Kasos aparatai: kokius rinktis ir kaip naudotis?

Kasos aparatas yra neatsiejama priemonė, norint vykdyti komercines veiklas ir pardavimus. Kasos aparatai jau kuris laikas privalomi ne tik parduotuvėse, kavinėse ar baruose,  bet ir turgavietėse po stogu, kur prekiaujama maisto produktais. Todėl kasa yra tas pirkinys, apie kurį susimąsto kiekvienas verslininkas. Ir ne visuomet aišku, kokį variantą rinktis ir kaip jį pritaikyti savo veikloje.

Paprastas ar POS sistemų aparatas?

Jeigu Jums reikalingas kasos aparatas, pradėję ieškoti šio įrenginio, susidursite su skirtingais pasiūlymais. Pamatysite, jog galima įsigyti paprastą kasos aparatą arba POS kasos aparatų sistemą.

Paprastas kasos aparatas yra tai, ką esame įpratę matyti mažose įmonėse, nedidelėse prekybos vietose, kavinėse ar turgavietėse. Svarbiausia ir pagrindinė tokio aparato funkcija – atsiskaitymas ir pinigų saugojimas. Įprastas  kasos aparatas atlieka atsiskaitymus skirtingais atsiskaitymo būdais ir  generuoja kelių skirtingų tipų ataskaitas.

Tokio tipo aparatas yra geras pasirinkimas tuomet, kai įmonė yra nedidelė ir vykdo nedidelį kiekį atsiskaitymų. Pavyzdžiui, nedidelėje parduotuvėje ar kavinukėje.

Tačiau jeigu įmonė yra didesnė ir jai reikia daugiau kasos funkcionalumų, geriau pagalvoti apie tai, kaip Jūsų veikloje galėtų pasitarnauti POS kasos aparatai. Dažniausiai tai yra labai lengvai valdomos sistemos, su kuriomis dirbti labai paprasta, tada darbuotojai greitai prisitaiko ir išmoksta.

Pavyzdžiui, POS sistemos ypač populiarios maitinimo įstaigose. Kadangi sistema susideda iš skirtingų aparatų ir leidžia susisiekti su skirtinguose skyriuose dirbančiais darbuotojais. Padavėjos priimtas užsakymas ir įvestas į sistemą, tuojau pat pasirodo virtuvėje ar baro zonoje, taip taupant darbuotojų laiką ir padedant išvengti žmogiškojo faktoriaus klaidų.

Be to, tokio tipo sistemos leidžia daug platesnį atsiskaitymų pasirinkimą ir didesnį funkcionalumą. Sistemos leidžia atlikti papildomas funkcijas, priimant atsiskaitymui ne tik lojalumo korteles, bet ir dovanų kuponus ar čekius. Be to, sistema gali pateiki daug platesnį duomenų analizės vaizdą ir daugiau reikalingų ataskaitų.

Ar verta pirkti?

Kasos aparatai nebūtinai turi būti perkami. Tais atvejais, kai nenorima investuoti daug pinigų, verta pagalvoti apie kasos aparato ar visos sistemos nuomą. Nuomos paslaugas teikia įvairūs tiekėjai, kurie suteikia garantiją, kad sistema veiks efektyviai ir be klaidų. O prireikus pagalvos, galite visuomet paskambinti tiekėjui ir sulaukti specialisto. Pavyzdžiui, aparatui sugedus, atsiradus sistemos klaidoms. Tačiau nuoma dažniausiai yra geras sprendimas verslo pradžioje, vėliau verta įsigyti nuosavą aparatą ir turėti jį prižiūrinčius paslaugos tiekėjus.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *