Kas yra kordicepsas?

Lietuvoje kordicepsas dar nėra taip plačiai žinomas, kaip pasaulyje. Tai pat kaip ir korporacija „Fohow” bei visa Rytų medicina. O jei dar paklausime kiek iš Jūsų yra girdėję apie linčži grybą, tikrai rankų bus nedaug. Norime, kad apie šiuos veiksmingus ir mūsų organizmui reikalingus grybus sužinotumėte daugiau.

kordicepsas

Kas apskritai yra tas kordicepsas? Jo apibūdinimas tikrai paprastas – tai parazitinis grybas, išaugantis ant drugio vikšro kūno. Mums, vakariečiams, tai skamba gal ir keistai ar net egzotiškai, kaip ir visa Rytų kultūra. Taigi šio, dar vadinamo nemirtingojo grybo sporos, patekusios ant drugio lervos kūno sudygsta ir pradeda augti. Viskas vyksta daug paprasčiau nei gali atrodyti. Šis parazitinis grybas sunaikina mažiau gyvybiškai svarbius organus ir kurį laiką auga ant gyvo vabzdžio, kol sunaudoja visas jo maisto medžiagas. Galiausiai vikšras žūva. Tokiu būdu kordicepsas gali užaugti iki 10 cm.

Visame pasaulyje galima rasti net 400 skirtingų kordicepso rūšių. Žinoma, didžioji jų koncentracija, apie šeštadalis rūšių, gyvena Kinijoje, nemaža dalis auga Tibeto plynaukštėje ir Himalajų regione.  Pažymėtina, kad tikrai ne visos rūšys turi poveikį žmogaus sveikatai. Vertingiausiu yra laikomas kininis kordicepsas (cordyceps sinensis).

Kinai  šį grybą pažįsta ir naudoja jau pusantro tūkstančio metų. Gydymo technologijas nuolat tobulina ir žino, kaip perduoti teigiamą  kordicepso poveikį širdžiai, plaučiams bei visai imuninei sistemai. Azijiečiai taip pat išmoko jo dėka žmogui suteikti taip reikalingą energiją bei  būdą, kaip kordicepso pagalba, išsaugoti jaunystę.

Šiuolaikinis pasaulis jau taip pat spėjo moksliniais tyrimais patvirtinti šio parazitinio grybo teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Jų metu nustatyta, kad kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas. Taip yra dėl to, kad jo sudėtyje randama beta karotino, vitaminų E, C, mineralų – seleno ir cinko, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepse yra 77 mikro ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t. Be jokios abejonės, jis teigiamai veikia mūsų imuninę sistemą.

Kažin ar dar kilo abejonių kas yra kordicepsas ir kodėl jį taip vertina visas pasaulis. Nuo šiol jo turinčių produktų jau galima įsigyti ir Lietuvoje.

Kordicepsas susijęs su onkologija? Taip, vėžys yra labai aktuali sveikatos tema, kuria domisi visi. Kaip kordicepsas kovoja su vėžiu? Gerindamas visa imuninę sistemą ir kraujotaką. Bet tai jau kita tema…

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *