausių pasiūlymų, todėl neskubėkite priimti galutinio sprendimo. Visų pirma pasinaudokite virtualia miško valdos ir medyno vertės skaičiuokle ir nustatykite preliminarią miško kainą. Kitas jūsų darbas – pasikalbėti su keliais miško supirkėjais ir gauti jų pasiūlymus. Rinkdamiesi įmonę, pasidomėkite konkretaus pardavėjo patirtimi ir įvykdytais pirkimais.

Ekspertai teigia, kad viena dažniausių klaidų – susigundymas bendradarbiauti su neteisėtai veikiančiomis bendrovėmis, kurios perka mišką kiek didesnėmis kainomis. Vis dėlto, specialistai ragina išlikti budriems ir neapsigauti. Nelegaliai veikiančios bendrovės gali pridaryti daug rimtos žalos. Nepamirškite, kad visos legaliai veikiančios įmonės visų pirma sudarys teisiškai galiojančią sutartį, kurioje bus pateikti įmonės rekvizitai ir numatyti konkretūs terminai, susiję su miško pirkimu ir atsiskaitymu. Tiesa, primename, kad nusprendus parduoti mišką iškirtimui, įmonė iš jūsų išskaičiuos ir mokesčius, priklausančius valstybei, todėl visų pirma turėtumėte pasidomėti, ar dokumente nurodyta pinigų suma yra tiesiogiai išmokama jums, ar iš nurodytos sumos dar bus išskaičiuoti papildomi mokesčiai.

Jei jums priklauso tik dalis miško, o ne visa miško valda, nepamirškite, kad tokiu atveju miško pardavimas tampa kiek sudėtingesnis, t. y. čia kalbama apie miško valdos pasidalijimo problemas. Šiuo atveju reikėtų parduodamą miško dalį pasiūlyti valdos bendraturčiams ir kitų pirkėjų ieškotis tik tuo atveju, jei bendros valdos savininkai jūsų dalies nenori. Tiesa, tokiu atveju gali tekti naujai nustatyti oficialią naudojimosi žemės sklypu tvarką.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *