Kodėl žoliapjovė prastai pjauna?

Saulėtą dieną nusprendėte nupjauti veją, o žoliapjovė jūsų neklauso? Nemaloni, tačiau išsprendžiama situacija. Ir toli gražu nereikia skubėti pirkti naujos žoliapjovės. Dažniausiai pakanka išsiaiškinti trukdžių priežastis ir jas pašalinti. Kai pati žoliapjovė yra tvarkinga ir be gedimų, priežastimi gali būti žoliapjovių peiliai. Tad aptarkime, kaip ši dalis gali įtakoti netinkamą žoliapjovės darbą.

Žoliapjovės peiliai yra nepagaląsti

Atšipę žoliapjovės peiliai yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurios žoliapjovė prastai pjauna žolę. Pjaunant didesnius žolės plotus rekomenduojama žoliapjovės peilį galąsti prieš kas antrą naudojimą. Naudojant žoliapjovę krūmų pjovimui, galąsti galima net ir po kiekvieno naudojimo. Frezos tipo žoliapjovių peiliai galandami rečiau nei dvišakiai ar trišakiai peiliai. Dvišakiai ir trišakiai žoliapjovių peiliai gali būti galandami namų sąlygomis, rankiniu būdu, jei tik turite tam tinkamą staklių galandimo įrangą. Na, o norint paaštrinti žoliapjovės frezą, reikia kreiptis į specialistus, kurie turi reikiamus prietaisus.

Netinkamai pasirinkti žoliapjovės peiliai

Žoliapjovės peiliai turi būti pasirenkami pagal tai, kam jie bus naudojami. Savaime suprantama, kad su žolei skirtu žoliapjovės peiliu ne tik nenupjausite krūmų, bet ir galite jį sugadinti. Krūmeliams geriausiai tinka dvišakiai, trišakiai peiliai bei freza, o žolei tinkamiausi dvišaliai peiliai. Tad būtinai įsitikinkite, ar naudojate būtent jūsų darbams pritaikytą žoliapjovės dalį.

Atsilaisvinę žoliapjovės peiliai

Visi žoliapjovių peiliai tvirtinasi prie konusinio varžto prisukant peilius veržle. Kai veržlė yra nepakankamai priveržta, peiliai atsilaisvina, o naudojimo metu jaučiama žoliapjovės vibracija. Esant tokiai situacijai ne tik negalima tinkamai naudotis žoliapjove, bet ir kyla pavojus susižeisti, jei peilis visiškai atsiveržia. Beje, norint saugiai atlikti darbus su žoliapjove rekomenduojama naudoti tokias apsaugos priemones kaip apsauginiai akiniai, veido skydelis, šalmas, ausinės ir kojas apsaugantys batai.

Jei netinkamo žoliapjovės darbo priežastys slypi ne peiliuose, atkreipkite dėmesį į tai, ar sutepti žoliapjovės sutepimo taškai. Taip pat dažnos trukdžių priežastys yra užvedimo troselio trūkimas bei užstrigęs greičio/stabdymo mechanizmas. Na, ir žinoma, viena iš pagrindinių bet kokios technikos sklandaus darbo garantijų yra nuolatinė priežiūra.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *