Kas yra vartojimo paskola ir ką verta apie ją žinoti?

Vartojimo paskola yra asmeninis kreditas, kurį galima pasiimti perkant prekes ir paslaugas. Nors bet kokios rūšies asmeninė vartojimo paskola galėtų būti pažymėta vartojimo kreditu, šis terminas dažniau vartojamas apibūdinti neužtikrintą skolą, kuri imama kasdienėms prekėms ir paslaugoms pirkti. Tačiau vartojimo skola taip pat gali apimti vartojimo paskolas su užstatu, pvz., hipotekos ir automobilio paskolas.

Štai ką verta žinoti apie vartojimo paskolą: vartojimo paskola, arba kreditas, yra suteikiama ir naudojama konkrečiam tikslui ir išduodamas nustatytam laikui.

Vartojimo paskola dažniausiai yra teikiama banko, kad vartotojai galėtų iš karto įsigyti prekių ir laikui bėgant sumokėti išlaidas su palūkanomis. Ši paskola yra iš esmės skirstoma į dvi klasifikacijas: įmokų kreditą ir atnaujinamąjį kreditą.

Įmokos kreditas

Įmokos kreditas naudojamas konkrečiam tikslui ir išduodamas nustatyta suma nustatytam laikotarpiui. Mokėjimai paprastai atliekami kas mėnesį lygiomis dalimis. Įmokos kreditas naudojamas perkant didelius bilietus, tokius kaip pagrindiniai prietaisai, automobiliai ir baldai. Įmokinis kreditas paprastai siūlo mažesnes palūkanas nei atnaujinamasis kreditas kaip paskata vartotojui. Nusipirkta prekė yra užstatas, jei vartotojas nevykdo įsipareigojimų.

Atsinaujinantis kreditas

Atsinaujinantis kreditas, įskaitant kredito korteles, gali būti naudojamas bet kokiam pirkiniui. Kreditas yra „atnaujinamas“ ta prasme, kad kredito linija lieka atvira ir gali būti naudojama pakartotinai iki maksimalios ribos, jei skolininkas laiku moka minimalią mėnesinę įmoką.

Tiesą sakant, ji niekada negali būti visiškai apmokėta, nes vartotojas moka minimumą ir leidžia likusiai skolai kaupti palūkanas kiekvieną mėnesį. Atsinaujinantis kreditas yra prieinamas su gana didelėmis palūkanomis, nes jis nėra užtikrintas užstatu.

Vartojimo paskola atspindi šeimos ar asmens išlaidų dalį, kuri skiriama prekėms ir paslaugoms, kurios greitai nuvertėja. Tai apima būtiniausias prekes, tokias kaip maistas, ir pasirinktinius pirkinius, pvz., kosmetiką ar cheminio valymo paslaugas.

Ekonomistai atidžiai matuoja vartojimo kreditų naudojimą kas mėnesį, nes jis laikomas ekonomikos augimo ar susitraukimo rodikliu. Jei vartotojai apskritai nori skolintis ir yra įsitikinę, kad gali laiku grąžinti skolas, ekonomika įgauna postūmį. Jei vartotojai mažina savo išlaidas, jie reiškia susirūpinimą dėl savo finansinio stabilumo artimiausioje ateityje ir tai gali reikšti, kad ekonomika susitrauks.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *