Kokią įmonės rūšį pasirinkti?

įmonių steigimasJei jau ilgus metus svajojate, kad laikas pradėti dirbti sau ir šiuo metu radote nišą, kurioje drąsiai ir sėkmingai galėtumėte save realizuoti – įmonių steigimas jums puikiai tinkantis pasirinkimas. Žinoma, nepaisant to, kad internete galima rasti labai daug informacijos susijusios su šiuo procesu, dažniausiai tenka kreiptis į profesionalus, kurie detaliai paaiškina, kokiais žingsneliais reikia judėti siekiant tapti savo verslo savininku. Įmonių steigimas reikalauja didelės raštvedybos žinių išmanymo. Tačiau viskas prasideda nuo suvokimo, kurio tipo įmonės rūšį pasirinkti?

Individuali įmonė. Daugelis jaunųjų verslininkų būtent nuo jos ir pradėjo. Svarbiausia, jog nereikia didelio pradinio kapitalo, tad pirmieji žingsniai tampant verslininku gana paprasti. Individualių įmonių steigimas labai dažnai pasirenkamas, kadangi asmuo gali įmonę įsteigti pats, jam nereikia tartis su kitais žmonėmis, kurie galėtų prisidėti prie proceso įgyvendinimo.

Vienintelis minusas, kuris labai esmingas siekiant įkurti IĮ- jei verslas nuostolingas, tokiu atveju asmuo savo turtu atsako už bankrotą.

UAB – jau labiau patyrusio verslininko pasirinkimas. Ją įsteigti gana sunku, tad ir čia glaudžiai prisidėti gali profesionalai. Siekiant įsteigti UAB reikia turėti pradinį 2 500 eurų kapitalą. Tiesa, priešingai nei turint IĮ – jei UAB verslas nepasiseks – bankroto atveju asmuo nerizikuos savo turtu. Jis praras tik tą, kurį įnešė tuo metu, kai įmonė funkcionavo.

Viešoji įstaiga. Šio tipo veiklą vykdantys asmenys net gali tikėtis valstybės paramos, tačiau yra gana daug įstatymų, kurie apibrėžia konkrečiai šią veiklą. Ją valdyti gali ne vienas asmuo, tačiau oficialiai įmonės vadovas yra vienas. Viešoji įstaiga yra ta organizacija, kuri gali gauti papildomų pajamų prašydama gyventojų jiems pervesti 2 procentų mokestį, kurį teikia visi dirbantys asmenys.

Įmonių steigimas – sunkus procesas, kadangi reikia labai daug pareiti, kol galiausiai pavyksta džiaugtis rezultatais. Žinoma, jei bendradarbiausite su profesionalais – tuomet tikrai pavyks pasiekti geriausią rezultatą. Jie ne tik jums patars geriausiai poreikius atitinkančią įmonę, tačiau tuo pačiu ir padės susitvarkyti visus popierius, kurie daugeliui būna sunkiai peržengiamas slenkstis. Jei jau daryti, tai tik kokybiškai ir iki galo.

Posted

Comments

Įrašo “Kokią įmonės rūšį pasirinkti?” komentarų : 1

  1. įmonės steigimas avataras
    įmonės steigimas

    Paskutinis sakinys viską pasako – jei daryti tai tik gerai. Puiki informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *