Kokią naudą jums gali suteikti kokosų aliejus?

kokosų aliejusDažniausiai ant savo keptuvės pilame saulėgrąžų, alyvuogių arba rapsų aliejų. Tai yra turbūt patys įprasčiausi aliejai, kurių galime rasti kiekvienoje parduotuvėje arba prekybos centre. Tačiau, yra ir daugybė kitų aliejų, kurie gali būti naudojami virtuvėje – tai palmių aliejus, kokosų aliejus ir daugelis kitų. Šiandien atkreipsime dėmesį į kokosų aliejų – tai iš tiesų žmogaus organizmui naudingas produktas, kuris anksčiau nepelnytai buvo vadinamas kenksmingu. Ką šis aliejus suteikia žmogui iš tikrųjų?

Puikus būdas apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų

Kokosu aliejumi pagardinti savo maistą verta žiemos arba rudens metu, kuomet padidėja tikimybė užsikrėsti ligomis, perduodamomis oru. Neseniai atlikto tyrimo metu, specialistai nustatė, jog kokosų aliejaus dažnas vartojimas gali suteikti jums didesnį atsparumą prieš įvairias rudenines bakterijas ir peršalimo virusus. Tačiau, jeigu turite problemų su grybeliu ar mielių infekcija, šis produktas jums pagelbės taip pat.

Kitas pozityvus atradimas – toks aliejus gali padėti lengviau įsisavinti vitaminus. Pavyzdžiui, jeigu neseniai pradėjote vitaminų kursą, nors anksčiau vitaminus gėrėte retai, tai galimas daiktas, jog dalis vitaminų nėra pasisavinami. Jeigu norite iš tiesų gauti visus geriamus vitaminus, patartina vartoti kokosų aliejų, kad organizmas geriau įsisavintų visus jūsų vartojamus vitaminus.

Vyresniems žmonėms, kurie turi problemų su per dideliu cukraus kiekiu kraujyje, kokoso aliejus taip pat pagelbės – pasirodo, jog šis produktas padeda išsiskirti insulinui jūsų kūne, todėl cukraus kiekis bus reguliaresnis.

Vaistas prieš senėjimą ir nutukimą

Dar keli puikūs atradimai įrodo, kad kokosų aliejus savyje turi antioksidanto požymių. Tai reiškia, kad jūsų kūne šis aliejus kovos su oksidacija, kuri dažniausiai ir būna atsakinga už žmogaus odos susenėjimą, taip pat ir daugelį širdies negalavimų.

Dar vienas įdomus dalykas – kokosų aliejus savo viduje turi trigliceridų. Tai tokie sveikieji riebalai, kurie padeda kepenims sėkmingai veikti – dėka šių riebalų, nesikaupia pilvo riebalai. Prieš keletą metų buvo atlikti specialūs tyrimai, kurių metu paaiškėjo, jog du arbatiniai šaukšteliai per parą sėkmingai padeda nepriaugti svorio.

Vaistas sausiems plaukams

Kokosas jūs nustebins savo itin dideliu vitamino E kiekiu. Tai reiškia, kad galėsite kokoso aliejų panaudoti savo plaukams bei odai, kadangi jis turi tikrai daug drėkinamųjų savybių. Tiems žmonėms, kurie norėtų nuolat savo plaukus bei odą tepti tokiu aliejumi, visuomet rekomenduotina įsigyti organišką, neapdorotą kokosų aliejų.

Įdomu tai, kad kūdikiai taip pat gali būti masažuojami kokosų aliejumi – tai yra labai naudinga procedūra vaikeliui. Toks teiginys nėra iš piršto laužtas, kadangi prieš penkis metus vieno žinomo Amerikos medicinos instituto specialistai atliko tyrimą su 200 kūdikių ir rado nemažai teigiamų pasikeitimų, kad kokosų aliejaus masažas galėtų būti įteisintas daugelyje ligoninių bei poliklinikų.

Ar tinka bet koks kiekis?

Ar pilsite kokoso aliejų ant keptuvės, ar įtrinsite į savo plaukus – tai jau jūsų pasirinkimas, kadangi yra nemažai privalumų abiem atvejais. Tačiau, reikėtų žinoti, kad šio aliejaus vartojimas dideliais kiekais dar nėra tinkamai ištirtas, todėl geriausia būtų apsiriboti dviem arba trim arbatiniais šaukštais per parą.

Posted

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *